sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 23 Ağustos 2017, Çarşamba 16:58
OkanDilek

Okan Dilek

O GEMİ ÇOKTAN KAÇTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ve mental, maddesel, manen parti de yaşanan yorgunlukları gündeme getirmesiyle birlikte bir kıpırdamadır bir yere basma halleridir sormayın.  Şirin görünmeye çalışanlardan, vatandaşın  küçücük taleplerinin yıllardır beklediği sorunların çözümüne kadar tüm her şeye uzanışlar hayret ve şaşırtan düzeyde.

Ee bunları şimdi yapanlar ya da erteleyenler 5 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinde değimliydiler ? Ne oldu da bir den bire yapmaları gereken ancak yıllardır ertelediklerine dokunmalar bir anda yaşanmaya başlandı ? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğer ki bunları görmemiş olsaydı bu unutulmuşluklar, hiçlikler, ilgisizlikler, kraldan daha çok kral olma halleri, ayağın yere basmayış durumlar sürüp gidecekti.

Cumhurbaşkanının bu açıklamasından sonra Türkiye’nin tüm partiyi yakından ilgilendiren tüm detaylarda kendini fazlasıyla hızlı bir şekilde hissettirmeye başladı. Bir değişim, bir farkındalık beklentisi vatandaş da ve seçmen de oldukça yüksek. Eğer ki Cumhurbaşkanının sözünü ettiği mental, maddesel ve manen yorgunlukları kast ettiği isimler hala daha bu görevlerde bulunuyor, partinin kenarından sağından solundan ucunun tutması sağlansa bile değişen hiçbir şeyin olmadığı anlaşılacaktır.

Parti içi muhalefet de, parti yönetimleri ve yerel yönetimde ki yönetimler de artık kendine çeki düzen vermesi gerektiği açıkça izah edilmiştir. Bu durumu yakından takip eden seçmen ve vatandaş, işinin görülmemesi çöküntüsü, kapısını çaldığı durumunu izah edeceği kapıların yüzüne kapanışlarının da artık son bulmasını istemekte. Doktorun bile çözemediği bir sorunu AK Parti Teşkilatlarının çözdüğü günleri iyi bilinmektedir. O yaşanmış gerçeklerden bugünkü mental, maddesel ve manen yorgunluklara gelindiğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görmüş ve durumu ele almıştır. Umarız bu adım gerçekten amacına uygun sonuçlanarak lafta kalmayacak şekilde beklentileri boşa çıkartmaz. Aksi takdirde değişen bir şeyin olmadığı izlenimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklamasını çürütmesi mümkün durumdur.

Cumhurbaşkanının bu açıklamasından sonra kendini saha da gösterme, inşaatlar önünde, yol da kaldırım da bulunma hallerini sosyal medya  başta olmak üzere yazılı ve görsel basında gösterme çabası içinde bulunanlar ise şimdiden söyleyeyim GEMİYİ ÇOKTAN KAÇIRDI….  

Kaçan balık büyük olur ! Gemi neden kaçmıştır onu da başını iki elin arasına alıp düşünse fayda getirmeyecektir ! Bu makamlar ve altın tepsi ile sunulan masalar insana 1 kez sunulur ve bir daha o fırsat verilmez ! Öyle olmuş olsaydı Musalar hala krallığını sürdürürdü. Ama şu da çok iyi biliniyor ki Her Musanın Firavunu da boyunun ölçüsünü er ya da geç alacaktır. Musalar yarattıkları Firavunlar yüzünden Zorba Hükümdar olarak anılımakta Musalar önünde oynayan şarlatanlar  nedeniyle Firavunlarının ne halt yediklerinden haberi  ve Geminin çoktan demir alıp gittiğinden haberi bile yok.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık