sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 04 Nisan 2017, Salı 10:00
OkanDilek

Okan Dilek

Muhtarı, başkanı, yöneticiyi yıkmayı anladık da…

Son 13 yıldır yani AK Parti Hükümeti ile birlikte ülkemizin çıkarları uğruna gizli kalması sağlanmış bir çok konu artık alenen ortadadır. Osmanlı döneminin sona erişi ve Cumhuriyete geçişimiz ve Cumhuriyet ile birlikte demokrasiye geçiş ve bunun içerisinde saklananlar. Bakın hala zaman zaman Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Çanakkale savaşlarının ya da Anadolu’nun kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı yıllara ait çok özel fotoğraf ve belgeler kısım kısım yayınlanmaktadır. 

Ya tümden hepsini çürütmemek için. Ya da ülkemizin çok önemli değerleri olduğu için hepsini bir anda ortaya çıkartıp gelecek yüz yıllara dağıtmak ve yaymak için. Her ne olursa olsun bugün Anadolu ve Ülkemizin dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımız bu süreç içerisinde ülkenin bekası ve huzuruna kimlerin kast ettiğini ve kimlerin ülkemiz üzerinde oyunlar oynayarak bizim kendi ‘İRADE ve ONAYımız ile verdiğimiz kararı hiçe sayarak müdahale etmeye çalıştığı açıkça ortadadır. Ancak buna izin verilmemektedir. 

Şöyle 20 yıl geriye dönüp baktığımız da yakın tarih olarak 20 yıl diyorum ve kendimi bildim bileli oy kullanan biri olarak söylüyorum o yıllarda tabiricaizse koyun gibi oy kullanmışız. Oyumuz hiçe sayılmış. Millet iradesi yok sayılmış, verdiğimiz karar ve onay yok sayılmış. Ama Sol ama Sağ, ama merkez sağ, ama merkez sol. Hiç fark etmez. Bi şekilde o el işte o karanlık şer odakların eli hep irademize ipotek koymuş. 

Şimdi bu irade millette. Millet iradesinin verdiği karar ve onay açık seçik orijinal şekilde sandığa yansımakta ve sonuçlar ortaya çıkmaktadır. 

Şer odaklar birleşip birleşip ve hatta ve üstelik kendi siyasi politika ve anlayışından fersah fersah uzak duygu ve düşüncelere sahip grup, parti, oluşum, platformlarla kol kola girerek bu anlayışlarını yeniden hortlatma derdinde. Ancak artık bir millet uyandı ve bu millet artık koyun değil. Millet sandık İradesini hizmet verene ve bu ülkenin büyük gücüne, gerçek değerlerini tercih ederek kararını vermektedir. 

Vatandaş ülkemiz üzerinde oynanan oyunları, yapılan çirkin ortaklıkların hepsinin farkında. Şirin görünmek isteyip de balonlar uçuranlar ve bu şehri soyup soğana çevirip sonra pişkin pişkin ülkenin yönetimine talip olmak isteyenlerin de kimler olduğunu bu seçmen iyi biliyor. Antalya’yı dünya kenti olması yönünde ortaya koyduğu kararlılık sandıklarda da aynı kararlılığın devamı olması muhtemel durumdur.

Çünkü artık vatandaş popülist söylemler ve afişlerde, bilboardlarda yazılı sloganlara karnı tok. Ekmelettinin Ekmek sloganı nasıl ki bir işe yaramadığı gibi, bugünlerde  uyduruk ve bir o kadar da basit seçim hazırlıkları ve fragmanlarıyla halkı yanıltmaya çalışanlar bir kez daha SANDIĞIN USTALARI karşısında gereken cevabı alacaktır.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık