sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 09 Ocak 2018, Salı 21:07
TürkerAyyıldız

Türker Ayyıldız

FETÖ/PDY DARBESİ GERÇEKLEŞSEYDİ

Şöyle bir hayal edelim, ya CIA destekli FETÖ/PDY hainleri darbeyi gerçekleştirselerdi neler olurdu?

Haberler şöyle olurdu herhalde:

15 Temmuz’da gerçekleştirilen ve ülke genelinde vatandaşlarımızın yoğun desteğini alan Yurtta Sulh Harekatından sonra Ruhani Liderimiz Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretleri bugün yurduna dönüyor. Amerika Birleşik Devletlerinde 17 yıl sürgünde, çeşitli baskılar altında, zor koşullarda yaşadıktan sonra nihayet özlem bitiyor. Ruhani Liderimizi karşılamak üzere yapılan hazırlıklarda da son aşamaya gelindi. Kıymetli Hocaefendimizi, Molla Cumhurbaşkanımız Akın Öztürk, Molla Başbakanımız Adil Öksüz ve Yurtta Sulh Konseyinin mollaları İstanbul Fethullah Gülen Havalimanında karşılayacak. Vatandaşlarımız sabah saatlerinden itibaren havalimanı önünde beklemeye başladılar, mahşeri bir kalabalık ellerinde Büyük Anadolu Devletimizin yeşil zemin üzerine 7 beyaz çizgili, sol üst köşesinde 51 adet beyaz yıldız olan yeni bayrakları ile muhteşem bir görüntü oluşturuyor.

Molla Cumhurbaşkanımız Akın Öztürk havalimanı önünde yaptığı açıklamada, eski Cumhurbaşkanının uçağının Ege denizine düşmesiyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini, halen enkaza ulaşılamadığını, gözaltına alınarak İmralı adasına götürülen, yaşanan olayların ve dökülen kanların sorumlusu olan Başbakan ve Bakanlar ile bazı siyasi parti liderleri hakkında son kararın Büyük Mollalar Şurası tarafından verileceğini, olaylarda ülke genelinde ölenlerin sayısının iddia edildiği gibi yüzbinleri bulmadığını ancak kesin rakamın belirlendikten sonra bu konularda bilgi verebileceğini ifade etti. Ülkenin uçurumun kıyısından döndüğünü, Kıymetli Ruhani Liderimiz ve destek veren ülkeler sayesinde vatandaşlarımızın tekrar barışa, özgürlük ve demokrasiye kavuştuğunu belirtti. Ayrıca en kısa sürede Öztürk olan soyadını Özanadolu olarak değiştireceğini duyurdu.

Molla Başbakanımız Adil Öksüz kendisine yöneltilen sorulara “Efendim yönetime el koyduğumuzdan beri defalarca teslim olmaları için uyardık biz bunları, buna rağmen direnen, asker ve polislerimizin üstüne yürüyen eli palalı, sopalı kitleye son çare olarak ateş edilmiştir. Tanklarla halka ateş edildiği, F 16 uçaklarıyla bombalar atıldığı iddiası araştırılmış ve açıklandığı gibi bu iddianın tamamen hayal ürünü olduğu görülmüştür. Ölenlerin cenazelerini olaylar büyümesin diye ailelerine vermiyoruz, biz defnediyoruz, ancak iddia edidiği gibi büyük çukurlar açıp doldurmuyoruz, bunlar kasıtlı haberlerdir. Büyük Mollalar Şurasının yasaklama kararı gereğince bu görüntüleri basınla paylaşamıyoruz. Bu olaylarda halka direnin çağrısı yapan eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan suçludur. Basın aracılığı ile defalarca ikaz edildikleri halde bazı illerimizde direniş hareketleri bir haftayı bulmuştur. Sayın Molla Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi ölenlerin sayısı yüzbinleri bulmamıştır, kesin rakamı yakında açıklayacağız ayrıca bugün itibariyle gözaltına alınanların sayısı ikiyüzotuzbin civarındadır, Beşiktaş stadında gözaltında tutulanlara işkence yapıldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Yeni bayrağımızda bulunan 51 adet yıldız konusunda ABD bayrağından esinlenilmemiştir. Hem onların bayrağında 50 yıldız var hem de onların ki beyaz zemin üzerine kırmızı çizgili” dedi.

Basın açıklaması sırasında Molla Cumhurbaşkanımıza ve Molla Başbakanımıza kasıtlı olarak eski yönetimi övücü mahiyette sorular soran bazı muhabirler gözaltına alındı.

Öte yandan Ruhani Liderimizin bundan sonra kalacağı ve devleti idare edeceği yer olan Topkapı Sarayında da hazırlıklar tamamlandı. Kendisi ve Büyük Mollalar Şurası üyeleri için sarayın bazı bölümlerinde düzenlemeler yapıldı.

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Büyük Anadolu Cumhuriyeti halkının ülke genelinde 299'dan fazla noktada eski hükümete karşı ayaklandığını söyledi. "Baskıcı hükümetten bıkmış cesur insanların hayatlarını riske atarak protestolara katıldığını ve yönetime el koyduklarını" belirten Haley, dünyanın Büyük Anadolu Cumhuriyeti halkının cesaretini alkışlaması gerektiğini ifade ederek yeni kurulan bu devleti tanıdıklarını bildirdi. Haley, gelen sorular üzerine Trakya’nın zaten Yunanistan ve Bulgaristan’ın hakkı olduğunu, Ermenilerin ise yüzlerce yıllık tarih boyunca bu topraklarda yaşadığını, PKK devletinin başına serbest bırakılan Abdullah Öcalan’ın geçeceğini, yeni kurulan bu ülkede eski rejim yanlısı bazı şahısların öldürülüp mallarına el konulduğu iddialarının ciddi delillerle desteklenmedikçe değersiz olduğunu ifade etti. Haley, petrol ve maden işletmelerinin ABD tarafından uluslararası bir kuruluşa verileceğini ve elde edilen gelirin, masraflar çıktıktan sonra ülkenin fakir halkına dağıtılacağını duyurdu.

 

Uluslararası Haber Ajanslarından, Birleşmiş Milletler ve NATO üyesi bazı ülkelerin devlet başkanlarının önümüzdeki günlerde yapacakları açıklamalarla yeni kurulan devletimizi tanıyacakları yönünde bilgiler geliyor.

Bilindiği üzere şu ana kadar ABD, İsrail, İngiltere, Mısır, Suudi Arabistan ve Almanya yeni kurulan devletimizi tanımışlardır.

Ruhani Liderimiz Fethullah Gülen Hazretlerini seven ve ihtilali destekleyen vatandaşlar, hükümet değişikliğine büyük destek veren, darbe gecesi emrindeki hava kuvvetlerini gönderen ve sonrasında isyanın bastırılmasını sağlayan ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsoloslukları önünde ellerindeki ABD bayraklarını ve yeni bayrağımızı sallayarak sevgi gösterilerinde bulundu.

Adının verildiği havalimanında büyük bir törenle karşılanan Ruhani Liderimiz Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretleri havalimanına ABD Başkanının kendisine tahsis ettiği Boeing 747 modeli, mavi beyaz renkli Air Force One Başkanlık uçağı ile iniş yaptılar. Yaptıkları konuşmalarında “15 Temmuz gecesi ve devamında isyanın bastırılmasında görev alan tüm Silahlı Kuvvetler personelini, polisleri ve bizi destekleyenleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. İhtilalin ilk saatlerinde "Varsın bir sürü ahmak bir başarı ele etmiş gibi güle dursun. Düğünler dernekler kursun. O komik durumlarını birer bayram ilan etsinler" diyerek ihtilalin gerçekleşeceğine olan inancımı ifade etmiştim. Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek mesabesindedir! Kur’an diyor bunu; bir insanı öldürenin, potansiyel olarak başka insanları da öldürebileceğini vurguluyor. Bazı kimseler el ayak hareketleri yapıyor, yalan söylüyorlar. Bir zümre başka bir zümreyi taklit ediyor, onun işaretini kullanıyor; suçu onlara atmak istiyor. Başka bir densiz, kendini bilmez, yeni yetme de şimdiye kadar karıncaya basmamış insanlara kendi yaptıkları şenaat ve denaetleri nispet etmeye kalkışıyor.

Sizi bekleyen bir ızdırap var ki, bugün kötülük yapanlar, yarın birer mezar-ı müteharrik gibi peşi peşine devrildikleri zaman, saltanatları başlarına yıkıldığı zaman; -yazık- kitle psikolojisi ile kandırılıp sokaklara dökülen o gençler heder olup gittikleri zaman, “Yazık oldu!” diyeceksiniz; tedavisi, tamiri kâbil olmayan bir ızdırabı vicdanlarınızda duyacaksınız. Üzüleceksiniz!” dedi.

Değerli Ruhani Liderimiz bu konuşması ile uçağı bilinmeyen sebeplerden Ege Denizine düşen eski Cumhurbaşkanı ve kabinesini hedef alarak, dökülen kanların onların yüzünden olduğunu ima ettiler. Ülkenin çeşitli illerinde halen silahlı eylemler yapan teröristlere de "Eğer bunlar hayatta kalırlarsa keşke diyecekler ama diyemeyecekler" şeklinde gözdağı verdi.

Gülen Hazretleri 17 yıldır yaşadıkları acılara dikkat çekerek “Bir tek arzum var: Bunu bana ve bu Hizmet’e yapanlar, idam sehpasına götürüldükleri zaman bir tek arzum var. Bu zâlimleri getirin; onları asmadan evvel, bunların yüzüne tükürmek geliyor içimden” sözleri dikkat çekti.

Ruhani Liderimiz Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretlerinin havalimanına indiklerinde kırmızı üzerine sarı, beyaz ve yeşil renklerle işlenmiş görkemli bir kaftan giydikleri ve yine aynı renklerde bir kavuk taktıkları görüldü. Hocaefendimizin kavuğundaki zümrüt ve pırlanta taşlarla yapılmış tuğra göz kamaştırıyordu.

Genelkurmay Başkanımız Semih Terzi, törenin ardından yaptığı açıklamada “Devletin yönetimi, teşkil edilen Yurtta Sulh Konseyi ve Büyük Mollalar Şurası tarafından deruhte edilecektir. BM, NATO ve diğer tüm

uluslararası kuruluşlar ile oluşturulmuş yükümlülükleri yerine getirecek her türlü tedbir alınmıştır. Ülkenin doğusunun bir bölümü yapılan anlaşma gereği Ermenistan’a bırakılmıştır. Doğu Anadolunun bir bölümü ve Güneydoğu Anadolu’da ise PKK devleti kurulmuştur. Trakya ise İstanbul hariç Yunanistan ve Bulgaristan arasında paylaşılacaktır. Çukurova illeri Fransa’ya, Antalya, Muğla ve Aydın illeri İtalya’ya bırakılacaktır. Ankara, İstanbul ve İzmir illerinin yönetimi ABD öncülüğündeki bir uluslararası konsorsiyum tarafından yürütülecektir. Bu konular yapılan anlaşmalarla hükme bağlanmıştır. Ayrıca BM ve NATO görevlileri geçici olarak ülke güvenliğinin sağlanmasında bize yardımcı olacaktır. Darbe gecesinde ve isyanın bastırılmasında bize destek veren ABD, İsrail, İngiltere, Almanya ve Suudi Arabistan gibi dost ve müttefik ülkelerin silahlı kuvvetlerine teşekkür ediyorum. Ülkede genel güvenlik sağlandıktan sonra derhal seçimlere gidilerek yeni hükümetin kurulması için çalışmalara başlanacaktır. Bu vesileyle bazı illerimizde halen silahlı eylemler yapan, eski yönetimi destekleyen gruplara teslim olmaları çağrısı yapıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Büyük Mollalar Şurası tarafından yapılan açıklamada bir dizi düzenleme yapıldığı bildirildi, buna göre:

1- İhtilale karşı çıkan hainlerin gözaltında tutulmalarına devam edilecek, Şura tarafından haklarında idam kararları verilenlerin cezaları derhal infaz edilecek,

2- Olaylarda ölen veya idam edilen hainlerin cenazeleri ailelerine verilmeden, isimleri yazılmadan ve mezar taşı kullanılmadan defnedilmeye devam edilecek,

3- İçerisinde Atatürk, Türk, bozkurt, kurt, hilal, reis vb. kelimeler bulunan resmi ve özel kurum ve kuruluşların adları derhal değiştirilecek,

4- Eski rejimin kullandığı milli marş kaldırılmıştır, yerine yenisi yazılacak ve bestelenecek,

5- TBMM, bütün siyasi parti ve dernekler ile sendikalar kapatılacak, isimleri kullanılmayacak ve anılmayacak,

6- Eski bayraklar imha edilecek, evlerinde veya işyerlerinde bulunanlara ceza verilecek,

7- Molla rejimine destek veren yürüyüş ve toplantılar hariç, gösteri yürüyüşü ve toplantı yapmak süresiz yasaklanacak,

8- Ülke genelinde ikinci bir emre kadar sıkıyönetim uygulanacak, hava karardıktan sonra sokağa çıkanlar yakalanacak ve emre itaatsizlikten işlem yapılacak,

9- Alkol satışı ve içilmesi ikinci bir emre kadar yasaklanacak, alkol servis eden ve/veya şarkı türkü söylenen heryer kapatılacak,

10- Kadın ve erkeklerin ayrı kalabildikleri oteller haricindeki tüm turistik oteller kapatılacak, plajlarda haremlik-selamlık uygulaması yapılacak,

11- Hanım kardeşlerimizin araba sürmeleri yasaklanacak ve kamusal alanlarda başörtüsü takma mükellefiyeti getirilecek,

12- Tüm ilk ve orta dereceli okullarda süratle haremlik-selamlık uygulaması yapılacak, üniversitelere kadınların ve kız öğrencilerin girmesi yasaklanacak,

13- Basın yayın kuruluşları tarafından yapılmak istenen tüm yazılı ve görsel haberler önce oluşturulan Molla Basın Konseyine gönderilecek, uygun görülen haberler yayınlanacak, karara uymayan kuruluşlar kapatılacak,

14- Facebook, twitter vb. sosyal medya sayfaları ve internet sayfaları kapatılacak,

15- Milli piyango, süper loto ve iddia vb. bahis siteleri kapatılacak,

16- Burada açıkça yazılmasa da buna benzer, yasakların ruhuna uygun kararlar alınarak Molla Vali ve Molla Kaymakamlarca uygulanacaktır. Kararların uygulanmasından Molla Bakanlar ve Molla Sulh Konseyi sorumludur.

Darbeden bir kaç gün sonra haberler böyle olurdu herhalde. CIA, Teröristbaşı Gülen’e İran’dan esinlenerek Ruhani Lider sıfatı verir, altında da ülkenin elde kalan küçük bölümünü yönetmek üzere bir Büyük Mollalar Şurası oluştururdu. Akın Öztürk’ün Cumhurbaşkanı, Adil Öksüz’ün Başbakan ve Semih Terzi’nin Genelkurmay Başkanı olduğunu hayal edin.

Türkiye Cumhuriyetinin adı çoktan Büyük Anadolu Devleti olarak ilan edilmiş, bayrağı yenilenmiş, Türk adı silinmiş, Atatürk adı verilmiş heryerin adları değiştirilmiş olurdu.

Güneydoğuda ve bazı doğu illerimizde terör örgütü PKK yeni bir devlet kurduğunu duyurmuş, Sivas, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Van, Iğdır, Kars ve Ardahan illerimize Ermenistan girmiş, Karadenizdeki illerimizi almak için isyancılarla çatışıyor. Edirne ve Tekirdağ’ı topraklarına katmış olan Yunanistan, Kırklareli’ni de almak istiyor ancak Bulgaristan Edirne’nin bir bölümü ve Kırklareli’nin kendisine verilmesi için BM nezdinde temaslar yürütüyor. Fransa kendilerine vaat edilen Çukurova’ya, İtalya ise Antalya, Muğla ve Aydın illerimize çıkarma yapmak

için son hazırlıklarını tamamlamış, Güney Kıbrıs Rum Kesimi darbe gecesinden itibaren kuzeyi de çok kanlı saldırılarla ele geçirmiş durumda.

ABD ve İngiliz birlikleri İstanbul, Ankara ve İzmir’de konuşlanmış, ülkenin büyük şirketlerinde, holdinglerde, güneydoğudaki petrol yataklarında ve iç anadoludaki madenlerde yürütmenin kendilerinde olduğunu duyurmuşlar, Hava ve Deniz limanlarında güvenlik NATO askerlerince sağlanıyor, BM Barışı Koruma Gücü personeli ise ülkenin stratejik noktalarında görevlerine başladılar, ihtilal gecesinde ve devamında öldürülen polisler ve vatandaşlar için Ruhani Liderleri beddualar ediyor, saklanan ve eylemlerine devam eden hainler aranıyor, diye yazılırdı herhalde gazetelerde.

...

İyi ki Cumhurbaşkanımız kan dökülmesin diye, o gece şapkasını alıp gitmedi. İyi ki bunların gerçek yüzünü farkederek, direnin, sokaklara çıkın talimatı verdi. İyi ki vatandaşlarımız, vatan evladı asker ve polislerimiz canları pahasına direndiler. Aksi takdirde yukarıda kurguladığım olayların gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldi.

Darbe teşebbüsünde şehid olan 251 vatan evladını ve 2.193 gazimizi saygıyla selamlıyorum. Şehitlerimize bir kez daha Yüce Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve gazilerimize uzun ömürler diliyorum.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık