• 03 Mayıs 2018, Perşembe 18:46
FatihGürbüz

Fatih Gürbüz

Bahçeli ve Erdoğan kurtarıcı mı?

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli hiç kimsenin beklemediği bir anda yaptığı erken seçim hamlesi, herkesi şaşırttı.

Aslında Bahçeli’nin erken seçim çağrısıyla en fazla şaşıran kesim AK Parti kanadı oldu.

Kimsenin hiç beklemediği anda erken seçim çağrısı yapan Bahçeli her zaman ki gibi yaptığı çıkışla tüm siyasi partileri şaşırttı.

Emin olun hiç kimse böyle bir çıkış ve çağrı beklemiyordu.

Peki MHP lideri neden erken seçim manevrası yaptı?

Sosyal medyada muhalif siyasiler ve İYİ Parti yandaşları İYİ Parti'yi hazırlıksız yakalayıp seçimlere sokmama hamlesi olarak yorumladı.

Buna ben ve benim gibi düşününler kesinlikle inanmadı.

MHP Lideri Bahçeli, bu kadar ucuz hesaplar yapan bir kişi olmadığını tüm kamuoyu aslında biliyor ama söylemekten imtina ediyor.

Bahçeli’nin çıkışlarına ve yönlendirdiği ya da yaptığı açıklamalara baktığımızda İYİ Parti’yi sanıldığı kadar ciddiye almadığı da görülüyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti politikası olarak inkar etsede FETÖ’cüler bu kapıya son umut kapısı olarak bakıyor.

İYİ Partinin’de üst düzey yöneticileriyle tabanının Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli’ye olumsuz yaklaşımları hatta düşmanca çağrışımlarının körleşen gözleriyle bindikleri gemiyi bataklığa çekmek isteyenleri göremiyor olması ise bir hayli ilginç.

Seçimlerin Haziran ayına çekilmesini İYİ Parti’nin seçimlere girilmesini engellemek olduğunu öne sürenlerden tabiki MHP Lideri Bahçeli’nin düşündüklerini anlamak ve anlatmak imkansız.

Herkes anlayabildiğini kadar anlayacağı için Bahçeli’nin çağrı yaptığı tarihe bakmak gerekir.

Bahçeli erken seçim tarihi için 26 Ağustos 2018 Pazar gününü vurgulamıştı. Seçim tarihinin verildiği zaman diliminde İYİ Partinin teşkilatlanma açısından seçime rahatlıkla girebileceği bir dönemdi. Çağrının yapıldığı zaman dilimine bakılmadan mağdur edebiyatıyla birlikte ağlama sesleri seçimlere İYİ Parti’nin sokulamayacağı feryatları yükseltildi.

Mağdur edebiyatının ülkemizde olumlu etki yarattığını düşünenler timsah gözyaşlarıyla bu şekilde mini bir siyaset yapmayı tercih etti.

Bahçeli’nin meselesinin memleket meselesi olduğunu oy veren ya da vermeyen herkes bildiği için mevzu İYİ Parti’den daha önemlidir.

Türkiye üzerinde yapılacak operasyonun kokusunu önceden alan Bahçeli yapmış olduğu erken seçim çağrısıyla Türkiye üzerinde operasyon gerçekleştirecek olanların oyununu bozarak erken seçim tarihine yetiştirememelerini sağlamıştır.

3 Kasım 2019 tarihine kendini hazırlayan FETÖ terör örgütü ve dış güçlerin bütün hesabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar seçtirmemek ve Türkiye’de bir kaos çıkartmak üzerine kurgulanmışken, erken seçim çağrısı bütün hesapları da alt üst etmiştir.

Milli olan ve ülkesini seven her vatandaşın yakın süreçte gerçekleşen her günü çok iyi okuması ve geçmiş tarihten çok büyük dersler çıkartması gerekir.

Erken seçimde olsa gün birlik olma ve başkalarının ipini boyunlarına geçirtip ülkeye ayar ve yön vermek isteyenlerden kurtulma günüdür.

Şu son seçim çağrısına baktığımızda hangi siyasi parti ne kadar hazırlıksız yakalandıysa erken seçim çağrı yapan partilerde o kadar erken yakalanmış ve eşit seviyede mücadele etme gücündedir.

Siyahla beyazı ayırt etme günü çok yakın olduğuna göre şuana kadar ülke üzerinde yapılan operasyonel siyasi, coğrafi ve ekonomik müdahaleler göz önüne alındığında erken seçim kararı alan Bahçeli ve Erdoğan’ın üstlenmiş oldukları rollerinin bu tezgâhları bozmak olduğu görülüyor.

Yukardaki senaryoların ülkemizde gerçekleştiğini hepimiz bildiğimize göre tam bağımsız Türkiye için şimdi Bahçeli ve Erdoğan kurtarıcı mıdır? Değil midir?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık