sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 10 Ocak 2018, Çarşamba 22:59
FatihGürbüz

Fatih Gürbüz

Devlet Bahçeli mi Erdoğan'ın yanında Erdoğan mı Devlet'in yanına geçti?

Son dönem MHP'ye saldırılar her geçen gün artıyor. Bunların en başında DHKP-C'liler, PKK'lılar geliyor. Çünkü yeni bir Ortadoğu haritasının ortaya çıkmasına engel olduğu için Devlet Bahçeli'den nefret ediyorlar. Bunlar sanki genetik olarak kodlanmış gibi Türkiye Cumhuriyeti devleti düşmanı olduğunu anlıyorum da daha düne kadar “Hayatımdan ödün veririm Ülkücülüğümden asla” diyenlerin eleştirilerini anlayamıyorum.

Devlet Bahçeli'nin saraya yanaştığını söyleyerek yeni ittifakı eleştiriyorlar.

Merak ediyorum hangi politika şu anda MHP'nin istemediği şekliyle gerçekleşiyor. Devletin bekasını gündelik muhabbetlere çeviren, hiç bir yerde dikiş tutmayı becerememiş bir ahali var ki evlere şenlik, ne ülkenin tarihini biliyorlar. Ne de ülkücü tarihin kodlarını çözebilmişler.

Rahmetli Başbuğ'un Refah Partisi çatısı altında seçime girerken ki koşullar bugünkü koşullara göre ballı börek sayılır. Kişisel gelecek planlamaları uğruna MHP'yi ve ülkücüleri eleştirmeye kalkanların geçmişteki o beylik cümlelerini hatırlıyorum da ne kadar zavallı bir yaklaşım içinde olduklarını görüyorum.

Bütün şer ittifakları içinde MHP Genel Başkanı kusura bakmayın da bırakın devletin geleceğine göre hareket etsin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirebilmek adına ülkenin bölünmesini bile göze almış bir ahali var ki Allah bunlardan bu devleti korusun. Bunların büyük bir kısmı bugüne kadar içlerinde sakladıkları etnik duygularını bu vesile ile intikam alırcasına ortaya çıkarmaya çalışıyor. Oysa daha düne kadar bu arkadaşlarımız Türkçü-Ülkücü ekseninde söylemleri vardı.

Zaman bu arkadaşların tamamını savuracak geride dünyanın en sağlam siyasi iradesi olan ülkücülük baki kalacak, bunu bin kere daha test edebilirler. Hiç birinden sonuç alamazlar.

O yüzden Erdoğan-Bahçeli birlikteliği sığ bir birliktelik değildir.

İçte ve dışta verilen büyük bir mücadelenin mecburiyetidir.  Ayrıca Devlet Bahçeli bu birliktelikte Ülkücü iradeyi ortaya koyarak siyaset yapmaktadır.  Kendi politikasından taviz vermediği gibi devlet içindeki bütün ülkücüleri rahatlatmıştır. İşin garip tarafı şudur; hem bırakıp gidiyorsunuz hem de Devlet Bahçeli'yi eleştiriyorsunuz. Bu ne menem bir iştir anlamıyorum. Sanırım bazı partiler ülkücü seçmen devşirerek iktidar olmayı amaçlıyor. Sizde MHP'den ekmek çıkmaz, gidin ittifak yapacağınız partiler ile muhabbetinizi arttırın.

Devlet Bahçeli bu çağın birleştirici ve koruyucu unsuru olarak tarihin en şerefli yerinde kalacaktır. Çünkü sadece MHP'yi ve başbakanlığı düşünseydi ona o fırsatlar daima gelmiştir. Oysa daima devletin bekasını düşündü. Sabretti inatla, ısrarla özellikle çözüm süreci politikalarını en sert bir şekilde eleştirdi. Dış politikayı en sert o eleştirdi. PKK ile mücadelede gerekirse bir şehri feda edelim ama ülkemiz daim olsun dedi.

İşte bütün bu politikaları şu anda Erdoğan uyguluyor.

O zaman sormak lazım Devlet Bahçeli'mi Erdoğan'ın yanına geldi. Erdoğan'mı Devlet Bahçeli'nin? Evet, bu sorunun cevabını samimi ülkücüler cevaplayabilir. Hap yap para kap mantığıyla kendine artık MHP'de yer bulamayanlar bu soruya cevap bulamazlar. Etnik köken benim için önemli değil ama nedense hep vatan hainleri ile işbirliği yapanlara şöyle bir baktığımda hep farklı karışımlar ortaya çıkıyor. Sosyolojik olarak kesinlikle araştırılması gereken son derece önemli bir husus olduğu kanaatindeyim. Türk gibi düşünmek için etnik olarak Türk olmak gerekmez ama sülale boyunca vatan hainliği ile yetiştirilip ülkücü olunmaz. Önemli bir fedakârlık gerektirir.

Yani gerekirse hiç bir şey olamayabilirsin, lakin ay yıldızlı şerefli şanlı bayrak altında özgürce yaşamanın rahatlığını yaşarsın. ABD, İsrail, Almanya, İngiltere ve diğer şer devletler top yekûn Erdoğan'ı bulsalar bir karış suda boğmak isterken kimse kusura bakmasın Devlet Bahçeli “Bu benim siyasi rakibim sizin yanınızda yer alırım diyemez” o yüzden bu saatten sonra sosyal medyada ahkâm kesen bütün herkesi bu devlet ve MHP hafızasında tutacaktır.

Öyle üç beş atarla devlet yönetilmiyor. Ha atar yapmaksa mesele onunda en alasını ülkücüler yapar bu da böyle biline...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık