• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
ErsinAybar

Ersin Aybar

PROVAKOSYONLAR İFTİRALAR VIZ GELİR !

PROVAKOSYONLAR  İFTİRALAR VIZ GELİR ! MERAL HANIM  BAŞBAKANLIĞA KOŞUYOR.

 MHPdeki kongre süreci Türk politik yaşamında yenibir yıldızın dpoğuşuna sahne oldu.  MERAL AKŞENER bu süreçte görülmemiş bir ivme yakalayarak  yalnız MHP seçmeninin , ülkücülerin değil ümitsizliğe düşmüş tek adam tek parti rejiminden bunalmış geniş halk yığınlarının , merkezinde büyük umudu oldu.  Müthiş bir tempo ile Anadoluyu karış karış dolaşırken Türk milletinin yeni gözdesi oldu. O artık toplumun Meral ablası, Meral anası, bacısı, kardeşi , ailemizden biri oldu.  Kurtar bizi baba ! Hatırladığımız bir slogandı. Şimdi o kadar çok duyuyoruz ki  miting alanlarında; Kurtar bizi Meral abla !

Bu kadar büyük popülârite hem parti içi iktidarı hem bazı muhalif aday adaylarını hemde  hükümet ve devlet zirvelerini rahatsız edince bir takım doğal ittifaklar oluşup Meral'i nasıl durdurabiliriz senaryoları yazılmaya başlandı

Namusuna dil uzatanları çelikten bir iradi duruş yasaları harekete geçirişiyle susturdu. Parti genel merkezi Aksaray AKP jargonuyla  AKP çevreleriyle beraber  paralelci diye suçladılar . Ben iktidara gelince hem parelelcileri hem de devleti onlara peşkeş çekip beraber yürüdüklerini, beraber ayni yağmurda lslandıklarını yargılatmazsam namerdim çıkışıyla  göğüsledi. 

Bunlardan sonra genel merkez yeni bir provakatif hamle gerçekleştirdi. Meral hanımın son Bolu mitingi öncesi karşılama esnasında yeni bir oyun sergilendi. 
 Birkaç zavallıya "Başbuğ Meral " diye slogan attırttılar sonra MHP Bolu İl Başkanlığı binasına yıldırım gibi" Ülkücülerin Tek Başbuğu Türkeştir" pankartını astırdılar.  Bunun genel merkez dinazorları ile AK trollerin müşterek pravakosyonu olduğunu alt zekâ gurupları bile hemen farkedebilir.  O pankart ne zaman yazıldı, ne zaman kurudu, ne zaman asıldı ? Milletin , ülkücülerin zekâsıyla alay etmeyin !  Üstelik Meral Hanım slogan atılırken hemen müdahale edip" hareketimizin tek Başbuğu Alparslan Türkeştir" demiştir

 Meral hanım tescilli ülkücüdür. Hemde Başbuğdan tescilli. "  bak, Yavuz Selim Demirağ Yeniçağ köşe yazıları (  Yeşilköy hava limanı Vip te Başbuğ Türkeş'in Akşeneri kabulü)  bak, N. Kemal Zeybek  -Tansu Çiller -Meral Akşener konuşmaları, Alparslan Türkeşin Meral Akşener'i Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Tansu Çillere tavsiyesi "Ağabeyi Nihat'ın 1980 ihtilâlinde MHP kocaeli il başkanı oluşu , 1999 seçimlerinde MHPnin seçim başarısını kutlayan Bozkurt işareti yaparken ülkücü arkadaşlarıyla çekilmiş face bouka düşen fotoğrafları bir şeyler anlatmıyormu? Ülkücülük bu hareketi dumura uğratan Bahçeli ekibine biat etmekmi demektir? 

Ülkücüler bu gün bölük pörçük darmadağınıktır hiç bir partide olmayan  ve MHP dışında diğer partilerde siyaset yapan ülkücüler  MHP de nasıl toplanabilirler diye düşüneceğimize  sürekli itici ötekileştirici olursak, MHP kongresini umutla bekleyen  kendi partilerinden umudu  kesen çok geniş bir kesim ( milyonlarca seçmen)  , tek adam diktatöryasından Başkanlık kaosundan  , ülkenin fedaratif yapıyla bölünme tehlikesinden endişe duyarak  MHP muhalefetinden halkı kucaklayabilecek herkese dokunabilen kitleleri ayağa kaldırabilecek  bir genel başkan adayı olarak    Kimi görüyor? 

Gözlerimizi açalım , manzara net! Aksaray ve AKP çevrelerinde büyük telâş! Akşener gelirse bütün plânlarımız biter iktidarımız biter diyorlar ve bizim gibi 1965 ten beri hareketin içinde olan ülkücüler artık yeter iktidar olmak istiyoruz derken Türkiyenin bu kaotik ortamında ülkücülerin eline böylesine bir fırsat çıkmışken  ülkücü hareketi geniş halk yığınlarıyla kucaklaştırabilecek ülkücüleri merkezle el sıkıştırabilecek biri sahnedeyken bizim camiamız  küçük hesaplarla imkânsızı ( diğer muhalefetin kendi adaylarının seçilmesini, genel merkezin tamamen tükenmişken halâ Devlet bey ısrarı)  dayatmaları MHP iktidarına çomak sokmak değilmidir? 
Lütfen her gittiği yerde müthiş ilgi gören yolları kesilen meydanları dolduran Türk halkının kurtuluş umudu olarak görülen bir adaya karşı bu kadar önyargılı olmak   ülkücülükle bağdaşır mı?   arayı bu kadar açan çok ama çok öne çıkan bir adayı    Yıpratmak için  her türlü şeni iftirayı atıp kullanmak  ülkücülükmüdür ?  Kendi adayını ya tutarsa deyip  çok açık ara önde olan bir adayı yıpratmaya çalışmak . Art niyetli kötü niyetli  egosunu ülkücü hareketin üstünde tutmak değilmidir ? 
Ayni pravakosyonu Erzurum hava limanında yapmaya çalışanlar anında müdahale ile susturulmuşlardır. 

Meral hanımın son Karadeniz gezisi   gerçek Karadeniz dalgaları gibiydi. Her noktada önü kesiliyor dokunmak konuşmak sarılmak isteyenler ortalığı bayram havasına çeviriyorlardı.  Giresunda müthiş bir yağmur vardı ama kimse aldırmıyordu yağmura . Hele Fatsa ! Bir destan yazdılar Fatsalılar. İzdiham  kalabalık ve yağmur!  Ama bir zamanların Terzi Fikri'sinin Fatsa'sı Meral de Meral diyordu. Meral adı artık Türkiyede umudun yeşeren adıydı! Milli olan Türk adıyla gurur duyan her renk her görüş kendini ülkücü bir Asenaya emanet etmeye hazırdı 

Hal böyleyken  Türkiyede saatler Meral'i gösterirken  ülkücü hareketin partisi MHP genel merkezi halâ Meral'in önünü nasıl kesebiliriz plânları yapıyorlar. 

Ben artık bunların ülkücü olmadığına inanmaya başladım. Hareketimiz 51 yıllık siyasi yaşamında ilk defa iktidar olma şansı yakalamışken bunlar  ülkücü hareketin göz göre göre küme düşmesine  baraj altına taşmasına  göz yumuyorlar. 

Ama kazın ayağı öyle değil, bizler Meral Hanımla ülkücü hareketi geniş halk yığınlarıyla kucaklaştırıp iktidara doğru yola çıkaracağız. 

Böylece Türkiyenin 14 yıllık maküs talihini de değiştirip AKP nin gayri milli Türk karşıtı politikalarınada son vermiş olacağız. 

İlk Hedefimiz 19 yıllık MHP Genel Merkezi ataletini  kırıp MHP ye gerçek ülkücü dinamizmi kazandırıp "kabuğunda kalıp biz iktidar istemiyoruz biz fikir partisiyiz "  imajını yıkıp ülkücü hareketi merkezle geniş halk yığınlarıyla kucaklaştırıp iktidara taşımaktır. 

İkinci hedefimiz Türk kimliğini silip kendini sadece dini kimliğinle ifade eden , uyguladığı din esaslı mezhepçi politikaları dış politikasınada yansıtan Türkiyeyi dünyada yapayalnız bırakan  , yandaşlarına tirlyonlar akıtan  AKP iktidarına son vermek ülkücü hareketi iktidara getirmektir. 

İşte biz bunlar için MERAL AKŞENER'in yanındayız ! Çünkü efendiler şu anda yalnız MHP seçmeni değil tüm TÜRKİYE SEÇMENİNDE   " BİZİ AKP SULTASINDAN ,AKSARAYIN TEK ADAM REJİMİNDEN , BAŞKANLIK KAOSUNDAN ,MUHTEMEL FEDERATİF YAPILANMADAN KURTARACAK TEK İSİM MERAL AKŞENERDİR"  kanaati oluşmuş ve bu kanaat tüm ülkede adeta bir zımni ittifakın oluşmasını sağlamıştır. 

Bu böyle olmasa MERAL HANIMA gösterilen bu olağanüstü ilgi izah edilemez! Öyle ki  gideceği yerlerde proğram dışı ilçelerde yolunu binlerce kişi kesip ona dokunmak , ağzından birkaç cümle duymak için izdiham yaratıyorlar .Milletvekili dahi olmayan  biri kendi partisinin genel merkezinin  amansız bir engellenmesine rağmen  onbinleri meydanlara toplayabiliyorsa bu olay sosyoloji biliminde doktora tezi olarak incelenmesi gereken bir olaydır. 

Öyle ki  2002 deki çıkışında Tayyip Erdoğanın gördüğü ilgi oranını şimdiden 2 ye 3 e katlamıştır  MERAL HANIM! 

Yani kısacası MERAL HANIM  Türkiyenin halka enfazla ve enduyarlı, en iyi dokunan politikacısıdır bu da onu önce MHP GENEL BAŞKANLIĞINA sonra BAŞBAKANLIĞA TAŞIYACAKTIR. 

Şimdi hep beraber  tekrarlayalım efendim ! 

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık