sidebar sağ taraf 3
Site açılış

Kepez’de yeni dönem harekatı

Antalya Kepez MHP İlçe Teşkilatı seçimleri yaklaşırken Kepez’in son yerel seçimlerde ki iktidara yürüyüşü beklenen sonucu alamaması tabanda başka beklentilerin doğmasına neden oldu.

Kepez’de yeni dönem harekatı
  • 11 Temmuz 2009, Cumartesi 0:00

MHP’nin Kepez’de eski günlerine dönüşü yeni kadrolar ve yeni yönetim kurulları ile yakalanması bekleniyor


Milliyetçi Hareket Partisi özellikle Kepez İlçesinde büyük bir farkla iktidar yürüyüşünde beklenen sonuca ulaşması beklenen ilçeler arasında yer alıyordu. Yapılan son yerel seçimlerde bu beklenti yerini büyük bir üzüntüye bıraktı. Geçtiğimiz iki seçim öncesinde Kepez’de varolan MHP oyları belediye seçimlerinde tercih değiştirdi ve AK Parti’li Hakan Tütüncü’nün bu göreve gelmesine fırsat tanınmasına neden oldu.

Kepez MHP ilçe teşkilatında şimdi bu sorular sorulmaya ve muhatapları ile açılımlar alınmaya başlandı. Ortaya çıkan bu sonuç sonrasında MHP’nin Kepez İlçe yönetiminde değişimin şart olduğunu yeni heyecanlar ve projeleri olan yönetim kadrolarının görevlere gelmesi ağırlık kazandı.  Yıllardır Kepez Bölgesinde yaşayan ve MHP kadrolarının en alt tabanından bu günlerde ki hizmet birimlerine kadar görev almış olan Vehbi Kaya yaşanan bu yitimin nedenlerini ve sonuçları konusunda açıklamada bulundu. MHP’nin Kepez’de bir kale olduğunu ancak bunun yanlış adımlar ve açılımlar nedeniyle kaybedildiğini belirten Vehbi Kaya Kepez’in yeniden MHP kadrolarının yönetiminde olmasının kaçınılmaz olduğunu bunun içinde atılması gereken adımlar olduğunu söyledi.

Ülkücü Hareketin alt tabanından geliyorsunuz. Sizi bu bayrak altında bulunmanızı sağlayan en önemli unsur ne oldu ?
-Daha ilkokul yıllarında Kırıkkale Merkez’de Ülkücü Gençlik (ÜGD)’nin çalışmaları içerisinde yer aldım. Amcamın oğlu Mustafa Kaya’nın benim bu hareketin içerisinde yer almamın en büyük etkin isimleri arasında bulunmuştur. Kırıkkale’de görev yaptığı kurumda çok önemli masada çalışmalar yürütmüştür. İlk Okul yıllarımda ve orta okul yıllarımda hep bu hareketi izleyerek içimde büyüttüm. Kıbrıs Barış Harekatı’ndan dönen Türk Askerlerini radyolardan dinledim. Televizyonun tek kanallı olduğu yıllarda bu savaşın o dönemlerdeki küçük bir tanığı olarak MHP’nin bu savaşa bakışından ve yayımladığı bildirilerden etkilendim.

Aktif görev dönemi ne zaman oldu ?
-1980 yılında ÜGD’de aktif görevler almaya başladım. Ankara Aydınlık evlerde faal olarak çalıştım. Önemli görevlerde bulundum. Daha sonra Keçiören ‘Uyanış Ülkü 1’ şahlanışında görev yaptım. 1989 yıında evlendim ve işlerim dolayısıyla Antalya’ya geldim. Burada yaşadığım bir olay sonrasında MHP ve Ülkü Ocakları çalışmasına daha çok sıkı sıkıya bağlandım ve çalışmalarda aktif görevler aldım.

Kaç yılında bu hareketlilik başladı ?
-1995-1996 yılında Kepez ülkü ocaklarına kaydoldum. Teşkilatımızın bu bölümünde Disiplin Masası Başkanlığı, Eğitim Masası Başkanlığı, Teşkilatlanma Masasında görev yaptım. Kepez MHP Başkanı İsmail Atalay döneminde Başkan Vekilliği, Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Yönetim Kurulu üyeliği görevini başarıyla sürdürdüm. Daha sonra 11 arkadaşımla birlikte yönetim olarak göstermiş olduğumuz duruşumuz nedeniyle görevimizden ayrıldık. Ancak hiçbir zaman Teşkilatımızdan ve Ülkü Ocakları ile olan bağlantımızdan kopmadık. Aksine çalışmalarımıza daha çok önem verdik.

Peki MHP Kepez’de niye ve nasıl kaybetti ?
-Yapılan son yerel seçimlerde her ne kadar da MHP’nin Kepez’de oy oranının arttırıldığı düşünülse de bu Varsak ve diğer bölgelerin bağlanmasıyla suni bir artış görüntüsü vermiştir. Ancak yeterli olmamıştır. MHP’nin bu çabası ve güçlü olduğu bir ilçede ‘TACI’ Belediye Başkanlığını kazanılmış olmasıydı. Ancak bu başarılamadı. Nedenleri arasında Belediye Başkan adayının il ve ilçe teşkilatı yönetim kadrolarıyla polemik yaşamasından kaynaklanmaktadır. Teşkilatı tanımayan bir zihniyet ve sürekli polemikler içerisinde bulunan bir mantık  Kepez’de MHP’nin kazanabileceği bir durumu aleyhine çevirmiştir. Bunu herkes görmüştür. MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılıç Teşkilat üzerinde hakimiyet kuramamış olması da bu yenilginin irdelenmesi gereken bir başka yüzü olduğunu düşünüyorum. Seçimi erkenden ‘Kazandık’ havasına girilmesi ve her şeyin sanki günler öncesinden bitmiş gibi algılanılması seçimi kaybettiren başka unsurlar olmuştur.

Peki kim kaybetti ?
-Hiçbir zaman kaybeden o yönetimler ve adaylar olmamıştır. Kaybeden, MHP olmuştur. Ülkücüler, Türkçüler, Antaya ve Kepez kaybetmiştir. Şimdi bu hesap kitap durumu birilerinin göreve gelmesi gerektiğinin mesajını vermiştir. Şimdi bu duyguyu ve isteği daha çok hissedenler görev alacaktır. Bu bir bayrak yarışıdır. Bir dönem bu çalışmaları yürüten aday ve başkanlar yeni görevlere talip olacaklara yerlerini bırakacaklardır. Bu kaçınılmaz bir olgudur. Bu davaya sahip çıkan yeni isimler Kepez’in özüne dönüşüne katkı koymayı hedefleyenler olacaktır. Bu görev zor dönemlerde görevi alıp, MHP bayrağını en yukarıya çıkaracak anlayışınları beklemektedir.

Yapılacak seçimlerde beklentileriniz nedir ?
-Bir döneme damga vuran MHP ve Üç Hilal’in bu seçim döneminde de beklentilere cevap verememesi ‘Beni ve Arkadaşlarımı göreve zorlamaktır”…. Delege sistemi sandığa yansımamış olsa dahi tüm parti ve dava arkadaşlarımın MHP’nin dava insanı olduğundan asla şüphem yoktur. Ancak MHP Kepez’de 2011 seçimlerine hazırlanması gerekiyor. Kepez’de MHP’yi yeniden tek bir çatı altında toplamak ve hazırlamak MHP’yi yeniden iktidara yürümesini sağlamak tabanımızın ve gençlerimizin, kadınlarımızın gücündedir. Gençlerimizi yeniden toparlayacağız ve tek bir yumruk olacağız. MHP ülke bütünlüğüne saygılı ve buna karşı daima duruşunu gösteren hangi siyasi parti olursa olsun kapılarını açık tutmaya devam edecektir. Kapılar tek tek çalınacaktır.

Nasıl bir büyüme modeli ve yeniden güçlenme programı içerisinde olacaksınız ?
-Yapacaklarımızın sadece 1 tanesinden söz etmek istiyorum bunun başında da 59 mahalleyi 6 komisyon yönetecektir. Ülkücü tabandan ülkücü terbiyeyi almış insanlardan oluşan bir yönetim kadrosu ile bu projeyi derhal harekete geçireceğiz. Kapılar tek tek çalınacak, sorunlar tek tek dinlenecek. Monte edilmiş bir yönetim zihniyetinde asla olunmayacaktır.  İl ve ilçe teşkilatımız ile barışık Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin gösterdiği hedeflere parti düsturu ve saygınlığı ile çalışmalarımızı yürüteceğiz.  Liderimiz Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Doktorinleri kendimize şiar edindik. Başarının özünün yerel yönetimlerden başladığını asla unutmamaktayız.

Yapılacak seçimlerde yeniden aday olacağı düşünülen kadrolar için neler söyleyeceksiniz ?
-Nihat Seyitoğlu ülkü ocakları başkanlığını 8 yıl gibi uzun bir süre sürdürmesi bunun karşılığında kendince liderlik vasfı görüntüsünü etrafa yaymasına bir anlam verilememektedir. Sayın Seyitoğlu Kardeşini Kepez Belediyesinde işe başlamasını sağlaması karşılığında hangi ülkücü ve MHP’li kadrolarında seçimlerde büyük çaba göstermiş bir arkadaşımıza yol göstermiştir yada işe girmesini sağlamış, ya da iş kaynakları yaratmıştır merak ediyoruz? Ülkücü hareket bunları yakından takip etmekte ve yapılanları çok iyi izlemektedir. Bizler bu çarpıklıkların karşısındayız. Böyle tutarsız davranışların asla yandaşı olmayacağız. Ülkücü davranış’ın en güzel örneklerini dün nasıl sergilediysek bugünde aynısını ortaya koyma mücadelesini sürdürmekteyiz.

Süleyman Kılıç’ın yeniden aday olacağı açıklamaları yapıldı. Bununla ilgili düşünceleriniz ?
-Bana siyaset yapmayacağı söylendi. Ancak sanırım yeniden Kepez MHP İlçe Başkanlığı için aday olacak. Bu açıklama ayrıca mevcut yönetiminde bir ifadesidir. Ancak arkadaşımız adaylığını sanırım yeniden açıklayacak. Bu demokratik bir yarıştır. Demokratik bir platformda bu yarış olacaktır. Ancak şunu söylemeliyim ki herkes haddini bilmeli ve yaptığı ve yapamadıkları için şöyle bir arkasını dönüp yaşananları eni konu irdelemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Adaylığınız netleşmeye başladı sanırız ?
-Bir ülkücü adabı ve duruşuyla seçimlere katılacağım. Bunu taban istemektedir. Kepez İlçe Teşkilatımızın gece gündüz hizmet veren bir çok partili arkadaşım ve ülkücüler istemektedir. Hiçbir zaman derdimiz bir maceraya atılmak ve başlamak değildir. MHP hareketinde zaten macera olmaz. Ya varsınızdır ya yoksunuzdur. Biz varız. Bizim olmamız isteniyor ve bu çağrıyı bizlerde önemsiyoruz. Ülkücü hareketi ve MHP’nin iktidara yürümesini önemsiyoruz. Bunun için bu işi başarabilecek kadrolarımız, projelerimiz ve halkımızla bütünleşecek büyük özlemimiz vardır. Tıpkı Ergenekon’dan çıkar gibi yol arkadaşlarımla Kepez’den yola çıkarak MHP’nin enerjisini, birikimini ve siyasi tecrübesini yayarak iktidara yürüyeceğiz. Geçmişte ülkücüler MHP’nin bayrağını Kepezde dalgalandırmış, fakat iyi yönetim gösterilememesi nedeniyle en güçlü olunan bir ilçede yara alınmıştır. Şimdi yeniden ülkücü kadrolarımızla Kepez’de MHP’nin bayrağını zirveye taşıyacağımıza  Genel Başkanımıza ve Kepezlilere söz veriyoruz.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


KENAN AKÇAKALE KENAN AKÇAKALE 04.04.2017

vehbi kaya sen bırak bu işleri

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık