sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 15 Temmuz 2017, Cumartesi 13:44
OkanDilek

Okan Dilek

Allah aşkına doğruyu söylemek…

1 yıldır hele hele son birkaç aydır yerel yönetim yöneticileri ve başkanları hakkın da  iddia edilen ve ileri sürülen öyle şehir hurafeleri duyduk ve dinledik ki … Şehir hurafelerini dinlerken kendimizce yorumlar da bulunuyor eksik konuşulan ya da bilinçsizce yorumlanan açıklamalara da görüşlerimizi belirtirken gerçek ve yalan  oturuşları  karşı karşıya getiriyor Doğrusunu aktarmaya gayret gösteriyoruz.

Geçtiğimiz ay yüzümüz de tebessüm oluşturan bir gelişme vardı ki bunlardan birisi Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yurt dışına  kardeş şehir anlaşması için yaptığı ziyareti fırsat bilip ‘Yerine atama yapılacağı’ hurafesi gerçekten komedi bir şehir hurafesiydi. Muhalefet dediğimiz fırsatçı zihniyet boş durmuyor hizmet ve çalışmalar ile elde edemediği başarıya Hurafe ve Yalanlar ile vatandaşın aklını çelmeye yönelik davranışlar ile hedefine ulaşmaya çalıştığı bu uydurmaları ile açıkça görülmüştür.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü için de şehir hurafeleri ile dolu bir çok yalan ve gerçek dışı kimi konular hakkın da sirkülasyon yapıldı.  Tüm bu sirkülasyon mevzuları Tütüncü tarafından uzaktan izlendi. Tütüncü tüm bu şehir hurafelerine gülerek geçti, sustu, sessiz kaldı ve sonun da gerçekleri kendisi tarafından ikinci kurtuluş savaşı 15 Temmuz arefesinde tek tek açıkladı.

Hamleder gerçekleri, hakkında asılsız iddialar ile klasörler dolusu dosyaları terör örgütü mensubu savcılar tarafından nasıl 5 yıl boyunca açık tuttuğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Şubat ve 27 Aralık tarihlerinde ülkemize karşı yapılan girişimin ayak seslerinin yükseltildiği dönemde Türkiye de buna karşı ilk tepki koyan yerel yönetim başkanlarından birisi olduğunu belgeleri ile, o geceler ve günlerde sosyal medya da yaptığı paylaşımları belgeleriyle saat saat tarih tarih  belgeleyerek davetlilere aktardı.

Yaptığı açıklamalar hiçbir gazete, televizyon ve yayın organlarında görmemiş ve duymamışsınızdır. Benim de katılım gösterdiğim 15 Temmuz Kutlamaları çerçevesinde Erdem Bayazıtta ki organizasyon da vatandaşlar pür dikkat bu açıklamaları dinledi ve sonunda dakikalarca süren alkışlarla başkan Tütüncü kürsüden indi.

Hamleder ile ilgili bina ve yapıların kendi döneminden önce bu derneğe verildiği, her zaman eğitime önem veren bir anlayışta olduğunu belirterek bu tesislerde eğitim ve öğretimin sürdürülmesini önemsediklerini belirten Başkan Tütüncü  daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği mesaj ile bu tesislerin geri alınması için hukuk mücadelesi içine girdiklerini belirterek bu mücadele de daima Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefleri doğrultusunda kararlılıkla bu süreci sürdürdüklerini belirtti.

Hamleder konusundan , hakkın da ileri sürülen ve iddia edilen bir çok konu da vatandaşını ilçe halkını bilgilendiren Tütüncü ‘Allah Aşkına Doğruyu’ söylediklerini,  inandığı tüm değerler ve samimiyet noktasın da her şeyi tüm açıklığı ile anlatarak Şehir Hurafelerine de bir mesaj niteliğinde yaptığı konuşma sanırım birilerinin yanlış bildiği ve doğru sandığı yanlış bilgileri de çürütmüş oldu.

Yaptığı konuşma da ilklerin altına imza attıklarını bunlar arasında Dokuma Fabrika alanına Görsel Sanatlar Merkezi oluşturacaklarından, gelecek yıl 15 Temmuz’u daha da coşku ve yeni projeler ile kutlayacaklarını belirten Tütüncü resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Ödül töreninin kusursuzluğuna küçük aksilikler damga vurmuş olsa da ödül alan ressam ve öğrencilerin keşke yaptıkları resimler sinevizyon ile ödülünü alırken perdeye yansıtılmış olsaydı. 17 Şubat öncesinde Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hedeflerine sahip çıktığını belgeleyen sosyal medya paylaşım görüntüsünün gecikerek ekrana gelmesi biraz konsantre bozukluğu yaşatsa da gecenin samimi hissiyatı yüksek dozda tamamlanması herkesi memnun eden görüntü oldu.

 

Son olarak yine bir dostumun paylaşımı ile bu yazıya uygun olan bölümüyle noktayı koyuyorum

DEDİKODUDAN BESLENEN SÜREKLİ ÇENESİ İŞLEYEN ATIP TUTMAK ZORUNDA KALAN, İLK TANIDIĞINDA BAŞKA SONRA BASKALASAN GÜVEN VERİP ARDINDAN KAHPELİK YAPAN, HAVADA YAKALADİGİ LAFI BİR YERLERE SOKMAYA ÇALIŞAN, BAŞKALARININ MUTSUZLUKLARIYLA HUZUR BULAN, ZALİMLİKLE YUREGİNİ DOLDURAN, ÇIKARI İÇİN HER LAFA DOĞRU DİYEN, UYANIKLIĞI İŞ BİTİRİCİLİK ZANNEDEN, AMAÇSIZ İDEALİSTLER GİBİ ORTALIKLARDA PRİM YAPAN, BUGUNÜNÜ YARININA MAL EDEN İNSANLAR HİÇ BİR ZAMAN MUTLU OLAMAYACAKLAR....


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık