• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
FatihGürbüz

Fatih Gürbüz

Kripto FETÖ'cüler ve Sol Tetikçiler, AKP'yi Yanıltıyor

AKP İl Başkanı Rıza Sümer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel gelişen bazı olayların farkında olup olmadıkları konusunda kararsızım.

Her gece demokrasi nöbeti tutmaktan öte vatan savunmasını fikrimizi beyan ederek yapmazsak bu işin vebali olur düşüncesi ile bu uyarı yazısını yazma ihtiyacı hissettim. 

Şu anda KRİPTO Fetö'cülerin inanılmaz bir 'Dezenformasyon'la , yani , yanlış veya doğruluğu bulunmayan,kasıtlı olarak yayılan bilgiler ile AKP yönetimini  sözde Fetö avcılığına yönlendirdiğini görüyorum.

Solcu geçinip evinde rakısını yudumlayan sözde vatansever bazı medya mensupları da  bu dezenformasyonun medyada veya sosyal medyada tezviratını yapıyorlar.

Bu şehirde yaşayan bir gazeteci olarak kimin? Kimle? Ne Zaman? Nerede? Nasıl bir birliktelik içerisinde olduğunu biliyoruz.

 Siyaset bu noktada kendini daha temizlememişken yeni mazlumlar oluşturmanın vebalini ortaya koymalıyız. Akdeniz Üniversitesinde önce göz altına alınıp daha sonra serbest bırakılan hocalardan bereket Antalya Valisi inisiyatif aldı ve kamuoyu huzurunda şık bir davranışta bulunarak özür diledi.

Ancak bu konunun arka planı neden araştırılmıyor?

Seçilen rektöre kumpas kurmaya çalışan kripto Fetö'cular ve onların medyada ki uzantıları ortalık karışsın da bunlar bir birine girsin tavrındalar. Seçilen rektöre kadro kurdurmayı engelleme çalışmalarının içinde rektör adayları olduğu konuşuluyor. AKP yöneticileri durağan sadece olayları seyreden bir durumda olursa buna benzer olayların ardı arkası kesilmez.

Bir hukukçu da olan AKP İl Başkanı Rıza Sümer diğer siyasi partilerin bu kadar içten ve samimi desteğini de bir çerçeveye oturtup ciddi bir istişare ile gerekenleri yapmalıdır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel keza benzer refleksler ile hareket etmeli bu tuzaklara katiyen düşmemeli.

Büyükşehirde alnı secdeye değen herkesi Fetocu diye fişleyen kripto paralelcilerin tuzaklarına teşkilat ve Türel birlikte direnemezse , yarın onların etrafında zıpkın gibi kenetlenmiş Ülkücüleri sokakta bulamazlar.

İlk gece saat 02 00 a kadar büyükşehirden kaç bürokrat vardı?

Ve bunlar kimlerdi?

İlk önce onlara bakın.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy aleni bir şekilde verdiği destek kimse kusura bakmasın da kripto Fetocuların oyunları için değildir.

Düne kadar sanki kimse kimseyi bilmiyor ve tanımıyormuş gibi yaparak fırsat bu fırsat diyerek paradan gözü dönmüş bir takım yalakaların cadı avcılığına derhal son verilmelidir.

Madem ki Abdulhamit'in torunlarıyız, mazlum oluşturmadan, güçlüden yana değil haklıdan yana olmalıyız. Uşakileri, İskenderpaşacıları, Süleymancıları,Kadirileri Fetocu diyerek mimlemeye çalışan kripto FETO’cular neredeyse başarılı olacaklar.

Büyükşehir Belediyesi ve AKP yöneticileri  bu konuda kripto Fetöcuların dezenformasyonuna göre hareket ederse o işin sonu gelmez. o zaman bende 17/25 Aralık sonrası kimlerin? Kimlerle? Nerede? Hangi amaçla? bir araya geldiği konusunda yapılan tezviratların doğruluk olasılığının yüksek olduğunu düşünürüm.

Saçma sapan gerekçeler ile yapılan bu cadı avcılığı hoş değil; falanca yıllarda şurada çalışmış, çocuğunu burada okutmuş, şununla yemek yemiş, bununla geziye çıkmış, bununla umreye gitmiş felan fistan...

AKP içinde Fetönun en güçlü olduğu dönemde onlarla bir arada olmayan mı var? Bir elin parmaklarını bile geçmez lakin bu konuda Cumhurbaşkanı zaten gereken açıklamayı yaptı.

Mesele çok net ; Bu organizasyonda yer aldın mı?

Ülkeyi cemaat menfaatleri doğrultusunda  şekillendirmek istedin mi? Bu işten tonlarca çıkar elde ettin mi? Bunların sayesinde kamu kurumlarında haksız terfi ettirildin mi?

Darbe olsun istedin mi? Bu amaçla çalıştın mı?

Sınav sorularını haksız aldın mı?

Bu kadar net kriterler ve dahası sıralanabilirken kripto Fetöcuların şahane oyunlarına gelen AKP'li yöneticiler yanlış yapıyorlar.  Herkes hakkaniyetli davranmazsa sokakta darbeye “Hayır” diye haykıran Ülkücülerin şerefli direnişine ayıp ederler. 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık