• 13 Eylül 2019, Cuma 15:53
OkanDilek

Okan Dilek

Phaselis festivaline dair…

Büyük bir heyecan ve gayret ile Onuncusu gerçekleştirelen Phaselis Müzik Festivali başladı. Festival öncesi yapılan ilk toplantıdan bu ana kadar sahne alan ekiplerin performansların yakın tanığı oldum. Festival Komite Başkanı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun büyük bir heyecan yaşayarak tanıtımını yaptığı festival toplantısında sağında solunda yer alan tüm destekçilerin bu konuda ki sağ duyu ve çaba takdire şayandır.

İlk gün konseri geldi çattı. İlk gün yaşanan heyecan, coşku, samimiyet, dayanışma ve paylaşımı alkışlıyoruz. Yani herkes tüm turizm destinasyonu festivalin devamlılığında hem fikir olmuş ve adeta el ele tutuşarak kenetlendiğini gördüm.

Ancak Festival’in onuncu yılının gerçekleştirilmesine karşılık bugün konserlerin yapıldığı alan gecenin bi karanlığında alana varılması korku filmlerini aratmakta. En azından güneş enerjili ya da harici bataryalar ile bu yol aydınlatılabilirdi.  Küçük, minik minik de olsa insanların zaruri ihtiyaçlarının giderebilmesi için oluşturulan alanların başında seyyar tuvalet ve duşlar yerinde bir hizmet olmuş. Ancak tuvaletlerin izleyici bölümüne sadece 15 metre mesafede olması ikinci gün konserinde esen ters rüzgar nedeniyle burunlar tıkalı, burunlar tutularak konser izlendi. Tuvaletlerin konuşlandığı alan gelecek yıl daha uzak yere yapılmış olursa çok daha iyi olacağı inancındayım. Öte yandan İlk gün katılımında ki yoğunluk ikinci gün yarı yarıya düştü. Nedenlerinden birisinin Festival Komite Başkanı Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun konsere gelmeyişinin de etkili olduğunu düşünüyorum. Eğer gelmiş olsaydı bürokratından, şehrin şehreminlerine kadar herkes yine festivale katılım göstermesi söz konusu olacak ve şehreminlerin katılımıyla birlikte beraberindekilerin de festivale gelişiyle sayı artacaktı. Ben Topaloğlu’nun yerinde olsaydım 4 gün süren bu festivalin her konserine en az bir onbeş dakika uğrar yine işime bakardım. Oysa bu festival laf olsun torba dolsun diye yapılmadığına göre gerekli özen ve itina gösterilmeli. İkinci gün ilk günkü gibi sadece TÜROFED Başkanı Osman Ayık vardı.Öte yandan akşamın bi saatinde servisle alınıp gecenin bir saatinde Antalya’ya geri bırakılan yazılı ve görsel basın emekçilerine ise ihtiyaçlarını giderebilmelerini sağlayacak hatta bir çay bir su bile içeceği sorulmadığını buna karşılık zabıtasından, kolluk güçlerine kadar her kim varsa herkesin elinde çaydır, sudur, yemedir içmedir kırıla gittiğini ama festivali kamuoyuna duyuran gazetecinin alın terini silecek tek bir damla duyarlılığın da gösterilmediğini açıkça belirtmek isterim. Takipteyiz, phaselisteyiz, izlemekteyiz….


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html