• 27 Eylül 2017, Çarşamba 0:08
BurçakAkbaş

Burçak Akbaş

Günümüzde Besin Takviyelerinin Önemi

Son yıllarda yapılan araştırmalar gösterdi ki; küresel ısınma , kirlenen doğal kaynaklarımız, GDO'lu yiyecekler ve gıda üretiminde kullanılan kimyasallar nedeni ile her gün vücudumuzda yediğimiz yiyecekler ve içtiğimiz su aracılığı ile toksin ve zararlı maddeler birikiyor.

*Bu maddeler sindirim sistemimizin çalışma düzenini bozarak kalın bağırsakta toksin birikmesine neden oluyor.

*Bu toksinler kalın bağırsak duvarındaki emici gözeneklerden geçerek tüm vücudumuza yayılıyor.

*Vücudumuz kendini bu maddelerden korumak için yağ hücreleri üretip bu maddeleri içine hapsediyor.

*Bu da ilk olarak aşırı kilo problemine neden oluyor ve bunu kabızlık ve halsizlik gibi bir dizi sorun izliyor.

Daha ileri aşamalarda ise biriken toksin maddeleri ve bunların depolandığı yağ hücreleri öldürücü hastalıklara neden oluyor.

**Kanser, kalp hastalıkları, karaciğer yetmezliği, şeker hastalığı,

Kolesterol, yüksek tansiyon, eklem ağrıları, bel ağrıları, aşırı yorgunluk, halsizlik, depresyon ve mide sorunları gibi...

Yemeklerimizde 90 tane gıda ilavesi bulunmalıdır. Bunlar 60 mineral 15 vitamin 12 temel aminoasit protein ve 3 yağ asididir.

Topraktaki vitamin ve mineral kaybından dolayı doğru ve tam beslenmemiz için yediklerimizden alamadığımız bu besinleri gıda takviyesi olarak almalıyız.

Gıda takviyeleri ilaç mıdır?

İlaç değildirler ve hastalıkları tedavi etmek amacıyla üretilmemişlerdir.

Gıda takviyeleri doğru ve düzenli bir kullanımda, insan vücudunu hücre ve doku düzeyinde güçlendirirler, iç ve dış etkenlerin oluşturduğu zararları azaltırlar ve böylece vücudun kendi kendini iyileştirme yeteneğini arttırırlar.

Vitaminlerin veya minerallerin yetersiz alınması durumunda çeşitli hastalıkların ortaya çıktığı çok eskiden beri bilinmekteydi.

Günümüzde araştırmacılar, bizzat vücut tarafından üretilen bazı maddelerin yeterli üretilememesi veya dışarıdan alınamaması durumunda da çeşitli hastalıkların ortaya çıktığını göstermişlerdir.

Son yıllarda gıda takviyeleri ile ilgili yapılan çalışmalar, doğal kaynaklardan elde edilen maddelerin ek olarak verilmesi durumunda birçok hastalığın önlenebildiğini, bazı hastalıkların ilerlemesinin yavaşlatabildiğini göstermiştir.

Peki besin takviyeleri bu kadar önemliyken en güvenilir olanlarına nasıl ulaşabiliriz??

Pm International Almanya kökenli, besin takviyesi ve wellness sektöründe tanınmış bir firmadır.

PM-International şirketinin başarısının temelinde, gereksinimleri tam olarak karşılayan ve her geçen gün daha fazla insanı harekete geçiren kusursuz ürün felsefesi yatmaktadır.

Düsturumuz “içeriden ve dışarıdan sağlık, güzellik ve fizik kondisyon”. Burada çözüm gerçekte herkesin istemiş olduğu şeye görünür biçimde katkı sağlayan yenilikçi ürünlerdir. Daha iyi bir sağlık ve yüksek performansla yaşam kalitesi yükselir.

Bu ürünlerin arkasında patentleri alınmış ve en yeni teknolojik gelişmelere göre uygun biçimde üretilmiş ve güvenilirliği kanıtlanmış bilimsel bilgiler ve bilim kurulu vardır. Böylece besleyici maddeler nakil konsepti ile ilgili ürünlerde bulunan besleyici maddeleri hedef alan en uygun bioyararlanım geliştirilmiştir.

Bu konsept sayesinde besleyici maddeler hücrelerimize aktarılmaktadır. İlaç sanayisinin sıkı GMP – standardına uygun biçimde yapılan üretim kesin kusursuzluğu ve böylece sürekli aynı kalan kalite seviyesini garanti etmektedir.

Kısaca; PM-International firması tarafından seçilen besin takviye maddeleri güvenilirliği kanıtlanmış bilimsel bilgilere dayanmaktadır.

Pm Fitline

Pm- International fitline ürünleri için bir ‘Besin Taşıma Konsepti’ geliştirildi, PM ürünleri içindeki besinler, çok özel bir yöntemle ayrıştırıldı, bu sayede besinler, tam ulaşması gereken yerlere yani 70 trilyon hücrenin merkezine taşınabiliyor ve böylece eşsiz bir şekilde görevini yapabiliyor.

Hücrelerimiz fitline ürünleri ile sağlık ve enerji dolu oluyor .

Fitline ürünleri dünyanın en üst düzey sporcu besinidir.

Alman milli bisiklet takımı, Alman milli buz hokeyi takımı, Alman milli kayak takımı, Avusturya milli kayak takımı, Alman milli Güreş takımı, Alman milli Judo takımı, İsviçre Handball takımı, Alman Nordic Walker takımı, Austria Wien 1.lig takımı ve Bavarya Tenis kulubü Pm international ürünleri, fitline ürünleri, fitline sporcu ürünleri kullanmaktadırlar.

*Pm- International ürünleri devamlı olarak, Köln Yüksek Spor Akademisi’nin Doping Analitik Laboratuarlarında denetim ve kontrol altında tutuluyor.

*Pm Ürünleri’nin doping ( Nandralon, Anabolitiker) içermediği bu enstitü tarafından belgelenmektedir.

*Ayrıca, tüm pm International ürünleri, İsviçre-Lozan Vitamin Enstitüsü’ nün kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel olarak kontrolü altındadır.

*Ayrıca PM International, GMP ilaç sektörü dairesi tarafından onaylıdır. Tüm, tüm fitline ürünleri tarım ilaçlarından, patojen mikroplardan, çevre kirliliğinden, genetik manüpilasyondan tamamen uzak bir şekilde ve ekolojik ham maddelerden üretilmektedir.

1993 yılınnda kurulmuş olan şirket PM- International kendine ait olan buluşu (NTC)Besin Transferi Konsepti ile ek gıda takviyeleri arasında kalite, tesir ve güvence olarak ilk sıraya yerleşmiş bulunmaktadır. Bünyesinde 7 ayrı ürün patenti ve ürünlerin 7 ayrı güvencesi bulunmaktadır.

İncelemek için : 6442663.well24.com


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Gökhan Gökhan 27.09.2017 07:45

Aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler burçak hanım

Gülzade gürel Gülzade gürel 12.03.2018 16:42

Lütfen görüşmek istiyorum sizinle

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık