• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
ErsinAybar

Ersin Aybar

Kalk ehli vatan! Devlet benim, nerdesin milletim?

Kan ateş barut  bomba ve gözyaşı ! Son günlerin kısa Türkiye özeti maalesef bu beş kelime ile ifade edilebiliyor!  Hep söyledik hep yazdık, sosyo siyasal tahlillerinizi sağlıklı bir şekilde yapabilmek için yalnız ülke iç dinamiklerinden yola çıkmamalısınız ! Sağlıklı sonuçlara varmak istiyorsanız eğer dış politik dinamikleride en az iç politik dinamikler kadar nazar ı itibara almak durumundasınız! 

Suruç'ta bir bomba patladı 30 kişi hayatını kaybetti . Daha önce seçim sürecinde de bu olayın daha minimal bir provasını Diyarbakır HDP mitinginde görmüştük(!) orta ölçek zekâya sahip birinin bile çok rahat okuyabilip yorumlayabileceği sebep sonuç bildirgelerini yazabileceği olaylar zincirini yaşıyoruz son günlerde ! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan da üstelik şu günlerde Çin'de , iyi mi (!)  sahi BOP neydi ya? Neyi içeriyordu bir hatırlayan varsa bize hatırlatabilir mi ? Eş başkanlar kimdi , halâ aynen devam mı ? 

Maymuna bak maymuna da maymun İŞİD !  Bundan siyaset yorumcularının şüphesi yok ! ABDve İngiliz lâbaratuarlarında üretilmiş bir yalancı takva sahte islâmc  örgüt İŞİD. ! Maymunu öyle dizayn etmiş ki  İngiliz yaratıcıları kafa kestirirken bile İngiliz aksanı ile konuşturup dünyanın kanını dondurup dehşet ve korku salıyorlar ! 

Ölümü göster sıtmaya razı et !  İŞİD TERÖR DEHŞET KORKU KAFA KESME TEKMİLİ 36 kısım renkli orjinal Hollywood  yapımı filmi sergilerken Sam Amcanın yeni çizgi film kahramanları  PKK PYD YPG   hep birlikte İŞİD'in karşısına filmin esas oğlanı olarak çıkarılıp Amerikan amcalarının hava desteği ile  İngilizce  kafa kesme operasyonlarıyla korku nöbetlerine giren Batının kurtarıcı prensi Robin Hood  rolü kestiriliyor! Radikal islâmcı (!)  İŞİD e karşı kahramanca (!) savaşan PKK  PYD. YPG YE BATI  200 yıldır böl parçala oyunu oynadıkları Türk toprakları üzerinde yeni ganimetler vaad ederken dünya dönmeye devam ediyor ve BOP eski eşbaşkanlarından TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan  Çin devlet başkanıyla Türkiye ve Çin'in aralarındaki ticarette dolar değil kendi para birimlerini Yuan ve TL kullanmak üzere anlaşmaya varıyorlar ! 

BOP  2 ana ayak üzerine oturmuyormuy du ? 1- İsrail'in bölgedeki varlığının teminatı 2- petrol ve özellikle dünyadaki iddialı devletlerden petrol açısından tek dışa bağımlı devlet olan ÇİN'in Orta Doğu petrollerine ulaşımının engellenmesi. 

Dünya dönüyor ve dün Türkiye iç politikaları dinamikleri yüzünden ABD ile içiçe olan BOP EŞBAŞKANI OLAN TAYYİP ERDOĞAN  BU GÜN ÇİN'de stratejik konuları konuşuyor ! Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda da PUTİN'i ağırlamıştı !  Galile söylemişti ya her şeye rağmen dünya dönüyor ! 

Batının şımarık çocuğu rolüne soyunup ülke içinde vahşi katliamlar yapan PKK 'ye Suruç'ta , Diyarbakırda bombalar patlatıp haklı gerekçeler yaratan yabancı intelijans servislerini biz 1925 te Şeyh Sait isyanında Binbaşı Noel'le, 1937 de Dersim'de Suriyeli Fransız istihbarat elemanı İzzeddin'le çok öncelerden tanımıştık! 

Şimdi akıllarınca her gün  1-2 asker ve polisimizi vurarak gözdağı veriyorlar ! Bre utanmaz arlanmaz PKK köpekleri durum açıkça meydanda !  Kandil serhildan- isyan başkaldırma - çağrısı yapıyor Kürt halkından tık yok! Kepenk bile kapattıramıyorsunuz artık ! Her gün işlenen cinayeti kanlı elleriyle örgüt militanları işliyorlar ama  Kürt halkından destek yok . Aksine sessizlik, bezginlik , pişmanlık ve kendilerini PKK belâsından kurtaracak bir hareketi bekleyiş var. 

900 km lik Suriye Güney sınırımızda PYD nin kontrolünde olmayan tek kısım kaldı ! Kobani ile Afrin arasındaki bölge. Direk Halep'e inen ve Türkmen bölgesi olan bu bölgede Türkiye bir güvenlik bölgesi oluşturamazsa yandı gülüm keten helva ! PYD bu bölgeye Türkiyenin müdahalesine şiddetle karşı ! PKK eğer Türkiye bu bölgeden Suriyeye girerse Türkiyede metroları patlatırız tehdidini savuruyor ! Halbuki adı geçen bölge İŞİD'in kontrolünde ve Türkiye bu bölgeyi İŞİDten temizleyerekkontrol edecek ! Ama adamların derdi başka ! 900 km lik sınırı boydan boya Kürt  demografisiyle kşatmak! Irak petrol boru hattında Türkiye'yi bay pass ederek son bir hamle ile Lâzkiyeden belki de İSKENDERUN'dan Akdenize inmek ! Tabii İSKENDERUN İÇİN MAÇALARI SIKARSA ! 

Maalesef direkt kendi hür irademizle değil ABD ile koşullu bir anlaşma ile Kobani ve Afrin arasındaki bölgeye kısmi olarak girmiş bulunmaktayız. Bu kısmi giriş Halep'e kadar Türkmen köylerini İŞİD ve YPG TASALLUTUNDAN KURTARDIĞI GİBİ TÜRKİYE AÇISINDAN HEM TAMPON BÖLGE ÖZELLİĞİNİ TAŞIYACAK HEM DE PYD NİN  SINIRIN TAMAMINI BOYDAN BOYA KONTROL EDECEK  YAPAY BİR KÜRT DEVLETİ  RÜYASINI HÜSRANA UĞRATACAKTIR. 900 km lik hat, petrol boru hattında Türkiye'yi bay pass hayalleri hüsranla sonuçlanacaktır. 

ABD ile yapılan anlaşmaya göre TSK bölgede güvenliği sağlayıp çekilececektir. Ama TSK BÖLGEDE TÜRKMEN MİLİSLERDEN BİR ORDU OLUŞTURMA. GİRİŞİMLERİNE BAŞLAMIŞ VE O BÖLGEYİ BİR TÜRKMEN FEDERASYONUNA DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ALT YAPIYI HAZIRLAMAKTADIR. 

Şu anda iç politikada devam eden koalisyon çalışmalarının dış dünyadaki yansımalarını gerek yabancı basın gerekse yabancı diplomatları izleyerek takip edersek emperyal batının bütün gücü ile AKP -CHP koalisyonu için bastırdığını görüyoruz! Zira hakim kanaata ve tavırlara göre CHP tampon bölge güvenli bölge konusunda pasif bir politikadan yana tavır koymaktadır. YPG ye ve PYD ye  kendi bölgelerinin kurtuluş savaşçıları muamelesi yapmakta " gerçekte Suriyedeki Türkmen nufusu Kürt nufusundan 1,5 milyon daha fazladır peki o zaman bu Türkmenlerin orada yapılanma hakkı yokmudur? " ve Batıya da YPG ye de Suriye'ye girmeme müdahale etmeme sözü vermektedir CHP. ! 

Yani iç politik dinamikler yalın halde yorumlar için yetmiyormuş degil mi. ! HDP  PKK ve PYD  ve YPG  koro halinde Türkiyenin Suriye'ye müdahalesini  girmesini savaş sebebi sayarız ve Türkiyenin her yerini yangın yerine çeviririz derken hasretle batı ile beraber CHP li bir koalisyon istemektedirler ! " zibidiler, kendilerini devlet mi zannediyorlar ! Çünki biliyorlar ki CHP li bir koalisyon batının kontrolünde dir bu da PYD nin işine gelir. Ohh gelsin 900 km lik Salih Müslim hayalleri ! 

Adamların küstahlığına bakın ! Koalisyonu adeta onlar şekillendiriyorlar. AKP- MHP koalisyonunu savaş sebebi sayar metrolarımızı AVM lerimizi patlatırlarmış ! Zira başlarına gelecek belâyı çok iyi tahmin ediyorlar ! Tampon bölge güvenli bölge derken zaman içinde fuzuli şagil oldukları Afrin Kobani( Ayn el Arap) ve El Cezire den nasıl çıkarılacaklarını  Mahmur'un Kandil'in nasıl yerle bir edileceğini ABD li sahiplerinin teknolojik zaman makinalı gözlükleriyle geleceği nasıl gördüklerini tahmin ediyorum ! 

Dünya dönüyor ve hiç bir şey artık eskisi gibi olamaz ! Bekleyip göreceğiz. ! 

Bu girdapta  çoğunluğu asker ve polis olmak üzere bir çok kardeşimizi bu şerefsizlerin terörüne kurban verdik. Türkiye'nin bağrında ebediyete intikal ettiler mekânları cennettir. Bütün şehitlerimize rahmet diliyorum yakınlarının ailelerinin  ve Türkiyemizin başı sağolsun


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık