sidebar sağ taraf 3
Site açılış

Onun kriterlerinden geçen evleniyor

Akdeniz Televizyonunun sevilen ve en çok izlenen reyting alan programı ‘Gönül Çelen’ her geçen gün izlenme rekorları kırıyor. Türkiye dışından da büyük bir izleyici potansiyeline ulaşan program, Antalya’da da merakla izleniyor. Programı başarıyla sunan ve hazırlayan Cevdet Dönmez, ise kriterlerine uygun olmayan adayların evliliğine onay vermiyor

Onun kriterlerinden geçen evleniyor
RÖPORTAJ: Okan DİLEK Hem karasal hem de uydu yayınında Antalya başta olmak üzere Akdeniz bölgesine ardından da Türkiye ve tüm Dünya’ya yayın yapan Akdeniz Televizyonu son günlerde ki program zenginliğine ‘Gönül Çelen’ ile ivme kazandırdı. Program yapımcısı ve sunucusu Cevdet Dönmez titiz ve ciddi bir programcılığını farklı alanda da göstererek adından söz ettirmeyi başardı. Cevdet Dönmez Antalya’da daha önce Marketim Yarışıyor, Antalya Yarışıyor, Dans Yarışmaları adı altında farklı konseptler de ekranda yer almıştı. Başarılı program sunucusu Gönül Çelen programı ile evlilik hayalleri kuran, evlenmek isteyen, yuva kurmak isteyen bekar bay ve bayanlara mutluluk kapısını aralıyor. Bir bakıma hayırlı bir işi ekrana başarılı bir şekilde taşıyan Cevdet Dönmez evli iki erkek çocuğu babası. Eşi Tülay Dönmez ise eşinin böylesine başarılı bir program sunmasından dolayı çok memnun olduğunu dile getiriyor

Mutlu bir evliliğiniz var. Bu mutluluk ve mutlu tablo programa da örnek bir tablo olarak yansıyor değil mi ?
-Evet 1999 yılının Ocak ayında yani bir yılbaşı arifesinde bizde dünya evine girdik. Mutlu bir evliliğim ve iki erkek çocuğum var. Allah herkese böyle mutlu evlilik nasip etsin.

Çocuklarınızdan söz eder misiniz ?
-Küçük oğlum Efe 4 yaşında, büyük oğlum Baran ise 9 yaşında.

Akademik olarak kariyeriniz ve mesleğiniz ?
-Ben aslında uluslar arası Yönetim Yöneticilik Sistem Baş Danışmanlığı işi ile uğraşıyorum. Son 4 yıldır televizyonlarda bu birikimlerimi beyaz camda izleyenlerimizle paylaşıyorum. 9001 kalite standartları konusunda televizyona konuk olmuştum. Televizyon yayımcılığı ilgimi çekmişti ve o günden beridir yayıncı ve program yapımcısı olarak görevimi sürdürmekteyim.

Antalya ve sizin programlarınızı izleyen meraklı bir kitleniz oluştu bu dönemde sanırım
-Evet. Tabiki. Marketim yarışıyor ve Dans Yarışması programları gerçekten kusursuz ve herkesin heyecan ve merak, ilgiyle izlediği yarışmalardı.

Gönül Çelen izdivaç programı nasıl ortaya çıktı ? Böyle bir program yapma düşünceniz var mıydı ?
-Böyle bir program yapma düşüncem yoktu. Ben olabileceğini ve tutacağına inandığım projeler üzerinde ciddi çalışmalar yapan birisiyim. Gönül Çelen için de böyle bir duygu sağanağı sonrası karar verdim. Bu kararı verirken yıllardır benim arkamda büyük bir izleyici kitlemin olduğunu biliyordum. –Evet Şu programı yapan şahıs, ya da, “Marketim programını hazırlayan sunucu” ve diğerlerini hatırlayacaklarını bildiğim için Gönül Çelen’e başladım. Ve düşündüğüm gibi de oldu.

Kusursuz bir organizasyon ve hazırlık
-Evet öyle gerçekten. Konukların ve evlenecek olan bay ve bayan şahısları televizyona getirmek bunları stüdyoda ağırlamak, geliş gidişlerinin sorunsuz ve kusursuz olmasını sağlamak önemli. Bunlar için yoğun bir tempo içine giriyoruz. Ve yayın da aynı güzellikte kusursuz bir şekilde tamamlanıyor başarılı ekip arkadaşlarımız sayesinde.

Peki evlenmek isteyen çok mu ?
-Olmaz mı program başlayalı daha 3 ay oldu 100’ün üzerinde bay ve bayan aday sıraya girmiş durumda. Bay ve erkek sayısı hemen hemen birbirine yakın.

Peki evlenmek isteyen ve bu programa katılmak isteyenler ne yapması gerekiyor
-Herşeyden önemlisi 0242-3119077 ya da 0507 2575731 nolu telefona baş vurmaları gerekiyor. Adaylara formlar veriyoruz. Doldurdukları formlarda yalan beyanlar olduğu tespit edildiğinde hiçbir şekilde o dayı değerlendirmeye almıyoruz

Bunu nasıl yapıyorsunuz  peki ?
-Kilit sorularımız var.  Nüfus Müdürlüğünden araştırmalarımız var. Evlenip boşanmışlıklar konusunda kesin bir bilgiye ulaşıyoruz.  Kaç çocuk var, kaç kere evlenmiş konularında araştırmalarımız oluyor. Doldurdukları beyanlarda eğer ki bunlardan her hangi birine yalan kayıt vermiş olanlar varsa diskalifiye olmuş oluyor.

Yani yalan belgelerle ortaya çıkıyor
-Evet yalan beyan form dolduranlar anında ortaya çıkıyor.

Daha çok nasıl bir talep de bulunuyor adaylar ?
-Daha çok tabiki rahat bir evlilik için olması gereken ergumanlar isteniyor. Bunlar arasında mal mülk, para. Tabiki bunu daha çok bayanlar talep etmekte.

Peki bu işi gizli yapmak isteyen, evlenmek isteyip de televizyona çıkmak istemeyenler için neler yapıyorsunuz ?
-Bunun içinde ‘Gizli Aday’ uygulamamız var. Ekrana çıkmak istemeyen adaylar birbirleriyle önceden bizlerin kontrolünde görüşüyor ve eğer ki şartlarda uygunluk olmuşsa ekrana çıkmadan da Gönül Çelen’in mutlu çiftleri arasında yerini alıyorlar

Peki oldu mu hiç Gizli Aday tarzında evlenen ?
-Evet şimdiye kadar 3 adayımız Gizli Aday uygulamamız ile mutlu yuva kurdular. Bu evlilikleri yakından takip etmekteyiz. Burada hayırlı bir iş yapıyoruz. Kaş yapayım derken göz çıkartmak değil amacımız. Bir ömürden, mutlu bir yuvadan söz ediyoruz.

Mutlu yuva dediniz hemen size dönelim. Eşiniz’in bu konuda rahatsızlığı oluyor mu ?
-Evet oluyor. Şöyle ki ben işimi çok seven ve işimi zamanında ve kusursuz olması için çalışan birisiyim. Yani ben daha çok işimle evliyim. Eşim bu konuda eve vakit ayırmadığım için bana sitemkar. Ancak program çekimleri olmadığı günlerde ailemle birlikte olmak benim en büyük mutluluğum. Çocuklarımla ilgilenmek ve onların sorunlarına ortak olmak en büyük mutluluğum. Ama yine de bu işin mimarı evliliğimizin yegane temel direği eşimdir.

Ekranda ya da başka bir zamanda size teklifler geliyor mu ?
-Bu zaman zaman yayında da oluyor. Şöyle diyor arayanlar ‘Sizin gibi olsun’… Yani bizim ekranda ki duruşumuz, programı ciddi bir şekilde sunuşumuz ve halkımıza izleyenlerimize ulaşma biçimimiz de evlenmek isteyenleri etkiliyor. Ama ben ekrandan defalarca söylüyorum. Evliyim ve mutlu bir yuvam var. Eşimi de çok seviyorum. Allah herkese böyle bir evlilik ve yuva nasip etsin’ diyorum…

Peki Gönül Çelen’de daha çok hangi taraf hazır olarak gelmiş oluyor ?
-Bay adayların hazır olmadığını görüyoruz. Yani sadece bekar olmuş olmak yeterli olmuyor. Sırf ben bekarım diye programa gelen yada evlenmek istediğini beyan eden bay yarışmacılarımız var. Öncelikle bizim içinde karşı taraf içinde aslolan iki insanın bir araya gelmesi sonrasında bu evliliği maddi manevi olarak sorunsuz evliliği götürüp götüremeyeceğidir.


Yani siz izin verirseniz mi evleniyor adaylar ?
-Evet gerçekten de öyle. Eğer ki benim kriterlerime uygun değilse adaylar hiçbir şekilde evlenmeleri mümkün  değil.

Çok katı değil misiniz ?
-Çocuk oyuncağı değil ki bu. Ya da evcilik oyunu oynansın diye insanları bir araya getirmiyoruz. Gerçekten ciddi bir iş yapıyoruz. Bu arada Akdeniz Televizyonunda ismi burada anılıyor. Yani kurumumuzun da hiçbir şekilde zarar görmemesi en çok dikkat ettiğimiz konulardır. Bu hassasiyet her programda benim dikkat ettiğim konudur.

Peki canlı yapıyorsunuz yayınlarınızı. Hiç beklemediğiniz tepki telefonları aldınız mı ? Ya da stüdyo da ki tartışmalar yaşandı mı ?
-Tabiki ancak yine olaya sağ duyu ile yaklaşarak yayına katılan şahsı da stüdyoda ki adayında konuşmalarına dikkat etmeleri konusunda büyük çaba gösteriyoruz. Evlenip ayrılmış bay ya da bayan adayların çocukları arayabiliyor. Babaları ve anneleri için olmadık şeyler söyleyebiliyorlar. İşte bu nokta da ön sezimiz ve programın ciddiyeti konusunu hatırlatarak müdahale ediyoruz.

Ama her şeye rağmen Reyting yapıyor program
-En güzeli de bu. Reyting uğruna asla programın kirlenmesine izin vermem.

Türkiye dışından arayan ve programa katılmak isteyen, sıraya giren var mı ?
-Olmaz olur mu. Öncelikle yanı başımızda ki Kıbrıs, ardından Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, Bulgaristan gibi ülkelerde ki Türk vatandaşlarımız programımıza katılarak evlenmek istediklerini beyan ediyorlar. Yurt dışından genellikle Bayan adaylar ağırlıkta yer almak istiyor.

Bir bay olarak böyle bir programı sunuşunuz sanırım Türkiye’de tek ?
-Türkiye de değil Dünya da tek. Program adından söz ettirdikçe ‘anckhorman’ olarak söz edilmeye başlandım. Gerçi bu deyim haber programlarının başarılı sunucuları ve yönetmenleri için söyleniyor ancak bu alanda tek olduğum için sanırım bu yakıştırmayı yapıyor değerli izleyicilerimiz. Bende buna layık olmaya çalışıyorum.

Gönül Çelen’in yeni yayın döneminde yenileri neler olacak ?
-Herşeyden önemlisi programın istikrarlı bir şekilde yürümesini sağlamak en büyük yeniliğimiz olacaktır. Halkımız ve izleyenlerimiz programa gösterdikleri ilgi arttıkça yeniliklerde beraberinde gelecektir. Artık halkımız ve izleyenlerimiz Gönül Çelen’e sahip çıktı. İnanıyorum ki bu program Akdeniz Televizyonun bir klasiği olacaktır. Farklı mekanlarda farklı dekor ve çalışmalarla izleyicimizin karşısında olacağız. Çok özel günlerde programımızı farklı alanlarda sunma çabası içinde olacağız. Yeni programlarımız olacak yakında. İnanıyorum ki bu programların altında yine Cevdet Dönmez imzasını gören tüm izleyicilerimiz merakla ve heyecanla izleyeceklerdir.


Foto alt. Tülay Dönmez ile on yıl önce dünya evine giren Cevdet Dönmez Akdeniz Televizyonunda sunduğu Gönül Çelen izdivaç programı ile adından söz ettirdi. Başarılı program yapımcısı daha önce de Antalya televizyonlarında başarılı programlarının altına imza atmıştı. Cevdet Dönmez Programın başarısının mutlu bir evliliğe sahip olmasından kaynaklandığını söyledi

Foto alt: Tülay Dönmez eşinin böylesine anlamlı ve herkesin beğeni ile izlediği programı sunmasından dolayı çok memnun olduğunu, gurur duyduğunu söyledi. Tülay Dönmez,”Eşim evindeki mutluluğu televizyonda milyonlarca izleyiciye yansıtıyor. Bu beni daha da mutlu ediyor. Örnek bir baba örnek bir aile reisi” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık