• 06 Aralık 2018, Perşembe 13:11
FatihGürbüz

Fatih Gürbüz

MHP neden AK Parti’yi destekliyor?

MHP’nin karşılık beklemeden AK Parti’yi desteklediğini düşünenlerin olaya duygusal ve maddi bakmaları aslında gerçeği görmelerini engelliyor.

MHP’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkenin bekası için Yenikapı Ruhu’nu yaşadıklarını ve yaşatacaklarına hatta sadık kalacaklarını her ortamda dile getirdi.

Ülkenin bekasının her şeyden önce dile getiren MHP Lideri Bahçeli’yi hala anlayamayanların öküz altında buzağı arama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

MHP’nin ülke yönetiminde AK Parti ile birlikte ittifak kurmasının ardından hükümet kurulumu aşamasında MHP’nin falanca bakanlığı ya da filanca bakanlığa talip oldukları ve kapalı oralarda bunların pazarlık aşamasında dile getirenlerin o dönemlerde yüzleri kızarmamıştı.

MHP hiçbir bakanlık almamış ve yeni kurulan hükümetin bu ülkeyi 2023 yılına kadar götüreceğini “Ülkemiz için hayırlı olmasını” dile getirmişti.

Tüm ülke siyaseti düze giderken hazırlanan ama istenilen süreye yetiştirilemeyen ekonomi bombası patlatıldığında yine hükümetin arkasında MHP dimdik durmuştu.

Yan yana durup ülkenin batmasını eleştirenlerin ise yine genel seçimlerde yan yana gelmiş birilerinin bu ülke üzerindeki hayallerine destek olmuştu.

Şimdi bakıyoruz o yan yana dizilmiş partilerin bugün de yerel seçimlerde aynı şevkle çalıştıklarını görüyoruz.

Şimdi 2019 Martında gerçekleşecek olan yerel seçimlerde MHP-Ak Parti ittifakı yan yana dizilerlerle bir takım terör besleyicisi ülkeleri tedirgin etmeye başladı.

Yerel seçimlerde MHP’yi yine siyasetin kirli pazarlık konusu yapanlara MHP lideri bugünkü grup konuşmasında yine anlayacakları dilde cevap verdi.

MHP lideri Bahçeli, “Her defasında söylüyorum. MHP’de pazarlık söz konusu olmaz. Partimizin karşısında bir Pazar vardır, har türlü sebze orada mevcuttur ve dileyen alıp satabilir. Ama bizim partimizde böyle şey olmaz” diyerek anlama soruna yaşayanlara imalı bir cevap gönderdi.

Önce ülkem, sonra milletim, sonra partim ve ben düsturunu kendisine şiar edinmiş bir partinin bu söylevini aslında anlayamamak için biraz akıl kıtlığı çekmek gerekir.

Bu yerel seçimler son yapılan genel seçimler kadar önemlidir.

2019 Martı’nda düzenlenecek olan yerel seçimler Türkiye üzerinde plan program yapanlarla ve onların uzantıları teslimiyetçilerle önce ülkem diyenler arasında geçecek.

Pazarlık peşinde koşanlar, kişisel çıkarlar peşinde koşanlar, partilerinin bu seçimlerde başarılı olmasını isteyenler ve Güneydoğu’yu HDP’ye teslim etmek isteyenlerin kirli pazarlıkları ile kayıtsız şartsız birbirlerini destekleyerek ülke menfaatini düşünenlerin arasında geçecek olan bu seçimleri tabiî ki ince eleyip sık dokumak gerekmektedir.

MHP’nin tabiî ki olmazsa olmazları vardır.

Bu ülkeye yakışacak tabiî ki adaylar üzerinde çalışmalar yapılmaktadır ama sen şu belediyeyi al ben şurayı alayım yok sen bana burayı vermedin o zaman meclis başkanlığını ver gibi pazarlıklar olmadığı gibi son grup konuşmalarında herkes içindekini döküp son noktasını koydu.

Kimin ülke sevdalısı olduğunu da vatandaş sanırım şimdiden anlamış durumda.

Dizlerinin üzerine çökertilmiş bir ülke olmamak için bulunduğu coğrafyada iktidar olmak için tüm Türk dünyasının ve İslam âleminin abisi konumunda olmak için MHP kayıtsız şartsız AK Parti’yi destekleyecektir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html