• 12 Ağustos 2017, Cumartesi 17:40
FatihGürbüz

Fatih Gürbüz

Süper Müdürün Yeni Macerası (KYK)

(O Bindiğin Mercedes'ler Gün Gelir Seni Eler)

Hatırlarsanız  'Aynı anda hem mühendis, hem muhasebe sorumlusu, hem kantinlere bakan şube müdürü ve kurum personelinin bütün özlük işlemlerinden sorumlu olan süper müdür. Oysa branşı sınıf öğretmenliği' şeklinde bir haber yapmıştık.

Bu haberden sonra meğerse süper müdüre bu yetkileri verilme nedenleri varmış. Bu arkadaş o kadar maharetli ki bir de Ankara'ya evrak taşımak gibi  bir başka vasfı da ortaya çıktı. Bu süper müdür evrak götürürken her arabaya filanda  binmiyormuş. İlla ki evrak götüreceği aracın  markası Mercedes olsun istiyor.

Şu ana kadar yazdıklarımı okuyanlar zannedecek ki adamın bindiği arabayı kıskanıyorum. Yok yav ne kıskanacağım isterse Ferrari'ye binsin, bu yeni tip bürokratlardan Ferrarisini satan bilgenin davranışlarını da beklemiyorum.

Sizi daha fazla meraklandırmadan  bu olayı hem milletin hem de Ak Parti yöneticilerinin de anlayacağı bir dille yazayım.

Olay şudur; KYK İl Müdürlüğünde 2017 yılında yapılan kantin ihalelerinin gizli olan ihale evrakları Yurt İdari İşletme Şube Müdürü Turgut Erşan tarafından özel bir araçla Ankara genel müdürlüğe teslim edildi. Özel araçla teslim edildi ama o özel aracın sahibi kimdi? Erşan'ın ihale evraklarını Ankara'ya götürdüğü aracın yemek ihalelerine katılmış bir firmaya ait olduğunu söylesem ne dersiniz? Hadi canım bu kadar da aleni olamaz demeyin, bekleyin adam süper müdür hatta yol boyunca canlı yayınlar filan yapacak kadar mahir biri, mesleğimizi elimizden alacak neredeyse...

Şimdi sorarım size gizlilik derecesi olan bu evrakların ilgili kurum yöneticisi tarafından bizzat genel müdürlüğe iletilmesi gerekirken, ihaleye giren bir şirketin aracıyla Ankara'ya götürülmesi ihalede şaibelerin varlığını bir kez daha ortaya çıkaran bir delil olarak anlaşılmaz mı? Turgut Erşan'a Mercedes marka aracını tahsis eden firmanın Antalya sınırlarında bulunan yurt mutfak ihalelerine müracaat etmiş olması bu şaibenin baş delili sayılmaz mı?  Peki bizim İl Müdürü Mustafa Sabri Bey ne yapmış bu olaydan sonra ? Süper müdürü bir güzel fırçalıyor. Ancak fırçanın nedeni ne biliyor musunuz? İhaleye giren firmanın aracıyla gittiği için sanacaksınız ama değil kardeşim, sen neden bu fotoğrafları kişisel sosyal medyanda yayınladın diye fırçalamış.

Şimdi buradan süper müdür Turgut Erşan'a sesleniyorum. Ben bu olayı uyduruyor olabilirim. Hayal gücüm yüksek olabilir. Siz bana doğrusunu anlatırsanız büyük bir keyifle sizin anlattıklarınız yayınlarım.

‘Mercedes değil ben otobüsle gittim. Şu tarihte gittim, yok uçakla, olmadı Şahin görünümlü Doğan'la gittim desende yayınlarım.

Yoksa sizin gibi sınıf öğretmenliğinden gelerek yetenekleriyle mühendis, muhasebe, personel işlerine bakacak bürokratı nereden bulacağız. Allah sizi devletin başından eksik etmesin, Allah tuttuğunuzu Altın eylesin, Allah birlik ve dirliğinizi muhabbetinizi bozmasın biz işte öylesine yazıyoruz. Es kaza şu hani kol kola, diz dize, yan yana, güle oynaya gittiğin firma yemekhane ihalelerinden bir alsın da sen bak o zaman süper müdür karşısında süper gazeteciyi nasıl bulursun, sana ve o başınızda bulunanın şürekâsına memleketi soydurmazlar.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık