• 10 Ocak 2018, Çarşamba 22:50
OkanDilek

Okan Dilek

MHP’nin kararını tarih Anlatacak

Bu duruşun ve davranışın özünü, derinliğini ve ne olup ne olmadığını anlamadan yorumlayanlar, hattta hatta bu sürecin sebebini ve niyetini iyi bilen üst kadro siyasetçiler, politikacılar da MHP nin bu davranışın sebebini çok iyi bilmesine karşılık böylesine ucuz bir popülist söylemlerin içinde kendilerini yakmaları ibretle izlenmektedir.

Evet duygusal bir milletiz. Ancak kendini yırtıcı görüntüsünden Mazlum Postuna bürünerek ortaya çıkanlar flu fotoğrafın ise ta kendisidir. O yüzden bugün, pençelerini ve yırtıcı kimliğini saklayarak yürüyen iz bırakmadan ‘Av’ peşinde koşanlar elbette ki günün birinde tipi de yollarını kaybedecek ve sığınacak yeni limanlar arayacak. Bu işte bitmişliğin, geri dönüşün mümkün kabul edilemez duvarına toslayacaktır. Duvar dibinde mi , duvara tırmanırken mi kalır onu hep birlikte izleyip göreceğiz.

Anlatmak istediğimiz ve dillendirdiğimiz konu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ısrarla partisinin ve MHP kadrolarının bugünkü süreçte sağ duyu ile ela alınan konuların, inceliği, Devlet Adamı olmanın ve Devleti Düşünen anlayışta ki duruşun vakurluğu her siyasetçinin cesaret edemeyeceği, kimi siyasi partilerin alacağı bir karar değildir.

Açık ve net Devlet Adamı olmak Devleti Düşünen zihniyette ki hissiyatın ülkenin menfaatleri, varlığı, üniter yapının devamlılığını görebilmek ile alakalı bir durumdur. Bugün bu devlet adamı olmanın ve devlet adamlığının aldığı karar ve duruşun sağ duyusunu göremeyen zihniyet ‘Kör kuyuya dalar gibi’ atlayıp günlük gelişmelerin popülist söylemlerinde boğulmaya başladığını hala görememektedir.

MHP Kadroları yaklaşan yerel ve Cumhurbaşkanı seçimleri öncesi düşüncesini erken söylemesinin ve açıklamasının da bir sebebi olmalı ? Vardır bir sebebi elbet.

Yoksa daha aylar öncesinden böyle bir düşünce neden açıklanabilir ki ? Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de danıştığı, her konu da uzman görüş alışverişinde bulunduğu memleketi düşünen, bayrağı vatanı savunan düşüncelerde çok değerli isimlerle birlikte değerlendirmelerde bulunduğu muhakkak. Bu süreçte MHP nin ve Devlet Bahçelinin takındığı tavır budur.

İster iktidar, ister muhalefet kim olursa olsun gün gelir de ülkenin yönetimi ve ülkenin gidişatın da yaşanabilecek rotadan çıkışta en büyük tepkiyi yine verecek olan MHP kadrolarıdır. Bugün ülkemizin siyasi ve ekonomik anlamda dış mihraklı saldırılar karşısında varlığımızın sürdürülebilmesi, ülke topraklarımızın korunması, bayrağımızın dalgalanması ve huzurlu bir şekilde yaşam sürebilmesi konusunda hepimize görevler düşmektedir.

Siyaset meydanında da MHP Kadroları işte bu düşüncenin bir bayrağı, bir öncüsü, bir cesaret timsali olmuştur. MHP’nin aldığı bu karar gün gelecek belgesellerde, gazete sayfalarının röportaj sayfalarında attığı kararlılık adımları satır satır, gün gün yazılacak. Sonra MHP nin bu duruşu tarih yazmaya devam edecek…

Nesil MHP’yi bilecek, MHP ise yeni nesil ile güzel bir Türkiye de yaşamanın onuru ve gururunu yaşayacak, yaşatacak, Anlatacak… Ne güzel ne güzel…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık