sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 09 Aralık 2017, Cumartesi 0:06
OkanDilek

Okan Dilek

Kalpsizler, Öküz gözlü kıskanç, haris niyetliler

TRT’nin Kore Belgeseli Ayla’yı, Siyasileşen sokaklar caddeler, yollar, 
Al sana Mallorca Ve Venedik kuralı Ve son olarak da  Songül Başkaya Belediye Başkanı Olsun, başlıkları adı altında yazdığım köşe yazılarım. Bu yazılar gün aşırı yenileniyor ve kentimize, şehrimize dair önemlilik arzeden durumları objektif bir bakış açısıyla ele alıyor ve okurlarımızla paylaşıyoruz. 

En son kaleme aldığım
-Songül Başkaya Belediye Başkanı Olsun makalem kimilerini güldürmüş, kimilerini düşündürmüş, kimilerine de farklı yorumlar yapılmasına neden olmuş. Duyumlar geldikçe bende gülüyorum bu hissiyatın içinde olanlara. Çok ilginçtir ki yukarı da hemen yazımın başında belirttiğim şehrimizin değerine, kimliğine, duruşuna anlam katacak ve bir o kadar yakından ilgilendiren konuları ele aldığım yazılar hiç mi hiç ilgi çekmemiş, Songül Başkaya meslektaşımız için değerlendirme de bulunduğumuz yazımız neredeyse rekor seviyede okunurluk seviyesine ulaştığı haberini aldım. 
Yani şu demek oluyor ki Hayatımız Siyaset olmuş. Siyaset yazmak, siyaseti takip etmek, siyasi söylemlerde bulunmak, siyaset yapılırsa daha çok ilgi uyandırıyor vs… 
Ama bizim siyasetle hiçbir zaman işimiz olmadı ki ? Siyasi yazılar evet yazdık ancak siyasetin ince bıçak sırtı yürüyüşlerinin tam da dengesinde yol aldık yürüdük. 
Bu yüzdendir ki siyaset evet 1-2 kez ancak bu şehirde yaşıyor ve havasını soluyorsak 10-20 kez ele almamız gereken esas mevzudur. İşte bu yüzdendir ki  TRT’nin Kore Belgeseli AYLA’YI YARATTI, Siyasileşen sokaklar caddeler, yollar, Al sana Mallorca Ve Venedik kuralı başlıklı köşe yazılarım tam da bu şehrin can alıcı konuları olmuştur. Sadece yazının başlığına takılı kalıp da Eyyamcılığa soyunanlara gülmeden geçemiyorum. 
Anlaşılıyor ki yerel ve genel seçimler yaklaştıkça siyaset daha çok ön planda olacağı aşikar bir görüntü. Ancak ben şimdi daha önce meclis üyeliği yapmış olan İdris Taş kardeşimizin Belediye Başkan Yardımcılığına ya da danışmanlığına gelmeli’ diye hissiyatı dile getirsem
-Nerden Çıktı mı denilecek ? 
Sanmam çünkü İdris Taş Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve yazar, çizer, televizyonlarda program yapar yorum yapar. Yani benim sektörümde taş üstüne taş koyan bir değer. Ama beğenirsiniz ama beğenmezsiniz. Bir dönem Meclis Üyeliği yaptı bu şahsiyet. Yarın yine yerel yönetim kadrolarında olmayacağını nerden bilinebilir ?
Hadi İdris Taş kardeşimizi geçtik yine gazeteci ve sektörümüzün yazar çizer ve bir o kadar da şehre dair daha güzel bir Antalya için çaba göstermiş bir değer var ki o da İbrahim Akkaya ağabey. Seversiniz sevmezsiniz, beğenirsiniz beğenmezsiniz ama Meclis Üyesi olmuş yine bizim içimizden biri. Hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun tüm bu değerlerin başımızın üzerinde yeri vardır. Çünkü bizler işimizde yoğun mesai harcarken onlar bu şehre daha çok hizmet ve çalışma yapabilmek için bir de öte tarafta ter dökmekte ve çaba göstermektedirler. 
“Songül Başkaya Belediye Başkanı Olsun” başlıklı yazımın özünü işte tam da bu görüş hakim kılmaktadır. Ancak olaya ve yazının özüne Öküz Gözle, Kalpsiz Ruhla, Kıskanç ve Haris duygularla okuyup bakanlar Karanlık Kuyu’da çırpınıp durmaya devam ettiğini görülüyor. Antalya’yı aydınlatmaya, daha da yaşanabilir bir kent yapabilme adına her kim, hangi düşünce de olursa olsun bizim Sağ Duyumuz bugünkü gibi olmaya ve duruşunu sergilemeye devam edecektir….


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık