• 03 Ekim 2017, Salı 21:11
AliTongülüs

Ali Tongülüs

Tütüncü isyan etmekte haksız mı?

Önceki gün yapılan “Kepez Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı”na, Göçerler Mahallesi'nde çalılık alanda bulunan Atatürk Heykeli damga vurdu..

Hani şu, Kepez Belediyesi deposunda iken, bir anda ormanlık alanda bir koşu yolunun üzerinde “atıldığı izlenimi verilen Atatürk heykeli üzerine koparılan fırtına” vardı ya, o işte..

Meclis toplantısında konu açılınca, “özellikle CHP’liler tarafından suçlu ilan edilen” Başkan Hakan Tütüncü –doğal olarak- tepkisini ortaya koydu..

Madem konu açıldı; bunu bir kez daha hatırlamakta/hatırlatmakta ve Meclis’te bununla ilgili partilerin tavırlarını aktarmakta fayda var..

ATATÜRK HEYKELİ ÇALILIKTA

“Çok ilginç tesadüf ve gelişmeler” yaşanan olay neydi?

Ormanda koşuya çıkan bir vatandaş, yere atılmış Atatürk heykelini görür..

Çok şaşırır(!)..

Atatürk heykelini ormanlık alana atılmış olan gören bu kişi CHP’lidir..

Ve polisi araması gerekirken, CHP İl Başkanı’nı arar..

Varsayalım ki, “polisi araması gerektiğini” bilmiyordu, bu nedenle İl Başkanı’nı aradı..

Aslında İl Başkanı’nın da olayı duyar duymaz polisi araması gerekirdi..

Ama, İl Başkanı da polisi aramak yerine hemen gazetecilere haber verir, onları bir araca bindirerek Atatürk heykelinin atıldığı(!) yere götürür..

Fotoğraflar çekilir..

İl Başkanı gazetecilere orada bir açıklama yapar..

Kepez Belediyesi’nin deposundaki heykeli buraya atanların “Atatürk düşmanı” kişiler olduğu şeklinde ifadeler kullanarak, belediye yönetimini suçlayacak bir açıklama yapar ve olayı kınar..

Ancak bu açıklamayı konuşarak değil, cebinden çıkarttığı bir kağıttan okuyarak yapar..

“Böylesine ani ve hızlı gelişen bir olayla ilgili basına yapılan açıklama”nın önceden kaleme alınmış olması oldukça ilginçtir..

Üstelik, koşuya çıkan ve heykeli bulan CHP’li kişinin aracı da olay mahallindedir..

AYIBI YÜZLERİNE VURDU

Şimdi toparlayalım;

Heykeli bulan CHP’li arkadaş koşuya çıkıyor ve ne büyük bir tesadüftür ki, heykeli de o buluyor..

Ve koşuya çıkan kişinin (nasıl koşuya çıkmaksa) aracı da olay mahallinde..

Polis yerine İl Başkanı’nı arıyor, o da polisi aramak yerine gazetecileri toplayıp olay yerine getiriyor, fotoğraflar çekiliyor, önceden hazırlanan basın açıklaması okunuyor, polise ondan sonra haber veriliyor..

Olay sosyal medyada ve gazetelerde CHP İl Başkanı’nın istediği şekilde yer alıyor..

Ve Kepez Belediyesi’nin Başkanı ve yönetimi “Atatürk düşmanı” ilan ediliyor..

“Senaryo” güzel de, oynayanlar çok acemi..

İşte bu noktada, konu önceki gün Meclis toplantısında gündeme gelince, Başkan Hakan Tütüncü de, “yok öyle Atatürk'ün aziz hatırası üzerinden şark kurnazlığı yapmak ve birilerini vurmak” diyerek, isyan etti..

Şark kurnazlığı nedir?

“Doğu dünyasının anlayış, görgü ve davranış gibi özellikleri çerçevesinde zamana yayma, boşvermişlik, neme lazımcılık içeren uzun vadeli planlar yaparak bir işte karşı taraftan istediğini elde etme işi”dir..

Ve Başkan Tütüncü de buna vurgu yaparak, CHP’lilerin ayıbını yüzlerine vurdu..

CHP VE MHP AÇIKLAMASI

Mecliste CHP ve MHP grup sözcüleri de, konuyla ilgili görüşlerini açıkladılar..

CHP Grup Sözcüsü Kadir Zeybek dedi ki;

“Bu olayın Kepez’de anılmasını istemezdik.. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı, faillerin yargılanmasını izleyeceğimizi, arkasında bir şaibeli el varsa bunu da ortaya çıkması noktasında çaba harcayacağımızı paylaşmak isterim..”

MHP Grup Sözcüsü Adem Çelik de şunları söyledi:

“Çalılık alanda bulunan Atatürk heykeli konusunun Kepez’e ve Hakan Tütüncü’ye yapılan bir komplo olduğunu düşünüyoruz.. Atatürk’ü hepimiz seviyoruz.. Tütüncü’nün de Atatürk’ü ne kadar çok sevdiğinizi çok iyi biliyoruz..”

CHP grubundan meclis üyesi Eren Kurt da Tütüncü’ye, “Atatürk heykeli neden 5 yıl boyunca depoda saklanmıştır” türünden heykelle ilgili sorular yöneltti ve cevaplamasını istedi..

“SENARYO”YA DİKKAT

“Çalılığa atılan Atatürk heykeli” ile ilgili olay şu an yargı safhasında..

Olaylar ve görüşler Kepez Meclisi’nde bu şekilde dile getirildi..

Bence..

Bir senaryonun yazılıp-uygulandığı görüntüsü veren olay, hem Kepez Belediyesi yöneticilerini, hem de CHP’lileri zan altında bırakıyor..

İki taraf da buna dikkat etmeli..

Ama, olayla ilgili “suçlu ve Atatürk düşmanı” gibi gösterilmeye çalışılan Hakan Tütüncü’ye, “isyanında haksız” diyebilir misiniz?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html