• 04 Nisan 2017, Salı 10:00
AliTongülüs

Ali Tongülüs

Muratpaşa Belediyesi’nden “gala yemeği” açıklaması..

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği “Kaleiçi Festivali”nin gala yemeği için yazdığım ilk yazıya belediye (dünkü yazımı görmeden kaleme alınmış) bir cevap gönderdi..

Bunu sizlere “noktasına” dahi dokunmadan aktarıyorum..

Sonunda bir-iki lafım olacak tabii..

MURATPAŞA’DAN GELEN YAZI

Sayın Ali Tongülüs,

‘Bir gala yemeği.. Ve bir Başkan’ın tercihi..’ başlıklı köşe yazınız tarafımızdan değerlendirilmiştir.

‘Gala Yemeği’ olarak adlandırdığınız etkinlik; Kaleiçi konusunda beklenti ve önerilerin dile getirilmesi ve yapmayı planladığımız çalıştaya ışık tutmak amacıyla düzenlenmiştir. Etkinlik; sadece Basın ve Yayın Müdürlüğümüzce kayıt altına alınmış bir etkinliktir.

Çalıştay ön hazırlığı şeklindeki toplantıda; Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Kaymakamlığı başta olmak üzere kamu kurumlarının yanı sıra Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden odalar, Antalya Rehberler Odası gibi meslek örgütleri ile Kaleiçi dernek ve oluşumlarının tamamı temsil edilmiştir.

Kaleiçi konusunda beklenti ve önerilerin dile getirilmesi için düzenlenen toplantı için yaygın ve yerel basın kuruluşlarımıza herhangi bir özel bir davet yapılmamış olup, içerik Basın ve Yayın Müdürlüğümüzce bülten halinde kamuoyu ile paylaşmıştır.

Özel bir davet yapılmış olmamasına rağmen köşe yazısı yazdığınız Manşet Gazetesi’nden değerli basın emekçisi muhabir Halil Fidan da, ‘Gala Yemeği’ olarak adlandırdığınız etkinliğin gerçekleştirildiği Alp Paşa Konağı’na gelmiş, Basın ve Yayın Müdürlüğümüz personelinden içeriği öğrenmiş ve katılım sağlamamıştır.

Yine ‘Haberi bile yok’ dediğiniz KALEDER Başkanı ve Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Hasan Hüsnü Kilit de; ‘Gala Yemeği’ olarak adlandırdığınız etkinliğe katılmıştır.

Köşe yazınızın yeraldığı Manşet Gazetesi’nin, 1. Sayfasında ‘Muratpaşa’dan Kaleiçi Çalıştayı’ başlığı ile duyurup 6. Sayfasının manşetine taşıdığı haberi okumuş olmanız halinde; ‘Kimler katıldı?’ başlıklı spotta KALEDER Başkanı Hasan Hüsnü Kilit’in adını görmeniz mümkündür ki, Sayın Hasan Hüsnü Kilit’in, katılım formunda imzası mevcuttur. Alp Paşa Konağı’na girişten itibaren tüm etkinlik kayıt altına alınmış olup, video kayıt görüntüleri mevcuttur.

Objektif bakış açınız ve sizlerle paylaştığımız bu bilgileri kamuoyuna aktaracağınıza olan inancımızla, şahsınızda; sadece Kaleiçi Old Town Festivali için değil, belediyemizin her çalışmasının kamuoyuna duyurulmasında büyük emeği olan tüm basın emekçisi dostlarımıza, arkadaşlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunarız.

BAZI “AKIL YOKSUNLARI” İÇİN

Ben o yazıyı niye yazdım?

Belediye yetkilileri tarafından “yerel medyanın yok sayılmasını” eleştirmek, bu duruma tepki göstermek için yazdım..

Yazarken de bir “zihniyeti” ortaya koymaya çalıştım..

Ama, yazıma tepkiler bana gelen “yanlış bilgi” neticesinde örnek olarak gösterdiğim “Hasan Kilit”e yöneldi, konu aslından uzaklaştı..

Aslında anlayan anlayacağını yeteri kadar anladı da..

Bu arada..

Bazı “zeka yoksunları” bunu fırsat bilip, o “kıt akıllarıyla” beni aşağılamaya falan çalıştı..

Kimi laf sokuşturmaya çalıştı, kimi türkülerle gönderme yaptı..

Hele içlerinde bir “yerel medya mensubu” var ki, Allah düşmanıma bile musallat etmesin..

Kendisini “adam yerine koymayanlara” kızacağına, işi siyasete döküp “kinini kusma” yolunu seçti..

AÇIKLAMA YETERLİ DEĞİL

Muratpaşa’nın gönderdiği yazıda ise..

“Gazeteci Yalçın Bayer”le ilgili tek kelime edilmemesi çok garibime gitti..

Bu açıklamada çok eksiklik var..

Ama..

Öyle sanıyorum ki; bu saatten sonra sadece Muratpaşa değil, ARTIK hiçbir kuruluş “yerel medyayı” yok sayamayacak..

Bu da beni amacıma ulaştırmış olur..


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html