• 17 Ocak 2019, Perşembe 14:47
AliTongülüs

Ali Tongülüs

Bu ‘Çoban Ateşi’ milleti yakacak..

Şimdi sizlere, “Çoban Ateşi” harekatının özünü/amacını gösteren bazı ifadeler aktaracağım..

Bunları okudukça dehşete düşeceksiniz..

Türkiye Cumhuriyeti’ni içeriden çökertmeye çalışanların, bu milleti kandırabilmek için nelere başvurduklarını iyice bir görün istiyorum..

Ama önce 16 yılda Türkiye’nin nerelerden nerelere geldiğini aklınızın bir köşesine iyice bir yazın..

10 yıl öncesine kadar, aslında 90 yıldır Türkiye’nin siyasi ve ekonomik anlamda tam bir işgal altında olduğunu, kendine ait ekonomik ve sosyal bir politikası bile olmadığını, bunlardan kurtulmak istediğimiz için “darbe” dahil her türlü yola başvurulduğunu da aklınızda tutun..

BU MİLLET APTAL MI?

Ve şimdi, DYP ve ANAP’ta siyaset yapan eski milletvekili eski Bakan Rifat Serdaroğlu’nun “süslü ve tehlikeli” ifadelerle kaleme aldığı dünkü yazısında ne anlatıyor, iyi okuyun..

“Çoban Hareketine gönül veren hiçbir insanımız AKP+MHP ittifakı adaylarına oy vermeyecek, CHP+İYİ Parti adayları desteklenecektir..”

Solcu yazar Nihat Genç, “CHP’nin yeni seçim bildirgesini PKK yazsa bu kadar yazardı.. Tayyip’ten kurtulacağız derken memleketin yarısını PKK’ya mı vereceğiz” diyor..

CHP+İYİ Parti (yanlarında da HDP) ittifakının oturduğu eksen bundan daha iyi nasıl anlatılır?

Buna rağmen..

Rifat Serdaroğlu milleti öylesine aptal yerine koyuyor ki..

Ak Parti ve MHP ittifakını “Türkiye düşmanı” gösterebilmek için, 14 Haziran 1855’te yaşanmış “Kars Savunması”yla hamasi bir algı operasyonu yapıyor..

“Vatanımızı-Cumhuriyetimizi-Demokrasimizi-Özgürlüğümüzü-Milli Varlıklarımızı öylesine cesurca savunacağız ki, dünya tarihine geçen ‘Kars Savunması’ gibi nesilden nesile anlatılacak” diyor..

Sonra şöyle devam ediyor:

“Bu dakikadan sonra ne AKP ve MHP demokratik çizgiye çekilebilir ne de AKP önderliği ‘Anayasa’ üstünlüğünü, hukuk devletini kabul eder..

Haram para ile şişmiş, devlet gücüyle büyüdüğünü sanan Bekaa Koalisyonunun gözünü kan bürümüştür..

100 yıl önce tüm emperyalist devletler Türk Milletini Anadolu’dan kovmak, Anadolu’da Ermenistan ve Kürt Devletlerini kurmak için beraberce bize saldırdılar.

100 yıl önce emperyalistlerin yanında Vahdettin-Damat Ferit-Kürtçü Bölücü hainler vardı, 100 yıl sonra emperyalistlerin yanında Yahudi Cesaret Madalyası sahibi siyasetçiler, Barzani, PKK ve Damat Ferit’in yeni versiyonu var!

Mevcut partiler bunların hakkından gelemez..

Bu defa yapacağımız mücadele aynen Kars Savunmasında olduğu gibi kesin sonuç alıncaya kadar devam edecektir..”

AK PARTİ NE YAPTI?

Size en başta, “16 yılda Türkiye’nin nerelerden nerelere geldiğini aklınızın bir köşesine iyice bir yazın” demiştim..

Şöyle bir hatırlayalım mı?

“- Marmaray, Hızlı Trenler, Havaalanları, Üniversiteler, Stadyumlar, Olimpik Yüzme Havuzları, Yeni Tiyatro Sahneleri, Metrolar, Tüneller, Otoyollar, Barajlar, Nükleer Santral, Modern Bölünmüş Yollar, Modern Adliye Sarayları, Milli Silahlar, Milli Tank, Milli Helikopter, Sismik Araştırma Gemisi, Boğazın Altına Tüp Geçit, Dev Şehir Hastaneleri, 81 İl e Ücretsiz Kanser Tarama Merkezi, Tersane, Liman, Geri Dönüşüm Tesisleri, Dar Gelirliye Konut, Uzaya uydu, Modern ve en teknolojik Tıbbi araçlar..

- Ambulans sayısı arttı, Hastane sayısı arttı, Yeşil Alan miktarı arttı, Orman miktarı arttı, Milli Park sayısı arttı, Turist sayısı arttı, Öğrenci Bursları katlanarak arttı, Doğalgazlı il sayısı arttı, İçme suyu ulaşan insan sayısı arttı, Okuma Yazma Oranı arttı, Okullaşma Oranı arttı, Tarımsal Üretim ve Çiftçiye Destek arttı, Döviz Rezervleri arttı, İhracat arttı, Halka Sosyal Destekler arttı, Eğitim ve Sağlık Harcamaları arttı..

- Enflasyon düştü, Faizler düştü, Kamu Borcu düştü, İMF ye Borç yok edildi, Hava Kirliliği ve Çöp Sorunu yok edildi..

- Öğrenciye Ders kitabı-Süt-Tablet ücretsiz dağıtıldı, Okullara Bilgisayar ve Akıllı Tahta dağıtıldı..

- Üniversite Harçları kaldırıldı, Binlerce Tarihi Eserimizi Yurda getirildi, Binlerce Tarihi Yapı restore edildi..

- Dula maaş, yetime maaş, 65 yaş üstüne maaş, gaziye maaş, işsize maaş, kendi hastana bakıyorsun maaş, evde torununa bakıyorsun maaş, engellilere maaş..”

Dikkat ettiniz mi, saymakla bitmiyor..

Ve “Çoban Ateşi Harekatı” diye birileri çıkıyor, bütün bunları yapanları “Türkiye düşmanı” olarak göstermeye çalışıyor..

Rifat Serdaroğlu, Bakanlık yaptığı dönemde memuruna maaş verilemediğini, batık bankalarla-bankerlerle bu ülke halkının defalarca soyulduğunu, ülkeyi IMF’ye teslim ettiklerini hiç söylemiyor..

Ve bu ülke tam hizmet almaya başlamışken, bu hizmet harekatını yapanları “süslü ve hamasi söylemlerle” düşman gösteriyor..

Bu “Çoban Ateşi” milleti yakacak, sanırım farkettiniz..

KIYASLAYIN ARTIK

İşte size Çoban Ateşi”nin manzarası ve amacı..

İşte size Çoban Ateşi’nin “hırsız-arsız” göstermeye çalıştığı  Ak Parti’nin yaptıkları..

Bunları göremeyecek/kıyaslayamayacak ve ne yapacağınızı bilemeyecek kadar kör ve vicdansız olamazsınız, değil mi?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık
UA-9420185-1 google-site-verification: google03750594e72e0af5.html