• 14 Mart 2020, Cumartesi 13:31
FatihGürbüz

Fatih Gürbüz

Dünya Coronaya Kitlendi, onlar başka şeye

Gıda Kontrol Laboratuar Müdürlüğünde Neler oluyor?

Antalya’da bazı kamu kurumlarına işin düşmediği süresince ömrün boyunca varlığından bile haberin olmuyor. Gıda laboratuarı müdürlüğü de böyle bir kurum, işin düşmediği sürece varlığından bile haberinizin olmaz. Bir gazeteci olarak ben bile bu kurumun varlığından gelen ihbarlar sayesinde haberim oldu dersem yeridir.

Bu kurumun başında Hüseyin Kafalı isimli bir memur var.  Birde Hüseyin Kafalı’nın yanında yardımcısı Fatih Kaya bulunuyor. Laboratuar Müdürü Hüseyin Kafalı bir yandan Toç-Bir- Sen Antalya şube başkanlığı yaparken diğer yandan Memur Sen’in de yönetim kurulunda yer alıyor. Bir koltukta üç karpuz taşıyan Hüseyin Kafalı’nın başında olduğu müdürlükle ilgili de dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali her gün yeni bir bilgi yeni bir istihbarat gündemimize takılıyor.

Laboratuar Müdürü Hüseyin Kafalı’nın koltuğu memurlarından birine kaptıracağı endişesi ile bir personelinden şüphesi üzerine yaptığı orta oyunu bugün müfettişler tarafından incelenerek rapor haline getirildiğini duydum.

İlköğretim çağında öğrencilerin bile yapmayacağı bu ortaoyununu hangi gerekçe ile yaptığını şu ana kadar anlayan beri gelsin, sanırım sendika gücüne güveniyor. Bu memur arkadaşlar herhangi bir sendikaya girdiklerinde kendilerini korunaklı hale geldiğini sanıyorlar. Bugüne kadar ne sendikacılar, memurlar gördüm. Eğitim-Bir Sen’in başındaki memur arkadaş düne kadar eğitim camiasını elinde tutuyordu. Şimdi nerede haberi olan var mı?

Hüseyin Kafalı arkadaş oynamış olduğu oyunu çektirdiği video ile yani yaptığı mobingi büyük bir cesaret ve aymazlık göstererek çalışanlarına izlettirerek dalga geçmiştir.  Laboratuar müdürlüğünde konuşulanlar sadece bu mobing ortaoyunu değil, birde müdür yardımcısı Fatih Kaya ile ilgili tuhaf iddialar var.  Bazı otellere, özel gıda kontrol laboratuarlarına ve süt firmalarına danışmanlık yaptığı aleni bir şekilde konuşuluyor. Hatta Akdeniz Üniversitesi süt ürünleri ihalesin kazanan bir firmaya da danışmanlık yaptığı gündemdeki yerini koruyor. Bir memurun danışmanlık yapması hukuken olmaması gereken bir durumsa neden laboratuar müdürü Hüseyin Kafalı ses çıkarmıyor.

 İşte benimde anlamadığım durum tam da burası…

Laboratuar müdür yardımcısı ve müdürü siyasetten ve sendikadan güç aldıklarını zannederek rahat bir şekilde her istediklerini yapacaklarını sanıyorlarsa vay onların haline, çünkü AK Parti hükümeti bugüne kadar bu türden olaylara asla prim vermedi.

Kanaatimce Ak Parti il Başkanı tecrübeli isim İbrahim Ethem Taş hukukçu kimliğiyle bu laboratuarın bir röntgenini çekecek gereken müdahaleyi yapacaktır.

Bir yanda ortaoyunu ile bir personeline yaptığı mobing ve yaşanan olayı araştırmaya gelen müfettişin yazdığı raporlar ortalıkta kol gezerken, diğer yandan müdür yardımcısının elini kolunu sallayarak memuriyetini de umursamadan laboratuarla işi olan kurumlara danışmanlık yapması Antalya’ya yakışmıyor. 

En son Akdeniz Üniversitesinde süt ürünleri alım ihalesinde en dip fiyat veren firmanın neden çok düşük fiyat verdiği anlaşıldı. Meğerse firma ihaleye kaliteli yani standartlarında bir ürün numunesiyle girerken, ihaleyi aldıktan sonra ise standartlara uymayarak üniversiteye ürün tedarik ettiği öğrenildi.

 Elbette bu olaylar karşısında Akdeniz Üniversite Rektörü Mustafa Ünal olaya el koyup bu firmanın ürünlerinden numune aldırarak gerekli tahliller sonrası yapılan incelemede standart dışı ürünleri tespit ettirdiği için ceza almalarını sağlamıştır.

Peki,  Akdeniz Üniversitesinde standart dışı süt ürünleri veren firmanın danışmanı sizce kimdir dersiniz? Lafın çoğunu anlatmak istemiyorum. Bunu da okuyucumuz tahmin edecektir. Sadece size bir ipucu vereceğim. Şöyle ki üniversite ihalesini alan süt ürünleri firması ile laboratuar müdür yardımcısı aynı ilçeden ve bir birlerini seven sayan iki hemşeri, işte ne oluyorsa bu hemşeri klanlarının yaptığı kapitalist ayak oyunları ile işler dönüyor.

İşin tuhaf tarafı bu memur arkadaş danışmanlık için kartvizit bile bastırmış.

Laboratuar müdürü ise kendi derdinden bu işlere ya vakit ayıramıyor ya da başka işler var işin içinde, ne diyeyim?

Şimdi Ak Parti milletvekilleri ve il başkanı bakalım bu olaylar karşısında nasıl bir tavır alacak merak ediyorum?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html