• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
ZeyidAli Şanlı

Zeyid Ali Şanlı

Konuksever’de bir garip AVM olayı

Hukuka olan inancımızı hiçbir zaman yitirmedik , yitirmeyeceğiz !!! 

Bölge de ikamet eden bir vatandaş olarak ve işimin gereği yakın takip ettiğim bir konu var. Konuksever AVM. 

Antalya’da bir garip olaylar silsilesidir devam etmekte. Yaptığım araştırmaya göre 7 ayrı mahkeme kararını takmayan siyasiler, verilen mahkeme kararlarını mecliste yeniden oylamaya sunan bir büyükşehir belediye meclisi, mahkeme kararlarını açık ve net olmasına rağmen dilediği gibi yorumlayabileceklerini zanneden gazeteci - siyasi karmaşası, ilginç karakterler var.

 Antalyamızda. Yalan yanlış halkı bilgilendirmeye çalışan ve üstelik bunu da kamuoyu yararına yaptığını söyleyen, menfaate dönüştürebilmek, dikkat çekebilmek adına yakın takipte olanlar var. Bu konuksever AVM konusunu hatta o kadar ileri gidip; mahkeme kararlarını emniyet güçleri vasıtası ile tebliğ eden yetkililere yanlış yaptıklarını söyleyen, mahkeme kararlarının nasıl alındığını, anlayamadıklarını, kararların eskidiğini, tarihinin geçtiğini söyleyen değişik model köşe yazarları- siyasilerimiz var bizim.

Yani düşünün o kadar basit zannediyorlar ki her şeyi; tebliğ edilen kararın son kullanma tarihinin geçtiğini, geçmediyse bile yüce mahkemenin yanlış ve yanlı karar verdiğini, mahkeme kararını takmayarak vatandaşın özel mülküne müdahalede bulunan belediyenin doğru yaptığını iddia ediyorlar.

 

Üstelik bunu yaparken tapulu özel mülklerin devlete ait, kamuya ait parklar, yollar olduğu yönünde kamuoyunu yanlış bilgilendirme cüretini bile gösteriyorlar.

Oy vererek kendi ellerimizle bizi yönetsinler memleketimize muhitimize sahip çıksınlar diyerek seçtiğimiz bu siyasilerden ve mesleğini en dürüst şekilde yapması gerektiğine inandığım gazetecilerden istirhamımdır; lütfen lütfen herşeyden önce hukuka olan saygınızı gözden geçirin! Zira aynı hukuk bir gün mutlaka sizin içinde en doğru kararı verecektir!

Diğer bir istirhamım; bölge halkı ile gerekli temasları kurarak bilgi edinmeleri ki en doğrusu budur. Madem kamuoyu yararına bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz bölge halkının görüşlerini almadan lütfen kendi kendinize olayları yorumla mayınız . İnanın o bölgede ki insanlarında en az diğer AVM yakınlarında oturanlar kadar modern çağın gereği olan bu imkanlardan faydalanmaya hakları ve istekleri var. Konuksever yatakhane değildir. Hiçbir ticari alt merkezi olmayan bomboş bir yatakhane görünümünde olan, hiçbir cazibesi olmayan, ev fiyatlarının dahi en düşük seviyede olduğu Antalyamız’ın kalbi konumundaki bölgenin canlanmasına, birçok insanımızın istihdam edilmesine vesile olacak üstelik turizm ve ticaretin kademe kademe düşüş gösterdiği, insanlarımızın uluslararası krizler yüzünden işsiz kaldığı Antalyamız’a yüklü miktarda doğrudan yatırım getirecek ve bölgeyi hareketlendirecek bu projeyi lütfen elinizi vicdanınıza koyarak tekrar değerlendiriniz . 

"Ben AVM’ye karşıyım, yok öyle yağma, paran var diye her şeyi yapamazsın, beni görmezden gelerek hareket edemezsin, engellerim, istemezsem yaptırmam, ben istersem yaparsın" tarzı bozuk bir üslup , tehditvari yazılar ve söylemlerle hareket eden gazetecilerimize ve siyasilere sesleniyorum... Antalya da bugüne kadar alt alta, üst üst, yan yana bir çok AVM yapılırken nerede idiniz ? Sesiniz çok çıktıda biz mi duymadık? Yoksa yapılanların ve hatta şu anda inşaatı devam edenlerin sizlere ya da Antalya’mıza bilmediğimiz faydaları mı vardır? 

Antalya'mızdaki tüm dürüst, duyarlı, memleket sevdalısı siyasi, gazeteci ve meslek odalarında çeşitli görevlerde faaliyet gösteren abilerime, ablalarıma, kardeşlerime sesleniyorum.  Başka bir Antalya daha yok! Dünya’nın gözünün üzerinde olduğu Antalya'mızdan yabancı ve yerli yatırımcıyı uzaklaştırarak inanın hiç birşey elde edemeyiz .

Gelin hep birlikte doğru yatırımların takipçisi olarak Antalya'mızın imajına ve geleceğine katkıda bulunalım. Bir ANTALYA sevdalısı, ANTALYA aşığı vatandaş olarak sizlerden ricam hukuk tanımazlara, kendi çıkarları için makam mevkilerini kullanmaya çalışanlara, o bölgede mülkümüz yok yatırım gelmesine gerek yok, diğer bölgelerde yatırım yapsınlar diyen siyasilere ve diğerlerine hep birlikte gerçek ANTALYA sevdalısı halkın gücünü gösterelim. 


Doğru her zaman tektir.

Yanlışlar, yalanlar er ya da geç, gözler önüne serilir. Kimi haddini bilir utanır eyvallah der kabullenir...

Kimileri de yanlışlar da ısrar ederek kendilerine kazanımlar sağlamaya çabalar, değirmende su döverler. Kazanan her zaman doğrular ve hukuk olacaktır.

Saygı ve sevgilerimle ... 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Mahmut Mahmut 23.01.2018 11:34

Chp li muratpaşa üyeleri diyor ki konuksever halkı avm istemiyor ben 84 daireli bir sitede oturuyorum bizim siteye hiç soran olmadı yine yan tarafımızda 100 aileden fazla oturan site var chp li yöneticiler kimseye sormadılar ben konuksever sakini olarak mahallemizde avm olmasını istiyorum rant için mi hayır zaten sadece 1 evim var o da orta sınıf insanlar kendim de dahil alışveriş yapmaya avm ye gidiyor avm ye gitmek için arabamızı kullanıyoruz zamanımız gidiyor artı konukseverimizin vizyonu değişecekti soruyorum olmaması için yırtınanlara 3.. 5 kişiye sonuçta benim mahallemde yaşamayan paşalara KONUKSEVER HALKI GÜYA İSTEMİYORMUŞ YAPIN BİR REFERANDUM YÜZDE 99 BİLE ÇIKSA TM YAPILMASIN FAKAT SAYIN PAŞALAR İDDİA EDİYORUM YÜZDE 99.9 LA KONUKSEVER AVM İSTİYOR HODRİ MEYDAN

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık