sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 13 Aralık 2017, Çarşamba 23:13
OkanDilek

Okan Dilek

Yeter ki takıntı yapmayalım…

Bir şehrin yönetiminde söz sahibi olması gerekenler için önerilen ve tercih edilen isimler elbette memmeket insanı olması gerektiğidir.

Ancak bu şehre yıllarını vermiş, imarından, yapı taşına, kalkınmasından tanınmasına kadar büyük çaba sarfetmişleri de bu şehrin kimliği saymamak abestle iştigaldir. Hem verecek, hem doyuracak, istihdama katkı sunacak, şehrin tanınmasında çaba gösterecek, alın terini çevresindekilerle paylaşacak, koşulsuz bu şehri sevdiğini belirterek taşın altına koyacak ve o şahsiyet tercih edilmeyecek.

Maalesef zaman zaman bu zafiyetle karşılaşıldığını görmekteyiz. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin şehrin mimarı ve imarına bir imza atabilmek için çalıştığı yılların bir hediyesi, gayreti ve borcu olduğunu düşünenler şehrin yönetim makamlarına talip olmak istemiştir. Seçilmiştir, seçilememiştir, tercih edilmiştir, edilmemiştir ancak bir gerçek var ki bu şehri şehir yapanların büyük bir çoğunluğu da bu şehri memleket belleyerek kazançlarını, mesailerini bu şehir için harcayanlardan oluşmaktadır.

Antalyaspor Kulübü Başkanlığı’ndan Şafak Öztürk ayrılmıştır. Normal bir süreçtir. Kabul edilir ya da edilmez. Hiçbir şey hiçbir makam birilerine baki değildir. Tercih meselesidir ve çalışma ortamının müsaitliğinin, huzurun kaybolmasından kaynaklanan bir durumdur. İş değişikliklerinde yaşanan durum gibidir bu süreçler. Öncesin de Gültekin Gencer Başkan’dı. Onun döneminde de deniz hep kabarık ve çalkalıntılıydı. Özellikle menajerlere yapılan yüksek miktarda ödemeler baş ağrıtan durum oldu.

Onun öncesinde Hasan Akıncıoğlu dönemi vardı ki Antalyalıların memnun kalarak uğurladığı bir Başkandı. Ancak Hasan Akıncıoğlu’nun başarısında bir isim vardı ki O da Gültekin Gencer’in Başkan olduğu sezon Başkanlığa aday olan Necati Yılmaz. Hasan Akıncıoğlu’nun takımı başarılı bir sezon geçirmesini sağlayan her fırsatta danıştığı, görüş aldığı biri vardı ki o da Necati Yılmazdı.

Necati Yılmaz’ın bu sınırsız futbol adamlığı ve tecrübesine hayran kalan Hasan Akıncıoğlu görevi bırakmadan önce Kulübün Başkanlığını bu Karadeniz Yiğidi futbolculuk yıllarında da , Kulüp Yöneticiliğinde de adını altın harflerle Türk Futbol Tarihine yazdırmış bir ismin kulübün başında olmasından büyük memnunluk duyacağını belirtmiş ve aday olmasını istemişti.  

Necati Yılmaz Aday da oldu.  Çünkü kulüp güvenilir ellere verilmeliydi. Çok ısrar edilmesi ve ikna edilmesi üzerine ve defalarca bu davet Necati Yılmaz’a yapılması sonucunda Necati Yılmaz da aday oldu. Ancak ne hikmettir ki Antalya da ki hastalık bir kez daha hortladı ve Gültekin Gencer Kulübün Başkanı seçildi.

Sonrasında da Şafak Öztürk ve şimdi sıra kime geldi bekleniyor. Necati Yılmaz yıllarını bu şehre hayatını, kimliğini, duruşunu, tecrübesini, inşaatlarını, yapılarını, zamanını mesaisini hatta hatta bu şehirde yaşamayı sürdürmenin sorumluluğuna ulaşabilmek için her şeyini verdi.  Oysa Necati Yılmaz bir futbol adamı olarak tek bir hedefi vardı o da Antalyaspor’u başarılı bir şekilde yönetmek ve yukarlara çıkartmaktı. Davet edilse, yine görev alması istenilse  gelir mi ? Sanmam o gemi çoktan kaçtı !

Yani diyeceğimiz o ki bu şehrin kalkınmasında, gecesini gündüzüne katmış ve emek harcamış gerçekten bu şehrin tanınması ve tanıtılmasından başka bir şey düşünmeyen, kulübün alış verişlerinde ticaret kurnazlığına başvurmadan yönetecek yüzlerce isim var. Yeter ki takıntılı olmayalım, takıntı yapmayalım.

Madem ki bu ülkenin dört bir yanını kucaklayan bir zihniyetin Anadolu dayanışması ve hissiyatının örnek şehriyiz öyleyse gelsin Muğlalı, Gelsin Antepli, Gelsin Karadenizlisi, Gelsin Nevşehirlisi… Neyden ve ne için korku yaşanıyor. Eğer ki kötü giderse, eğer ki istenilen şekilde yönetilmez ve durum daha da vahim bir hal alırsa O zaman bu şehrin değerleri ve dengeleri zaten ortaya çıkacaktır.

Tıpkı Bugün olduğu gibi…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık