• 10 Nisan 2019, Çarşamba 12:50
FatihGürbüz

Fatih Gürbüz

HDP ve İP çift yumurta ikizi gibi

İkisi de bölücü.

Birisi ülkeyi bölmeye çalışıyor.

Diğeri de ülkeyi böldürmeyiz diyen Türk milliyetçilerini bölmeye çalışıyor.

İkisi de özgürlük istiyor.

Birisi hem Apo’ya direk özgürlük istiyor.

Diğeri dolaylı yollardan özgürlük istiyor.

İkisi de ellerine kan bulaşmış Ülkücü katilleriyle CHP’ye ayakçılık yapıyor.

5 bin 600 Ülkücünün kanını eline bulaştırmış CHP’nin adaylarını destekleyen HDP ve İP destekledikleri partinin başarılı olduğu yerlerde en ön saflarda biri zafer işareti yaparak diğeri bozkurt işareti yaparak onlar adına sevinmişlerdir.

Birisi kürt oylarını CHP’ye taşımak için simgesel kıyafetlerini giyip zafer işareti yaptı diğeri Türk milliyetçilerinin simgesi Bozkurt işareti yaptı.

HDP ve İP’in en önemli ortak özellikleri ise çok ilginç.

Yani bu benzerlik birbirlerine çok benzediğini açıkça ortaya koyuyor.

HDP Güneydoğu’da yeni bir ülke kurup adının Kürdistan olmasını istiyor.

Ayrıca batıdan da vazgeçmiyor.

HDP Batı da bizim Güneydoğu’da bizim. Güneydoğu’da ülkeyi bölelim yeni bir devlet kuralım ama bir ayağımızda Batı’da olsun ve orada da yaşayalım mantığı güdüyor yersen tabii.

İP’in bu konuda ki benzer yönü ise devlet kurmak istemeseler de kurulacak devletin temellerini oluşturmak adına aynı.

İP Türk milliyetçilerini bölelim (böldüklerini sanıyorlar)

Yeni bir parti kuralım (kurduk sanıyorlar)

Ama biz Türkeşçiyiz Ülkücüyüz demekten de vazgeçmiyorlar.

Hem yeni bir parti kurup bu partide sahte Ülkücülerin iktidar olduklarını düşünüyorlar hem de MHP’li olduklarını dile getirmeseler de Türkeşçi olduklarını söyleyerek hem kendilerini hem de yola çıktıklarını avutuyorlar.

Ülkücü olduklarını söyleyenler, yeni parti kurma çalışmalarına başladıklarını yola çıktıklarını yolda bulduklarına satarak ilk çatlaklarını vermeye başladı.

Kurdukları parti içinde iktidara gelen ülkücü sayısı bir elin beş parmağı kadar değilken, girdikleri yerel seçimlerde de elle tutulur gözle görülür bir tane sözde Ülkücü adayı meclise götüremedi.

CHP ve HDP’ye seçimlerde çığırtkanlık yapan İP’lilerin seçim sonuçlarında da görevleri değişmedi.

CHP ve HDP’nin Antalya’daki seçilmişlerinin çığırtkanlığını en ön saflarda yaptı.

5 bin 600 Ülkücüyü şehit eden CHP’liler ve 36 bin vatandaşımızı katleden HDP’lilere seçimlerde tek görevi çığırtkanlık olan İP’lilerin tek görevi sağdan bu iki partiye oy akışı sağlamak oldu.

Cihan Paçacı bile “Sağdan CHP’ye oy akışı sağladık” dedi. HDP ve PKK’nın da CHP’ye oy akışı sağlaması bir başka benzerlik oldu.

Bölünmesin diye Millet, baki kalsın diye Devlet diyemeyen İP’lilerin “Biz hala Türkeşçiyiz” türküsü çığırmasına Türkeş ne demiş bir bakalım.

“MHP Dışında Ülkücü'lük Yapanlar Yahudi Dükkan'ında Asılı Besmele'ye Benzer” diyerek son noktayı koymuş aslında.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Ahmet ÜNSAL Ahmet ÜNSAL 10.04.2019 22:44

Sen, zavallı, cahil bir yazarsın. Bu söylediklerin, bir gün sen de haksızlığa uğrersan o zaman aklına gelecek ama keşkeler para etmeyecek. Vicdanlı ol. Fatih Bey.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık