• 18 Ocak 2019, Cuma 14:20
AliTongülüs

Ali Tongülüs

CHP’li Esen ile Böcek.. Ve Konyaaltı..

Geçtiğimiz salı günü..

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) toplantısında konuk, CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen’di..

İYİ Kİ GİTMEMİŞİM

Bu toplantıya beni de davet ettiler, gidemedim..

İyi ki gidememişim..

Çünkü, o toplantıda “kendisini adaylığa bile layık görmeyen Muhittin Böcek’i göklere çıkartan” Esen’e soracağım sorular, eminim ortamı gererdi..

Semih Esen’in, “siyaset, tüküreceğin yüze gülümsemektir” diyenleri haklı çıkartan bu tutumunu ve “aslında Konyaaltı ile ilgili gerçek durum nedir” konusunu biraz anlatmak istiyorum sizlere..

Ve bunu bizzat Konyaaltı’nda yaşayan vatandaşların sözlerini/sorularını aktararak yapacağım..

Ama, önce Salı gününe dönelim..

Semih Esen toplantıda, şu andaki Konyaaltı Belediye Başkanı ve CHP’nin Büyükşehir adayı Muhittin Böcek için şunları söylemiş:

“Konyaaltı’nın doğasını korudu, coğrafyasını bozmadı.. Yapılaşma gerçekleşirken kentleşme denen canavara burayı yedirmedi.. Muhittin Başkan’a teşekkür ediyorum..”

Şaşırdım..

Semih Esen “nasıl bir gözle bakıyor bu Konyaaltı’na? Demek ki, il başkanlığını da bu kafa ile yapmış” demekten alamıyorum kendimi..

KONYAALTI’NA BAKIŞ

Bu konuşma medyada yer alınca, Konyaaltı’nda yaşayanlar Esen’e sosyal medyada soru ve eleştiri yağdırmışlar..

Şimdi bunlardan birkaçını aktaracağım, sonra da bir-iki kelam edeceğim tabii..

Murat Sevinç:

“CHP’nin Konyaaltı adayı Semih Esen, imar yolsuzluğunda Türkiye’de ilk sıralara girecek olan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'le alakalı Konyaaltı'nın doğasını koruduğunu, coğrafyasını bozmadığını söylüyor.. Bu sözleri sanırım kendisini istemeyen ve değiştirmek için uğraşan Muhittin Böcek’e yaranmak adına yapmış.. Aksi halde, hem seçim ofisi hem parti örgütlerinin karşında iyi bir göz kliniği var, gidip oraya güzel bir muayeneden geçmesini tavsiye ederim..”

Ömer Faruk Kiremit:

“Uncalı’daki portakal bahçelerinin yerine rezidansları kim yaptırdı?”

Zübeyde Eryiğit:

“Onun için mi Konyaaltı halkı çöp konteynerinin yanından geçerken ağız ve burunları tıkayıp geçiyor? Sokaklarda bile çöplerden geçilmiyor, doğallık dediği bu olsa gerek..”

Erhan Erhan:

“Her şey para-makam değildir.. Kentleşme denen canavara yedirmemek için mi zemini bile olmayan olmadık yerlere Pisa Kulesi gibi yan yatan yapılar yapıldı? Aslında tüm Konyaaltı’mız bilir bu sorunları sayın başkanım..”

Cemal Altan:

“Muhittin Başkan, dünya güzeli bir köy-kasaba karışımı yerleşimi 19.5 senede yaşanamaz bir beton yığınına çevirdi.. Yeni rant bölgeleri yaratıp konut alanlarını meyhane ve lokantalarla doldurdu.. Doğa harikası dereleri pislik içinde bıraktı.. Tarım alanı olan bahçelerin rezil olmasına sebep oldu.. Çakırlar, Bahtılı gibi meyve deposu arazilerin el değiştirmesini yatırım yapmadığı için sağlayarak mı Konyaaltı’nı kentleşme denilen canavara yedirmedi? Konyaaltı halkının çoğu bu Böcek’i bilmiyor tanımıyor.. Vah benim KONYAALTI halkım vah.. Birinden kurtulduk derken, gelen gideni aratmayacak desenize.. Tanrı Konyaaltı’nı korusun..”

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN

Dahası da var..

Ama inanın içlerinden bir tane bile Semih Esen’i doğrulayacak bir şey yazsaydı, onu en başa koyacaktım..

Şimdi soru şu;

“Konyaaltı halkının gördüğünü, Konyaaltı’nı yönetmeye talip olan biri göremiyorsa..

Üstelik, Konyaaltı’nın 20 yılda beton yığını haline gelmesinde başrolü oynayan kişiye tam aksi söylemlerle övgüler düzülüyorsa..

Ve Konyaaltı sadece Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı projelerle parıldıyorsa..

Böylesine enfes projeleri engellemek için eylemler düzenleyen biri de Konyaaltı’na aday yapılıyorsa..

Böyle bir zihniyetin amacı HALKA HİZMET olabilir mi sizce?

Peki..

Konyaaltı’nı bu hale getiren biri Büyükşehir’e başkan seçilirse, 19 ilçesiyle birlikte Antalya, Konyaaltı’ndan daha beter hale gelir mi gelmez mi?”

Bir insanın yarın ne yapacağını anlamak için, geçmişte ne yaptığını bilmek/anlamak lazım..

Çünkü, geçmişte yaptıkları onun referansıdır..

Biz buna, “ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diyoruz..

UYARIMI YAPIYORUM

Semih Esen, bugün “yapılamaz-imkansız” denilen Boğaçayı Projesi’ne daha proje ortaya konmadan “yapılmasın” diye karşı çıkmıştı..

Şimdi bu enfes projenin yarattığı ranttan yararlanacak..

Ama, hala Konyaaltı’nı perişan eden, üstelik kendisini istemeyen birine övgüler düzüyor..

Konyaaltı halkı da, Antalya’nın geneli de “nasıl birilerine oy vereceğini” anlasın artık..

Ben uyarımı yapıyorum..


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html