• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
ErsinAybar

Ersin Aybar

Bu yürüyüş yalın bir MHP yürüyüşü değil

BU YÜRÜYÜŞ YALIN BİR MHP YÜRÜYÜŞÜ DEĞİL TÜRK MİLLETİNİN YENİ KUVVAYI MİLLİYE YÜRÜYÜŞÜDÜR.

ÖNEMLİ NOT; bu yazı 8 Nisan'daki tarihi mahkeme kararından önce öğle saatlerinde kaleme alınmıştır. 

1965- 71  yani 68 kuşağı İstanbul Hukuk mezunu Ülkü Ocaklarının kuruluş anında içinde olan Milli Hareket degilerini kurşun yağmurlarına  aldırmadan dağıtan 3 N ler mektebinin "NihalAtsız-Nutettin Topçu- Necip Fazıl" rahle i tedrisatından geçip Rahmetli Başbuğun, Dündar Taşer Ağamın  dizlerinin dibinde onların öğretilerini  bu günlere taşıyan biriyim. 

Ülkücülerin bu günkü vahim ülke şartlarında mutlaka ama mutlaka iktidar olmalarının gerktiğini idrak ediyor ve kimlerin hangi şartlarda bu kutsal harekâtı  hangi   şekilde  ülkücü özü çekirdeği  koruyarak geniş halk yığınlarıyla kucaklaştırıp iktidara taşıyabileceğini çok iyi değerlendiriyorum. 

Bu  yalnız benim  özlemim değil ülkücü öze inanmış yüzbinlerin özlemidir. Ülkücüleri bu mevcut kadroların 500 yıl geçsede iktidara ulaştırmaları mümkün değildir.    İşte bunun idrakında olan ülkücüler değişimden yana tavır koyarak  lokmalarından kısarak herkes kendi güçleri oranında katkıda bulunarak  kendi kentlerindeki parti içi muhalefet  organizasyonlarını kuruşuna kadar kendileri finanse ediyorlar. 

Lideri yalnız bilgi birikimi fikri derinlik tayin etmez! Lider halka en iyi dokunabilen kendini en iyi anlatabilen en iyi anlaşılabilen halkın yüreğindeymiş hissi verebilen duruşuyla davranışlarıyla  tarzıyla kendini ifade ediş biçimiyle  halkına ben sizim içinizden biriyim diyebilen duruşu gösteren kişilikten oluşur.  Yani lideri şartlar  oluşturur.kendisini en iyi bu şartlara  uygulayabilen kişi  liderdir ki yalnız bizim camiamız değil dışımızdaki  milletimizin büyük kısmıda bu  özellikleri taşıyan lideri çok kısa sürede özümser ve iktidara taşır. 

AKP de 2002 şartlarında Tayyip Erdoğandan çok daha bilgili donanımlı kültürlü bir sürü insan vardı örneğin Bülent Arınç ! Tayyip beye göre 50 kat fazla donanım bilgi ve kültür sahibi idi. Ama halka dokunanı duruşu davranışı hitabetiyle Tayyip beydi ve lider o oldu. Bakın 14 yıldır neler çekiyoruz yaptığı yanlışlıklardan ! Halâ seçim olsa %50 leri bulacak bu aşikâr !   Adam bütün yanlışları doğru diye halka inandırabiliyor ya , çıldırıyorum ! İşte halkı kucaklama ve inandırma potansiyeli olan birini bünyesinden çıkarıp Tayyip Bey fenomenini yıkabilecek bir lider adayını şimdi ülkücüler vitrine çıkarıyorlar; MERAL AKŞENER . 

 

Lütfen meral hanımın aleyhinde yorum yapanların sayfalarına girin ve inceleyin istisnalar olabilir ama %90 ı AKP li ve sayfaları Tayyip Erdoğan methiyeleri ile dolu. Neden acaba ?  Ayrıca Yeni Şafak Sabah Akit Star Akşam gibi yandaş AKP gazetelerinde başlayan Devlet bey aşkını Devlet beyi yücelten yazıları buna karşın Meral hanımı yerin dibine geçiren yazıları nasıl yorumlarsınız?   Aksarayın Tayyip beyin Akşenere karşı Devlet beye büyük bir aşkla sarılmalarının esbabı mucibesi nedir acaba ? 

Fettullah hoca ve ekibinin kankaları can dostları kader ortakları Tayyip Erdoğan ve çevresi değilmiydi ? Utanmadan sıkılmadan Meral hanımı cemaatçi diye yaftalayan bu ekip  Meral hanımın 1000 misli cemaatle yakın ilişkiler içinde değillermiydi ?  Devlet beyin bilgisi dahilinde cemaatle sadece bir kez görüşen Meral hanım cemaatçi her gün bütün siyaset stratejilerini cemaatle birlikte plânlayan  AKP liler cemaate karşı ülke çıkarlarını savunuyorlar öyle mi ? Hadi cabum sende !  Ne yaparsanız yapın Meral Hanımın başında olduğu MHP iktidarına mani olamazsınız ! Meral hanımın başlattığı bu halk harekâtı toplumda müthiş bir karşılık bulmuştur.  Bu yürüyüşü Allahtan başka hiç bir güç durduramaz! 


Şunu da belirtmeden geçmeyeyim. Benim gönlümde yıllardır MHP  Genel Başkanı olarak yatan aslan Ümit Hoca idi.  Açık söyleyelim Ümit Özdağ bu camianın en donanınlı en bilgili en kültürlü ismi ve ekranlardaki yüzakımızdı. Halâ da öyle değişen bir şey yok! Amma velâkin Ümit Hocam ülkücü çekirdeği toplayıp kemikleştirip %20 barajını kesin geçirebilir fakat iktidar olmamız için gerekli olan geniş halk yığınlarına   Bizim dışımızdakilere ulaşamaz! Aynen Bülent Arınç Tayyip Bey örneği gibi bu camiayı iktidara taşıyacak tek isim Meral Hanımdır ve şu saatten sonra Meral Hanımın tek rakibi Devlet bey değil Tayyip Erdoğandır. 

Biliyorum yargı bu gün AKSARAY'ın elinde ve MHP genel merkezi ile AKSARAY arasındaki zımni anlaşma doğrultusunda yargıdan MHP genel merkezi lehine bir karar çıkacak ! 
Ama sanıyormusunuz ki bu büyük yürüyüş duracak ! Daha kalabalık daha güçlü bir şekilde devam edecek ta ki Ülkücüleri iktidara taşıyana kadar ! 

Gençler uyanın bu gaflet uykusundan ! Bakın yandaş AKP basınına. Sabah, Yeni Şafak, Akit Akşam , Star  neler yazıyorlar. Ülke tv, net tv ATV TGRT  nasıl yayınlar yapıyorlar. 

Dün akılları nerdeydi ne değişti ki hepsi Devlet Beyi göklere çıkarıyorlar. Faziletlerini devlet adamlığını vatanseverliğini öve öve bitiremiyorlarken Meral hanımı yerin dibine batırıp linç kampanyası uyguluyorlar. 

Ülkücüler , Ocaklılar , Türk milliyetçileri ! Bırakın artık bu tereddüdü  bu büyük yürüyüşe sizlerde katılın! 
Hedefimiz ülkücülerin iktidarıdır...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık