• 14 Aralık 2019, Cumartesi 14:23
OkanDilek

Okan Dilek

Eczacıbaşı neden POYD’un gecesinde?

Dile kolay 1992 yılından bu yana 30 yıla yakındır varlığını Turizm destinasyonunda adını duyuran, varlığını sürdüren, devamlılık ile aslolan işlerinde en iyisini yapabilmek için büyük bir özveri ve fedakarlıklar göstererek bugünlere gelmiş bir dernek. O yıllarda daha Turizmin T sinin anlamaya çalışıldığı ve anlatılmaya çalışıldığı yıllar. İşte tam da bu nokta da daha iyi ne yapılabilir, daha iyisi ne olmalı denilerek bir araya gelen turizmin değerli üretenleri, beyin takımı bu oluşyumun ilk adımını attı. Günler haftaarı,haftalar ayları, aylar yılları kovaladı ve bugünlere gelindi. POYD’un gecesinde müthiş bir ainiyet duygusu hakimdi. Ahde vefa ve vefa örneğinin en güzel dengesi sağlandı. Kimse unutulmadı. Hiç kimse atlanmadı. Güzel bir hazırlık, muhteşem bir ortam, tam da POYD a yakışan bir buluşma yaşandı.

Gelmiş geçmiş tüm başkanlar bir bir anons edildi. İsimleri tek tek söylendi emeklerinden ve katkılarından dolayı teşekkür edildi. Şimdi bu bayrağı devralan ÜlkayAtmaca’nın heyecanı ve sıcak samimi duruşu POYD’un güleç yüzünü temsil etti. Gece’ye katkı sunan sponsorlar ve destek verenler bir bir teşekkür edildi, plaketleri takdim edildi. Hatırlanmak güzel, muhteşem bir duygu ve davranış. Zaman çok çabuk akıp geçiyor.. POYD kurulalı 30 yıla yakın olmuş. Bugün yeni yılı kutlamaya hazırlandığımız bu zaman diliminden 30 yıl sonrayı düşünün. Bugün bu bayrağı taşıyanlar da kürsüye çıkarttıkları gibi gün gelecek kürsüye çıkarak bu çabanın öncü olmanın takdir edilişinin plaketini alacaklar. Aslında POYD VAKIF olmayı çoktan hak ediyor. Yaptıkları, ortaya koydukları turizm ile ilgili yapılan açıklamaların dışında onlarca sosyal ve kültürel alanda sessiz sedasız bir çok projenin altına imza atıyor. Onlarca otel yöneticisinin önemsediği çok değerli projeler belki ekranlara, gazetelere, diğer yayın kuruluşlarına ulaştırılmıyor ancak biliyoruz ki her bir otel her bir POYD yöneticisi otel görmemişlerden, otel de su içmemiş olan ve bu duyguyu yaşamamış olan insanlarımıza kapılarını sonuna kadar açmaktadır.

Eczacıbaşı ise bu buluşmaların son dokuz yılında hep yer aldı. Benim de 1985-1990 yılları arasında görev aldığım Ecacıbaşımarkasında hayata dair çok şey öğrendim. Kendilerinden çok şey öğrendiğim Bülent Eczacıbaşı’nın da gecede olduğunu görüp koşarak yanına gidişim ve anılarımızı paylaşmamız da yüzümüzde ki tebessümler ve gülüşmeler geçmişin güzelliğini yeniden yaşattı. Bülent Eczacıbaşı POYD’un gecesine niye katıldığına gelince Sponsor olduğu destek verdiği için değil POYD’un her geçen gün kurumsal bir yapıya bürünmesi, kaliteli işlerin çıkartılması, yapılan açıklamaların ve ortaya konulan kararlılığın ülke menfaati ve yararına olan her şeyin dengede ve sağ duyusunu koruyarak hareket etmesinin bir sonucundandır. İşte Bülent Eczacıbaşı gördüğü bu fotoğraf nedeniyle POYD’un gecesinde yer almıştır. İnanıyorum ki POYD yakın zamanda iş dünyasının ve ülkemize yön veren çok değerli fikir ve ticaret turizm insanlarının böylesi buluşmalara katılmak için can attığı bir oluşum olmaya devam edecektir.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


BAYHAN KANUĞ BAYHAN KANUĞ 16.12.2019 09:17

Ne yapmışlar acaba bir sıralasanız? Hepsi her sene tesis değiştiren patrona karşı evetçi duruş sergileyen, otellerde bir sürü usulsüz işlere göz yuman kişiler.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html