sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 29 Aralık 2017, Cuma 23:49
TürkerAyyıldız

Türker Ayyıldız

2018’den Beklentiler

Diliyorum ki 2018 yılı vatandaşlarımıza huzur, mutluluk, başarı, sağlık ve esenlikler getirir.

Terör                            :

Diliyorum ki 2018 yılı terör olaylarının azaldığı ve bitirileceği yıl olur. Diliyorum ki sadece teröristler ile değil, maddi ve manevi destek veren kişi ve kuruluşlarla da mücadele etmeye devam ederiz. Yıllarca sadece terörist ile mücadele ettik. Maalesef 15 Temmuz darbesine kadar böyle devam etti. Ancak bu darbeden sonra terörle mücadele etmeye başladık. Teröre destek veren kuruluşlar kapatıldı, mali kaynakları kesilmeye başladı. Fakat yeterli değil, daha alınması gereken çok mesafe var.

Trafik kazaları              :

Diliyorum ki 2018 yılı trafik kazalarının azaldığı bir yıl olur. Ancak bu konuda çok fazla bir gelişme beklemiyorum ne yazık ki umutlu değilim. Çünkü “2018’de en az 7.000 kişi ölecek” başlıklı yazımda belirttiğim gibi son yıllarda yapılan kaza istatistikleri bunu gösteriyor. Alınacak tedbirlerle bu konuda da gelişme sağlayacağımızı düşünüyorum.

Kadına karşı şiddet     :

Diliyorum ki 2018 yılında bu konuda da olumlu gelişmeler elde ederiz. Ülkemizde en çok üzüldüğümüz konular arasında geliyor bu konu. Yapılması gereken pek çok kanuni düzenleme var. Bunların başında aldatma ve zinanın indrim sebeplerinden görülmesi geliyor. Böyle bir durum varsa boşanmanın teşvik edilmesi ve bu konunun basında, camilerdeki vaazlarda, politikacıların söylemlerinde işlenmesi gerekiyor.

Uyuşturucu ile mücadele      :

Diliyorum ki 2018 yılı uyuşturucu ile mücadelede başarılar getirir. Gençlerimizin bu beladan uzak tutulması için İçişleri, Milli Eğitim ve Gençlik ve Spor Bakanlıklarımızca gerekli tedbirler alınır. Uyuşturucu kullanma yaşının düşmesi hepimizin endişelenmesini gerektiren konuların başında geliyor.

Bu arada şunu da ifade etmek gerekiyor. Eroin üretiminde hep Afganistan suçlanır, batı dünyasının buna katkısı ve desteği hep göz ardı edilir ve hiç konuşulmaz. Eroin afyon sakızından elde edilir ancak eroin üretilebilmesi için asetanhidrit, asetilklorür, aseton ve benzen gibi pek çok kimyasala ihtiyaç vardır. Bu kimyasallar Afganistan’da üretilmiyor. İki yüzlü batı dünyası bu kimyasalları Afganistan’a eroin üretileceğini bile bile satıyor. Afganistana eroin satışından giren paranın daha fazlası bu ülkeye kimyasal satanlara gidiyor.

Kaçak elektrik              :

Diliyorum ki 2018 yılı kaçak elektrikle mücadele yılı olur. Bu konuda her vatandaşımızın canı yanmakta, bazı hırsızlar yüzünden faturalar kabarmaktadır. Bazı illerimizde kaçak kullanım oranı faturasını ödeyenlerin iki katından fazladır.

Doğal afetler                :

1999 Gölcük ve Düzce, 2011 Van depremlerinden sonra çok büyük acılar yaşadık. Diliyorum ki yeni yılda gerekli tedbirleri alır, deprem ve doğal afet yaşamayız.

Tüm okurlarımıza, aileleri ve sevdikleri ile birlikte geçirecekleri mutlu yıllar diliyorum.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık