sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 19 Temmuz 2017, Çarşamba 16:23
OkanDilek

Okan Dilek

Yanılma payı ‘sıfır’ bir açıklama

15 Temmuz anma ve yad törenlerinde konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2014 yılından bu yana Belediye’ye memur alımlarını durdurduklarını çok ihtiyaç duyulan bölgelere özel hassasiyet gösterilerek 1-2 memur ataması yaptıklarını söyledi. Tütüncü 657 devlet memuru kadrosunda Belediye de bulunan memurların üstelik çok özel personeller olduğunu hatırlattı. Devlet kademelerinde ve yerel yönetimlerde kadrolaşma çabası içerisine girmiş olanlara 2014 yılında özel önlem ve değerlendirmeler yaptıklarını da hatırlatan Tütüncü, belediye de görevli 657 devlet memuru statüsünde adı darbeciler ile aynı safta anılan birkaç kişinin yasal işlemler başlatılarak adalette hesap verdiğini belirtti.

Bu birkaç kişi dışında kalan onlarca Kepez Belediyesi’nde memur olarak çalışan personelin çok özel, temiz ve vatanı, bayrağı ve ülkesi için hizmet veren kadroları oluşturduklarını da sözüne eklemesi bir çok 657 Devlet Memuru statüsünde görevlerini büyük bir sorumlulukla sürdüren memurların şimdiye kadar duymak istediği ifadeydi.

-“Ben Memuruma güveniyor ve inanıyorum” diye büyük bir övünç ve gururla söz eden  Hakan Tütüncü, bu anlam da gözünün de arkada olmadığı ve hiçbir memurunun da böylelikle kendisini yanıltmadan görevine devam ettiğini ima etti.

Sözünü ettiğimiz 657 Devlet Memuru statüsünde ki çalışanlar hakkında düşünceler ve gerçeklerdi. Ve Başkan Tütüncü iyi biliyor ki memurundan işçisine, işçisinden sözleşmelisine, hizmet alımı yapılan kadrolardan en alt birimde görev yapanına kadar herkesle yakın temas içinde. Yani kimin ne olup ne olmadığını, gayet iyi biliyor. Kendisine aksettirilen yalanlara, dolduruşlara, hurafe uyarılara kolay kanacak ‘Yalaka’ türler dediklerimizin sözüne kanıp karar verecek ve yorum yapacak da biri olmadığını cümle alem biliyor. Bu yüzdendir ki Hakan Tütüncü Başkan ‘Benim 657 sayılı Devlet Memurum’ Temiz ve Özeldir ifadesi

kendini bilen, ilçesini, yönettiği kadroları ve yüzlerce personelini tanımışlığın ötesinde  kendine güvenen bir yerel yöneticinin kesin ve kati ifadesi olmuştur. Tütüncü’nün Kepez Belediyesi’nde görevli 657 Devlet Memuru kadrosunda bulunanlar hakkında yaptığı bu açıklama yanılma payı “sıfır’ bir ifade olduğu şeklinde algılandı…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık