• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
ErsinAybar

Ersin Aybar

Haysiyetsiz bir müfteriye analitik bir cevap

Son günlerde  11 yıl önce FETÖ den ayrılan  FETÖ nun eski muteber adamı şimdilerde Aksaray'ın gözdesi Nurettin Veren adlı bir  şahıs TV larda dolaşıp  1993 te   Fettullah Gülen'in isteğiyle Meral Akşener'in, Işılay Saygın'ın, Ufuk Söylemez'in  bakan yapılması için Tansu Çiller'e  rica ettim diye başlayarak anlatıyor. Ve Meral Akşener'in içişleri bakanı imzası ile kendine gönderdiği bir teşekkür mektubunu ekranlarda gösteriyor.  

 O videoyu dikkatle bir kez daha izleyin . Nurettin Veren'in belge olarak gösterdiği mektupta"  içişleri bakanlığına atanmam dolayısıyla gösterdiğiniz nazik ilgi ye  teşekkür eder en iyi  dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım "   diyor. 

Arkadaşlar , bu rutin ve tebriklerini sunan   herkese binlerce kişiye gönderilen cevabi bir  mektuptur. 

Ama dikkat edin, videoda Nurettin Veren denen müfteri  rutin mektuptaki yazılanları değil hayali yalanlar söylemektedir. 
Sahtekâr yalancı N . Veren " mektuptaki yazılanı değil yalan bir ifade ile - bakan olmam dolayısıyla gösterdiğiniz destek ve ilgiye teşekkür ederim" diye konuşuyor

Halbuki. - destek- kelimesi gördüğünüz gibi mektupta yok.

Desteğinize teşekkür ederim  diye bir ifade olsaydı   o zaman  onların  Meral Hanımın bakan oluşunda katkıları olduğu anlamı çıkarılırdı. 

Mektup aynen  yeni bir bakanı tebrik eden herkese bakan tarafından gönderilen cevabi mektuplar mahiyetindedir ve tüm bakanlar tebrik mektuplarına bu mealde teşekkür mektupları gönderirler. 

Bu tarz teşekkür mektupları benim tebrik ettiğim bakanlar tarafından bana da gönderildi. 

Bu arada önemli bir konuda prağram sunucusunun mektubu ekrana gösterirken dikkatle okuyup müfteri N. Veren'e  " siz desteğinizden dolayı teşekkür ederim diye  söylüyorsunuz ama  bakın mektupta destek kelimesi yok! Lütfen doğru okuyun zira bu hassas bir konu mektupta nazik ilginize  teşekkür ederim diyor. 

Yeni bakana yazılan tebrik mektupları  nazik bir ilgi olarak yorumlanır  diye bir hatırlatma yapmamasıdır. 
Sunucu mektupta destek kelimesi yok siz neden destek diye konuşuyorsunuz deseydi kamu oyunun algılama biçimi bir dakikada Meral hanım lehine değişirdi. 

Yapılacak iş  CNN de ayni sunucuyla bir proğram yapıp bu konuya ve diğer iftiralara cevapları vermektir. Ama artık bunun zor olduğunu anlıyoruz zira mevcut siyasi güç şu anda TV  kanallarına  zımn talimatlarla Meral Hanım için  ambargo koyarak  Meral Hanım'ın halkl buluşmasını engellemektedir. 

Bu mümkün olmazsa ilgili bir konuda ayni sunucunun canlı yayınına bağlanıp keyfiyeti açıklamaktır. 

Şu anda siyasetin tıkandığı bir dönem yaşıyoruz. Ama mevcut siyasi güç odakları iktidarı ve gücü ellerinde bulunduranlar biliyorlar ki normalleşme süreci başladığında Türk Milletinin hafızasına yerleşmiş  " bizi ancak Meral Hanım düzlüğe çıkarır  " imajı var. Onlar normalleşmede bu imajın hayata geçmesinden korktukları için Balgat dükalığı  ile elele Meral HANIM'I yok etmeye çalışıyorlar. 

1993 leri bile eşeleyip bir şeyler bulma gayretleri nasıl izah edilebilir ?   Yakın dönem için bir malzeme bulamayıp yalan dolan montaj videoları ters  tepince 20 sene geriye gittiler . Ama o da yalan ! 

İstisnasız daha 4 yıl önce tüm AKP ileri gelenleri FETÖ ile et ve tırnak gibi değillermiydi ?   Fetöye adeta ilâhi bir aşkla bağlandıklarını Türkçe Olimpiyatlarında her yıl 50 bin canlı milyonlarca TV izleyicisi önünde ilân etmiyorlarmıydı ?  , polisi kolluk gücünü , daha çok yeni 17/25 Aralıktan sonra bile TSK YI YAŞ ta bunlara tahsis edenler kimlerdi ? 

Aldatıldık onun için milâd 17/25 aralıktır. Ondan sonrası için  Fetö'ye hizmet suçtur gereği yapılacaktır denmedi mi ? 
O halde 2014-15  YAŞ larında Tuğgeneral yapılan ve darbe teşebbüsünde bulunup tutuklanan tuğgenerallerin terfisinde imzaları olanlar için ne diyeceğiz? 

Dün FETÖ ile  kanka olacaksınız  , size siyasi rakip olabileceği netleşen biri için 20 yıl gerilere gidip birtakım kirli ilişkilerin kirli kişilerinin çamur atmasını   avuçlarınızı ovuşturarak memnuniyetle izleyeceksiniz!  

Hani 17/25 Aralık  miadtı ?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık