SAADET PARTİSİNDEN TURİZM RAPORU

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ve İl Başkan Yardımcısı Turizm Komisyonu Başkanı Ahmet Tekin, Turizm haftası münasebetiyle Antalya İl Turizm Müdürü İbrahim Acar’ı makamında ziyaret etti ve Saadet Partisinin turizm konusundaki düşüncelerini aktardılar.

SAADET PARTİSİNDEN TURİZM RAPORU

Turizm haftası münasebetiyle Antalya Turizm İl Müdürü İbrahim Acar’a nezaket ziyaretinde bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen ve beraberinde İl Başkan Yardımcısı Turizm Komisyonu Başkanı Ahmet Tekin, Başkan Yardımcısı Mahmut Çıtamak ve Gençlik Kolları Başkanı Ali Talha Düzen, turizm konusunda Saadet Partisinin düşüncelerini, sorunları ve çözüm tekliflerini sundular.

İl Başkanı Ramazan Düzen, Antalya’nın en önemli iki geçim kaynaklarından birisi olan turizm ile ilgili Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığında bir komisyon kurulduğunu ve bu komisyonun sektörün sorunları ve çözüm yolları ile alakalı çalışma yaptığını ifade etti. Söz konusu komisyonun bir rapor hazırladığını, bu rapor doğrultusunda Saadet Partisi olarak sektörün sorunlarını gerekli mercilere ulaştırmayı bir vazife bildiklerini söyleyen Düzen, hem Turizm haftası vesilesi ile hem de partinin düşüncelerini aktarmak için Turizm İl Müdürü İbrahim Beye bu ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

TURİZM POLİTİKALARINDA MİLLİLİK ESASTIR

Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı Turizm Komisyonu tarafından, başta ülkemiz ve özelde Antalya’mız olarak çok büyük öneme sahip turizm sektörünün sorunları ile alakalı ciddi bir çalışma yapıldığının ifade eden Düzen, “bu çalışma Turizm sektörünün gelmiş olduğu yeri irdeleyerek bazı sorunlara ışık tutmak amacıyla yapılmış bir çalışmadır. Maksat ülkemiz turizm politikasının hatalarını gündeme getirmek ve bu konuda yapılacak iyileştirme çalışmalarına bir nebze olsun katkı sağlamaktır. Aynı zamanda günümüze değin süre gelen turizm faaliyetlerine milli bir kimlik kazandırma çabasıdır. Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı olarak yaptığımız çalışmaların bir temel oluşturması ve bu konuda yapılacak faydalı faaliyetlere önayak olması en içten temennilerimiz arasındadır. Gayemiz ülkemize faydalı olacağını düşündüğümüz milli bir turizm kimliğinin oluşmasıdır” dedi.

ÜLKE TURİZMİNİN BELLİ BAŞLI SORUNLARI

Ülkemizin turizm konusunda diğer dünya ülkelerine nazaran önemli bir merkez olduğunun altını çizen Başkan Düzen, ülke olarak turizm sektöründen elde edilmesi gereken getirinin çok altında bir getiri sağladıklarını söyledi.  Ülke turizminin birçok yanlış politika izlediğini dile getiren Düzen, “ülkemizin başlıca turizm sorunları; milli bir turizm politikası belirlenmemesi, hedeflenen turist kitlesinin seçimindeki hatalar, reklam politikasında eksiklikler, eğitimde yetersizlik, kültür aktarımında yapılan eksikler, yanlış tarih sunumu, turizm merkezlerinin mimarisinde yapılan büyük yanlışlar, çarpık kentleşme, altyapı eksiklikleri, 12 ayın tamamını kapsayan turizm politikalarının eksikliği, mevsimlik iş gücü sorunu, turist çeşitliliğin arttırılamaması, ithal malların piyasadaki hâkimiyeti, kaçak yabancı işçiler, turizm işi ile iştigal eden firmalara yönelik yeterli denetimlerin yapılamaması, fiyatlar arası kozmik farklar, yerli turistin yeterince teşvik edilememesi, il ilçeler arası ulaşım olanaklarının kısıtlı olması, merkezden ilçelere doğru karayollarının yetersizlikleri olarak görmekteyiz” dedi.

İSLAM DÜNYASINA TURİZM KAPILARI AÇILMALIDIR

Bu sorunların çözümüne ilişkin Saadet Partisi olarak projeler geliştirmekte olduklarının da bilgisi veren Başkan Ramazan Düzen, parti olarak özellikle hali hazırdaki turist hedef kitlemizin çeşitlendirilmesi gerektiğini düşünüyor, islam coğrafyasının turist hedef kitlesine mutlak surette dâhil edilmesi gerektiğine inanıyoruz dedi. Düzen, "Geldiğimiz noktada bazı ülkeler turizmi veya ülkelerinden gönderdikleri turist sayılarını uluslararası ilişkilerinde şantaj olarak kullanmaktalar ve muhatabı oldukları ülkelere büyük tavizler verdirtmektedirler. Dış politikamız turizm sektörünün en çok etkilendiği konulardan bir tanesidir. Yanlış dış politikalar nedeniyle sektör olumsuz manada etkilenmektedir. 2015 yılında yaşanan uçak krizi ve referandum öncesi Avrupa ülkeleriyle yaşanan gerilim bariz örneklerdir. Siyasi bir güç olarak kullanılan turizm konusunda ülkemizin tek bir turist kitlesine bağlı kalması ve bunu vazgeçilemez olarak görmesi yapılan yanlışların başlangıç noktası olarak adlandırılabilir. Tıpkı enerji konusunda tek bir ülkeye bağımlılık ne kadar yanlışsa turizm konusunda da durum farklı değildir. 1997 yılınca 54. Hükümet tarafından kurulan D-8, hedef turist profili açısından da birçok yeni fikirlerle önümüzü aydınlatmaktadır. D-8 ülkeleri arasında serbest dolaşım faaliyetleri başlatılması ile beraber ülkemizi ziyaret eden turist profili zenginleşecek, bu sayede sadece batıya olan bağımlılığımız kırılacaktır. Turizmden elde ettiğimiz gelir seviyesinde de oldukça büyük bir artış görülecektir” dedi.

Antalya Turizm İl Müdürü İbrahim Acar’da, Saadet Partisinin kendilerine gerçekleştirdiği bu nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke turizminin gelişmesi noktası kendilerine verilen her türlü fikrin çok kıymetli olduğunu söyleyen Acar, bu bağlamda Saadet Partisinin de görüşlerini de önemsediklerini ve mutlaka değerlendireceklerini bildirdi.  

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Bumerang - Yazarkafe

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık