sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 13 Aralık 2017, Çarşamba 23:09
OkanDilek

Okan Dilek

Popülist günlükçüler

Kendini yazar çizer aynasında görenler, yanar döner böcekler gibidir. Bu böceklerin Kabir Böcekleri ile de akrabalıkları olduğu sanılmaktadır. Bu popülist ve gündelikçi ve günlük yazı yazarak yalakalanmak ve yaranmak zorunda kalanlar bir zaman sonra bir bakıyorsunuz ki savunduğunuz ve doğruları anlatmaya çalıştığınız tarafta sizin de en önünüzde yer alabilmektedir. Ses çıkartmaya çalışırsınız ancak ne buna Türkçe’nin lügat yeter, ne de sağ duyu ile yıllarınızı bu meslekte geçirmişliğiniz.

Ama bu Popülist günlükçüler öyle yazılar ve öyle konularla kaba tabiri ile ‘Yamanma’ derdine düşmektedirler ki dudağınızı ısırarak izlersiniz. 

Memleketin bekası ve huzuru, bayrağı ve vatan hissiyatını ele alarak köşe yazmak, haber yapmak var, bir de bu dumanlar arasında kendini bir yerlere koymaya çalışma var. Duman ve sis’in birbirine karıştığı bu günlerde ortalık toz duman mevzularındayken bu Popülist günlükçüler bir anda daha önce savunduklarının aksini, tersini ve özellikle ‘Yaranma’ konuları nedeniyle ‘Kaynak olmaya’ başladıkları görülmektedir. Bu zihniyettekiler 5 yıl da bir ortaya çıkarlar. İşleri bittikten sonra da suni teneffüs misali elde ettikleri üç beş kuruşluk kazanç ile çok rahat bir hayat sürme hayaline kapılır ve sonrasında Hazıra Dağ dayanmaz misali elinde ki avucunda ki azalında yine aynı posta bürünerek kıçını döndüğü sofraya yine oturabilmektedir.

Bunlara ne derseniz deyin, ne isim koyarsanız koyun anlaşılmaktadır ki artık mesleğimiz de doğruları anlatan ve uzanan ellerden aldığımız örf anane artık beyaz atlara binip gitmiştir. Bu gündelikçiler ayıplanmıyor, aramızdan da ayıklanmıyor, ayıklanamıyor. Artık, yazar çizer gündelikçilerin bu davranışına da yeni bir alana kaymıştır. Kimsenin ayıplamadığı, kapalı kapılar ardında kızıp sonra karşılaşıldığında sarmaş dolaş olunduğu, kahkahaların yan yana atılıp sırtlar dönüldüğün de kulislere başlanıldığı davranışlarına herkes alışmış maalesef. 

Alışamayanlar, kendini bu çirkin iğrenç, bi o kadar da çıkar hesapları içerisinde görmek istemeyenler kenardan her şeyi izlemektedirler. Bu düşünce de olanlar tercih edilmez, kabul edilmez, benimsenmez. Çünkü doğrular birdir, tektir ve gerçekler balçıkla sıvanmaz. Köşe yazarak dikkat çekmeye çalışanlar kendine, tribüne oynayanlardır.

Memleketin hali, durumu ve şehrin sokağını, caddesinden bi haber zihniyet kendine, tribünlere oynadığı açıkça görülmektedir. Kimse bunlara ‘Dur’ da demez, “Git’ de demez. Çünkü bunların gündelikçi oldukları bilinir hatta elde daha çok tutulması uygun görülür. Bu yüzden bu Popülist Günlükçüleri bugünlerde sıkça görebilir, okuyabilirsiniz.

Okuduğunuz da size verecek sizin alacağınız hiçbir şey olmaz yazıların içinde. O yazılan sadece kime yazıldıysa onu mutlu edecektir o kadar. İşte Çok partili yıllardan bu günlere uzanan sürecin son noktası budur. Ve bir türlü internet yasası diye beklenen uygulamanın çıkmaması bu popülist “Ney düğü” belli olmayan binlerce popülist günlükçü, gündelikçi yazar çizerleri doğurmuştur. Her hal de bu durum birilerinin de işine gelmektedir ki ne yasayı konuşan var, ne de yapılması gerekenler için bir an önce harekete geçilmesi girişimi.

Herkes halinden memnun, şehrin üzerin de kabir böcekleri geziyor muş, Popülist günlükçü yazar çizerlerin vatan, millet, bayrak mevzuları umursamazlığın adresleridir. 5 yıl da bir ortaya çıksalar da gelecek 5 yıl bu şehrin güzelliklerinin üzerine basa basa gezebilmeyi marifet saymakta ve hain postun bürünümünde yiyeceği ganimetin izini sürmeye devam etmektedir…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık