• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
AliTongülüs

Ali Tongülüs

Şükrü Sözen’den cevap var..

“Vah Manavgat’ın haline” başlıklı yazıma, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen bir cevap göndermiş..

Yazımın hiçbir yerinde sayın Sözen’i üzecek bir laf etmedim..

Ama, “Akaydın’ın Üniversite ekibinden ve Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Fen İşleri Daire Başkanı mimar Sabahat Çevik’in Başkan Yardımcısı olarak alınması”yla ilgili yazdıklarıma üzülmüş..

Benim, “başarısız” bulduğum Çevik’i, “çok başarıl” diye nitelemiş..

Olabilir..

Konuştuğum CHP’lilerin hemen hemen hepsi Çevik’i “başarısız bir bürokrat” olarak tanımlarken ve “Akaydın’ın ısrarıyla Manavgat Belediyesi’nde görev verilmiştir” derken,  Sözen’in “başarılı bir arkadaşımızdır, kendi inisiyatifimizle aldık” cevabını, bürokratını koruması anlamında takdirle karşılıyorum..

Beni kişiler değil, yaptığı iş ilgilendiriyor..

Çevik’i hiç tanımam..

“Kişisel çıkar” anlamında da hiçbir ilişkimiz yok..

Ve ben o yazımı “Çevik’in kariyerine zarar vermek” niyetiyle değil, “nasıl iş yaptığını” anlatmak için yazdım..

Herkesin o yazıdan çıkaracağı bir “hisse” olmalı..

Buna rağmen..

Sayın Şükrü Sözen’in yazıma gönderdiği cevabı, noktasına dokunmadan sizlere aktarıyorum..

Değerlendirmeyi vatandaş yapsın artık..

Sayın Ali TONGÜLÜS

29.01.2015 tarihli “Gazete Bir” Gazetesi’nde yer alan “Vah Manavgat’ın Haline” başlıklı köşe yazınızda yer alan eksik, yanlış bilgiler, bir şahsın kariyerine zarar verici nitelikteki ifadeleriniz tarafımızı son derece üzmüştür.

Sayın Mimar Sebahat Çevik, 1993-2009 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Yapı işleri Daire Başkanlığı’nda Mimar, Şube Müdürü ve Daire Başkanı Vekili olarak çalışmış, 2009-2014 yılları arasında ise Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Fen işleri Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Daire Başkan Vekilliği yapmıştır.

1.5 ay önce Manavgat Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atadığımız Mimar Sebahat Çevik, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptığı süreç içerisinde yaptığı başarılı çalışmalarıyla her zaman takibimizde olmuş ve çalışmaları takdirimizle karşılanmıştır.

Sayın Sebahat Çevik’in Manavgat Belediyesi’nin Başkan Yardımcılığı’na tercih edilmesinin asıl nedeni, kendisinin Antalya ölçeğinde gösterdiği üstün performans ve başarılı çalışmalarıdır.

Yani köşe yazınızda yer aldığı gibi Sn. Sebahat Çevik, Antalya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın (ısrarlı ricasıyla) veya telkiniyle Manavgat Belediyesi kadrosuna dahil edilmemiştir.

Manavgat Belediyesi kadrosuyla ilgili atamalar ve görevlendirmeler tamamen kendi inisiyitafimiz dahilindedir.

Sayın Çevik’in bu güne kadar yaptığı başarılı çalışmaları ve deneyimleriyle Manavgat’ımıza artı değer kazandıracağına inancımız sonsuzdur.

Bu ayrıntıların hatalar düzeltilerek köşenizde yer almasını diler, çalışmalarınızda başarılar dilerim… Saygı ve sevgilerimle…

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı

En başta anlattıklarımla “hatalarımı” düzeltebildim mi, bilmiyorum..

Ama..

İstenirse, Sabahat Çevik’in “Kapalı Yol güzelleştirme çalışmaları sırasında yüksekte kalan su giderlerini gör(e)meyişini ve gölleşmeyi önlemek için kum torbası kullandıklarını” bir daha aktarabilirim..

Sürç-i lisan ettimse affola..

Sayın Çevik, Manavgat’a hayırlı uğurlu olsun..


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html