sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 20 Aralık 2017, Çarşamba 23:32
OkanDilek

Okan Dilek

Menderes Türel’den daha çok Antalya’yı düşünenlere

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ilk belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği hizmetler ile daha sonra bu göreve seçilen Mustafa Akaydın, Menderes Türel’in yaptığı ve Antalya’ya hediye ettiği bir çok hizmetin üzerinden 5 yıl geçirdiğini gayet iyi bilinmektedir. Yol’dur, bulvardır, köprüdür, tramvaydır. Hele hele SU’yu hiç söylemiyorum en son Serik’in en tepe yerinde yıllarca kuyu suyu ile yıllarca yaşayan vatandaşa suyun götürülmesi yapılan tüm çalışmaların en anlamlısı ve manalı olanıdır. 

Menderes Türel ilk belediye Başkanlığı döneminde geride bıraktıkları için hiç kimse hele hele oy vermeyenler bile 
-Çöplük bıraktı”, ya da 
-Bu berbat hizmet de Türel’in eseridir”  anlamında hiçbir feveranlık seslenişlerinde bulunmamıştır. 

Ancak şu çok iyi bilinmektedir ki Büyükşehir Belediyesi’nin  bir önceki Belediye Başkanı Mebus olan Mustafa Akaydın çöplük denilecek yatırımlar, zarar ziyanla geçen günler haftalar, yan gelip yatılmış bir Antalya bıraktığı pekala bilinmektedir. 

Menderes Türel’in seçim öncesi hizmet vaatleri arasında yer alan Dev Projeler bir bir hayata geçmeye başlayınca Antalya’yı Antalyalı’dan daha çok düşündüklerini söyleyenlerin sayısı bayağı arttı. 

Ben bu şehirde yaşayacağım, bu şehrin suyunu içecek, ekmeğini yiyecek, sokağından geçip caddesinden yürüyeceğim, sonra yolda yürüyenleri görünce başımı eğerek eve gideceğim. 

Bunu hangi Antalyalı ya da bu memleketin özü, sözü olan biri yapar ?

Menderes Türel Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sonrasında ki siyasi yaşamı ne olur ne biter bilinmez. Ancak şu bir gerçektir ki Bugün hala günahları, sevapları ile bu şehirde yaşayan ve başı dik gezen belediye başkanları var. Onlar da bu şehri düşünerek görev sürdürdüklerine inanıyorum.

İşte bu yüzdendir ki onları bir toplantı da, bir yemekte, bir sokaktan geçip bir cadde üzerinde esnaf ile sohbet ederken görebilirsiniz. Çünkü bu şehri şehir yapabilmek için çabalamışlardır emek harcamış bunu da yaptıkları ile gururla belgelemektedirler. Yani çiğ yiyip karnı ağrımayanlar aramızda. 

Bugün Menderes Türel’in Antalya’ya yaptıklarından ve daha da yapacaklarına kadar olan hizmet yatırımları sonrası ola ki bu görevlerden daha başarılı görevlere layık görüldüğünde sanıyor musunuz ki siz bu şehre azap verecek, çile çektirecek, çöplüğe dönüştürecek yatırımlar arkasında bırakarak gidecek ?  Bunu yapabilmesi için öncelikle bu şehri terk etmesi gerekiyor. 

Türel bu şehri terk etmeyeceğine göre, Dünya’nın göz bebeği haline dönüşen Antalya’ya bir çivi daha fazla çakabilmenin mesaisini gece gündüz hem milletvekilliği, hem de belediye başkanlığı görevindeyken yapma gayretini sürdürüyorken hiç kimsenin kalkıp da Antalyalı’dan Antalya’yı daha çok düşündüğünü söylemesi,  Boğaçayı projesi başta olmak üzere diğer dev projelere çamur atmaya, engellemeye ve siyaset yaparak kurgular ortaya atmaya kalkmasına hiç mi hiç hakkı yok.

Sanki Menderes Türel sizden az düşünüyor bu şehri. Şehri, şehir yapan, kalkındıran, çağ atlatan yatırımları ardı ardına sıralayan Türel değil de bir başkası sanki. Bunları görmezden gelerek Antalya’yı çok düşündüğünü belirten platform adı altında Resetçiler söylediklerine ve anlattıklarına aslında kendileri de inanmamaktadır.

Merak etmeyin Türel birileri gibi enkazcı değil hem bu şehrin evladı. Evine giderken fırıncısına, bakkalına, çaycısına selam vererek evine gidecek.

Bunları yapabilmenin bedeli de işte budur ve bugüne kadar yapılan hizmet yatırımlarıdır.

Bekleyin, izleyin, ibretle takip edin….


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık