sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 04 Nisan 2017, Salı 10:00
OkanDilek

Okan Dilek

Lokman Kaya ve Ülkücüler

Son dönem Antalya MHP’sinde ‘Çakma ülkücüler’, ‘Yandan Ülkücüler’, ‘Ortada ülkücüler’ bi de Gerçek Ülkücüler söylemleri söyleniyor ve dillendiriliyor. Bu söylemlerin artmasının yegane nedeni yaşanan bir boşluğun tezahürüdür. Son 3 yıl da Antalya MHP’de ki istifa rüzgarı, kırgınlıkların artması, kızgınlıkların devam etmesi partinin etki ve sesinde ki yükseklin seviyesini de düşürmüştür.  

Anlamak için yoğun düşüncede bulunduğum bir konu var ki partinin kapısından içeri girip Milliyetçi Hareket Partisi duygu ve düşüncesini, politikasını, söylemlerini ve davranışlarına gönülden katılım göstermiş her bir düşünce MHP’li sayılır. Ee elbette ki tabiî ki Ülkü Ocakları konusunu da unutmadan partinin tabanından tavanına giden bir yolun geçişi olduğunu da belirtmek isterim.


Evet tamam!...Üülkü ocakları, ülkücü anlayışın hakim kılındığı anlayış ve sağ duyu…
Ancak MHP Antalya’da ve Türkiye’nin dört bir yanında yerel yönetimlerde olsun, milletvekili seçimlerinde olsun sadece salt MHP kadrolarını tercih edenlerin ve ülkü ocakların üyelerinin verdiği oylarla milletvekili çıkartmamıştır.

Her partiden her görüşten seçmenin de katılım gösterip tercihini yaparak destek verdiği bir gerçektir. Yani diyeceğim MHP kadroların da ki çok seslilik her zaman parti bünyesinde kazançlar sağlamıştır.


Yine de her şeye rağmen ülkücü anlayış ve ülkü ocakları duygusundan vazgeçmeyen kararlılık bugün bir kez daha İl Başkanlığına adaylığını ortaya koyan Lokman Kaya ile karşımıza çıkmıştır. Lokman Kaya’nın ülkü ocakları başkanlığı döneminde olsun, MHP’nin değer ve dengeleri noktasında ki çaba ve gayretleri olsun duruşundan, ülkücü camianın kabul ettiği vakurluğu sonuna kadar sağ duyu ile korumayı başarmış bir siyasetçi olarak Antalya siyaset sahasında yer almıştır.

Ülkü Ocakları başkanlığı sonrasında da bu duruşunu koruyarak fevri hiçbir davranışta bulunmadan emin adımlarla inandığı yol da ilerlemeyi sürdürmesi onu bugün İl Başkanlığı adaylığının açıklamasına kadar taşıdı.
Esas konu var ki o da Bir önceki Osman Başkan’ın genç ve dinamik, atak ve bir o kadar da beklenmedik davranışlarda bulunması gençlerin il başkanlığı konusunda ki evet ve hayırların değerlendirilmesine gölge düşürmüştür.


Bu bir tercih meselesidir. Anlamak ve idrak meselesidir. Her genç adayın da hizmet döneminde Osman Başkan gibi davranış içerisinde bulunacağı elbette söylenemez. Bu zedelenmişliği inanıyorum ki MHP İl Başkanlığına adaylığını açıklayan genç yaşında çok önemli bir adım atarak MHP kadrolarının yönetimine talip olan Lokman Kaya yaşanan o çirkin tabuları ve davranışları da yıkarak gençlerin önünü bir kez daha yine açacak ve Antalya da farklı bir rüzgarın esmesini sağlayacaktır.

Her genç ülkücü ve o anlayışla partide hizmet verenler nerede duracağını, nerede hareket edeceğini bilenlerdir. Bunu anlamayan ve Kral’ın çıplak olduğunu söylemeyenler Kral’ın başında ki tacı da alır tahtı da. 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık