sidebar sağ taraf 3
Site açılış
  • 04 Ekim 2017, Çarşamba 23:36
BurçakAkbaş

Burçak Akbaş

OMEGA 3 OTOİMMÜN HASTALIKLARA İYİ GELİR Mİ?

Otoimmün hastalıklar, vücudunuzu dışarıdan gelen hastalıklara ve bakterilere karşı savunma görevi üstlenen bağışıklık sisteminin vücuttaki sağlıklı hücrelere saldırmaya başlamasıyla ortaya çıkmaktadır. Bağışıklık sistemi bu hücrelere şu veya bu sebepten ötürü vücuda yabancı olarak görür ve onlara saldırır. Bu duruma Tip 1 Diyabet, Multipl Skleroz, Çölyak Hastalığı, Lupus, Romatoid artrit ve daha fazlası örnek olarak verilebilir. Maalesef ki bir kişinin aynı anda birden fazla otoimmün hastalıktan muzdarip olması olasıdır.

Amerikan Otoimmün Hastalıklar Derneği ,otoimmün hastalıkların yaklaşık 50 milyon Amerikalıyı etkilediğini belirtiyor. Araştırmalara göre otoimmün hastalıkların yaklaşık seksen çeşidi var. Bu hastalıklar sağlıkla ilgili önemli bir soruna işaret etse de, temel seviyedeki araştırmalar için ayrılan fon bile Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin (NIH) toplam bütçesinin yüzde 3’ünün altında. Bunun bir nedeni, bu hastalıkların temelinde yatan sebeplerle alakalı anlayış eksikliği olabilir.

Bu hastalıkların temelindeki neden üzerine pek çok spekülasyon yapılırken, her bir otoimmün hastalığın hangi besin maddeleriyle tedavi edilebileceği konusunda da bir o kadar spekülasyon var. Esas kural ;sağlıklı bir beslenme programı uygulamak ve fiziksel olarak hareketli bir hayat sürmek olsa da otoimmün hastalıkların pek çok belirtisiyle nasıl başa çıkılması gerektiği konusunda cevaplanmamış pek çok soru hala mevcut.

Araştırmalar, kronik iltihabın otoimmün hastalıkların gelişme ve devam sürecinde kilit rol oynadığına işaret ediyor. Romatoid Artriti ele alalım. Hastalık, iltihaplı reaksiyon sonucu dokularda meydana gelen hasardan kaynaklanmaktadır. Bütün otoimmün hastalıkların sebebi iltihaplanma değildir, fakat hepsi ciddi iltihaplara neden olur. Açık ve net olan şey, bu hastalıkların başında da tamamında da iltihaplanmanın sürecin hemen hemen ayrılmaz bir parçası oluşudur.

Omega 3 yağ asitlerinin otoimmün hastalıklar söz konusu olduğunda potansiyel faydalar sağladığı yakın zamanda ortaya çıktı. Bilhassa balık yağındaki Omega 3 yağ asitlerinin (DHA ve EPA) bağışıklık sistemini düzenleyici güçlü etkileri var. Pek çok çalışma, yağ asitlerinin Crohn hastalığı, Lupus, Artirit ve Multipl Skleroz (MS) gibi hastalıklarla baş etmeye yardımcı olduğunu gösterdi.

İltihaplanmayı azaltma gücü olan Omega 3 yağ asitleri, otoimmün hastalıklarla mücadele etmek için gereken yüksek miktarda antioksidan ve iltihaplanma önleyici yiyecek tiplerini içeren genel bir beslenme yaklaşımında sahip olması gereken yeri alıyor. Antioksidanlar, oksidatif stresi azaltma ve bağışıklık sisteminde sağlıklı bir denge kurulması amaçlarını taşır. İltihaplanma ve otoimmün hastalıklar birbiriyle çok yakın ilişki içinde olduğundan, bu beslenme düzeni hastalıklarla doğrudan savaşmak için çalışır. Omega 3 yönünden zengin bir beslenme programı, ağırlıklı olarak yeşil yapraklı sebzeler, yağlı balıklar ve keten tohumu çekirdeği yağından oluşur. Meyve, tam buğday, sebze, kabuklu yemiş ve çekirdekler, zeytinyağı ve avokado, iltihaplanmayla mücadele ederek onu yüksek oranda azaltmanın yanı sıra daha sağlıklı bir hayat tarzına katkıda bulunur.

Otoimmün hastalıklardan muzdarip olanlar bazı dönemlerde hiçbir belirtiyle karşılaşmazken dönem dönem de belirtilerin aniden alevlenmesiyle karşı karşıya kalırlar. Bu sebepten ötürü beslenme, egzersiz ve muhtemel besin desteklerinden oluşan bir programda sürekliliği yakalamak önemlidir. En iyisi pek çok besleyici maddeyi birlikte tüketmektir. Bu yüzden yeterli miktarda Omega 3, B Vitamini, D Vitamini ve C Vitamini ihtiva eden bir beslenme sistemi araştırmanızda fayda var.

Piyasada satılan Omega 3 kapsüllerinin etrafı Domuz Jelatini ile kaplıdır. Çünkü gerçek balık yağı asidi bir tek domuz jelatinini eritemez...
Omega 3 ;yağda çözünen bir vitamindir ve siz bunu içtiğinizde hücreler bu vitamininyüzde 15 -20’ sinin emilimini sağlar...
Oysa FİTLİNE OMEGA 3’ün İçinde ayrıca E vitamini de vardır ve sıvı halde olup, NTC Besin Transfer Konseptine sahip dünyadaki tek üründür.

NTC formülüyle milyonlarca hücreye taşınan bu mikro besinler, hücre tarafından 5 kat fazla emilim sağlayarak yüzde 98 oranında biyo yararlanım (yani emilim) sağlar.

Fitline Omega 3+E yi suya damlatırsınız ve karıştırdığınızda su moleküllerinin içine girdiğinden ,suyun üzerinde asla yağ zerresi göremezsiniz... yüzde 100 EMİLİM...
Omega 3 asitleri dengeli beslenme çerçevesinde sağlığa katkı sağlar ve kandaki yağ oranının ayarlanmasına da etki ederler ve beyin fonksiyonunu destekler.

Fitline Omega3+E ;GMP sertifikalı, İSLAMİ Helal Belgeli ve İSVİÇRE VİTAMİN ENSTİTÜSÜNDEN onaylı dünyadaki tek üründür...!!!

Ürünleri incelemek için : 6442663.well24.com
İletişim için : 05352742466
https://www.facebook.com/vitalcoachburcakakbas/ sayfa
https://www.facebook.com/groups/254523304963316/ grup
Sloganımız belli. Basit ,Başarılı
Gününüz sağlıklı, güzel,mutlu ve enerji dolu geçsin.
Sevgiyle kalın…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık