• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
ErsinAybar

Ersin Aybar

Sözde Ermeni soykırımı yalanlarını şiddetle kınıyoruz

     Büyük Türk Milleti !  Tarihin akışı içerisinde her devirde şan ve şerefin yanında asalet ve insani değerleride kendisine  şiar olarak benimseyen  Türk Devlet felsefesi sürekli mazlumunyanında olmuş ezileni ezdirmemiş düşeni kaldırmış zayıfı kollamıştır. 

1000 yıldır beraber yaşadığımız Ermeniler'e milleti sadıka - sadık millet- ünvanını vermemize her türlü makam ve mevkilere getirmemize rağmen  Osmanlı zayıflayıp İngiliz - Rus-Fransız emperyal güçlerinin iştahla parçalanmamızı hazırladıkları sürece girince   Ermeniler velinimetleri Osmanlıya karşı Hınçak ve Taşnak çeteleriyle isyan denemelerinde bulunmaya başladılar 

 1912 lerden itibaren dünya bir savaş öncesini yaşarken İttihat ve Terakkinin bütün ısrarlarına rağmen İngiltere  ittifak taleplerimizi bizi parçalayıp yok etme kararında oldukları için reddedince zoraki Alman cephesinde yer aldık . 1914 de savaş başladığında Türk Osmanlı Orduları Çanakkalede, Galiçyada, Kuttül amarede, Kanalda destanlar yazdılar. 

Fakat doğuda Rus cephesinde işler iyi gitmiyordu. Rus Orduları Doğu Anadoluya girdiler . Önce Erzurum ve Van düştü . Ruslar Van'a Hınçak lideri Artan Manukyanı vali yaptılar. Doğuda Rus destekli Ermeni çeteleri katliam yaıyorlardı 

Türk ordusu durumu biraz dengeleyince Talât paşa ve kurmayları bizi sırtımızdan vuran Ermeni güçlerinin elini zayıflatmak için bölge Ermenilerinin başka Osmanlı bölgelerine gönderilmelerini sağlayacak bir"mecburi  iskan ve yerleştirme kanunu- TEHCİR- kanunu" çıkarıp uyguladılar . Ordumuzu ve bölgedeki Türkmen ve Kürt müslümanları sırtından vuran işgalci Rus işbirlikçisi Ermenilere uygulanabilecek en hafif ve masumane uygulamaydı Tehcir! 

Tehcir esnasında yol boyu Halep, Sam, Beyrut'a kadar yakınları Ermeniler tarafından katledilen Türkler ve Kürtler Ermeni kafilelere saldırarak büyük zayiatlara sebep olurlarken tifüs, tifo, sıtma, verem salgınları ve yaşlı, çocuk, kadın ve zayıfların yol şartlarına dayanamamaları büyük kayıplara sebep olurken Osmanlı idaresi gereken korumayı sağlayamadıkları gerekçesi ile 67 subayını infaz etti! 

Be hey vicdansız emperyal dünya ! Be hey vicdansız haçlı tapınak şövalyeleri mantığı ! Bu mu soykırım? Ermeni çetelerinin katlettiği 10000 lerce kişilik toplu mezarlar açıkça ortadayken düşmanla işgalcilerle işbirliği yapan kendi vatandaşları olan bir etnisiteyi sırtından vurulmamak için bir yerden diğer yere mecburi göçe tabi tutmak soykırımmı sayılır? Be hey vicdansızlar dünya tarıhinde bir ülke başka bir ülke ile savaşırken düşman ülke ile işbirliği yapan işbirlikçilere savaş sonrası ülkelerinin nasıl bir ceza verdiği  yüzlerce örneklrle doludur.  Ceza nedir ? Dönün tarihe bakın ! Kurşuna dizilmek ! 

Fransızlar Alman işgali bitince işbirlikçi Fransız vatandaşlarına ne ceza verdiler ? Kurşuna dizilerek ölüm !  Biz İşbirlikçi Ermenilere ve yataklık yapanlara verilebilecek en hafif cezayı vermişiz ! Zorunlu göç ! Keşke buzorunlu göç zayiatsız atlatılabilseydi ! Ama o şartlar ve karşılıklı çarpışma mukalete içinde ve o dönem hijyen ve sağlık teknolojisiyle ancak o kadarı gerçekleştirildi ve Beyrut, Halep , Şam civarına yüzbinlerce Ermeni yerleştirildi Fransa'ya ABD ye yüzbinler gemilerle gönderildi. Bir kısım Ermeni bir kaç yıl sonra geri döndü. Ermeni çocuklar kadınlar devlet koruması ve hamiyetli ailelerin koruması altına alındılar. 

Batıda kana kan intikâm felsefesi uygulanırken Osmanlı en hafif cezayı uyguladı. Şimdi haçlı emperyalizminin öncülüğünde Ermeniler 3 aşamalı bir plân uyguluyorlar 3 T olarak adlandıracağımız bu plânda 1. T tanıma 2. T tazminat 3. T topraktalebi olarak uygulamaya konmuştur.  Ey Türk oğlu Türk uyan ! Gaflete düşme ! Bu mesele maddi meselelerin çok üstünde milli bir meseledir! Van'ı, Erzurum'u Ağrı'yı 1071 in Alparslan'ın hatırası Malazgirt'i Trabzon'u, Sivas'ı, Kayseri'yi, Malatya,yı, Diyarbakır'ı Türkten koparma meselesidir!  

PKK meselesi aslında örtülü bir Ermeni haçlı meselesi ASALA nın devamı bir meseledir. Gerçekten mağdur edilmiş , ezilmiş feodal sistemin kıskacında devletin şefkatli elini arayıp bulamamış Müslüman  Kürt kardeşlerimiz  , istismar edilerek kendilerinin meşru haklarını sonunda şiddete başvurarak arayan bir Kürt özgürlük örgütü olarak görünen PKK nın Apo, Sırrı Sakık dahil lider kadrolarının Ermeni asıllı olduklarını ve asıl meselelerinin haçlı ruhuna endeksli Ermeni meselesi olduğunu bilmelidirler. 

Asil Türk milleti intikam duygularıyla değil insani ve islâmi duygularıyla geçmişe takılı kalmadan  yüzyıllardır birlikte yaşamalarına rağmen kendisini sırtından hançerleyenlere bile müşfikve kollayıcı kucağını her dönem olduğu gibi bu dönem de açmıştır. 

Şu anda Türkiye'de 100 000 civarında ermeni yaşamaktadır. Bunların 40 000 i Türk vatandaşı 60 000 i Ermenistanda ki açllık, yoksulluk  ve işsizlik dolayısıyla çeşitli yollardan  Türkiye'ye girmiş  Ermenistan vatandaşlarıdır ve   kaçak işçi durumunda Türkiye'de çalışmaktadır. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin elinde bunları anında deport etme yurt dışına çıkarma yetkisi olmasına rağmen bu yetkisini kullanmayıp bu kaçak Ermenistan vatandaşlarının Türkiye'de kaçak çalışmalarına göz yummaktadır.  Bu bir Türk devlet geleneği alicenaplığıdır. Osmanlı tebasına Türkiye Cumhuriyetinin affedici büyüklüğüyle bütün yaptıklarına rağmen kucak açmak Türk devlet sisteminin geçişken devamlılığının bir göstergesidir. 

Hain ve emperyal haçlı siyonist ortaklığı bu insani tavrı görmezden gelip halâ bir soykırım yalanının peşinden koşarak akılları sıra Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak istemektedirler.  

O gafiller şunu iyi bilsinler ki en az  tescilli soykırımcı Almanya kadar  soykırım  suçu işleyen uüzbinlerce Cezayirlinin katili Fransa'yı, Kırım'da, ,Türkistan'daKafkasya'da milyonları katleden Rusya'yı, Kıbrıs'ta çoluk çocuk demeden binlerce Türk'ü katleden Rumları biz iyi biliyoruz! Soykırımcı ararlarsa bir kez aynaya baksınlar yeter ! 

Ey Türk vatanının gerçek sahibi asil Türk Milleti! Şunu iyı bil ki
i eğer Tehcir uygulanmamış olsa idı Doğu Anadolu da aynen Balkanlar gibi bir daha asla geri dönmemek üzere elimizden çıkardı ! 

Ne mutlu Türküm diyene! 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık