We could not find the verification ID on your homepage. Please add the verification id to the section of the HTML of your homepage.
Bugun...


Antalya Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında
Antalya Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bayanlara özel ‘Hz. Peygamber ve İnsan Onuru’ konulu konferans düzenlendi.

Antalya Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında
+ -

Antalya Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bayanlara özel ‘Hz. Peygamber ve İnsan Onuru’ konulu konferans düzenlendi. 

Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’ndeki konferansa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Uzmanı Zekiye Demir’in yanı sıra Antalya Müftüsü Ahmet Çelik, ilçe müftüleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

‘Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’i (sas) anmaya hoş geldiğiniz’ diyerek konuşmasına başlayan İl Müftüsü Ahmet Çelik, geçen yılki kutlu doğumda kardeşlik temasını işlediklerini, bu yıl ise insanlığın problemi olan ‘insan hassasiyeti ve onuru’ konusunu ele aldıklarını açıkladı.

Çelik, bu tür programlarda anlatılanın sadece bir mesaj olduğunu vurgularken, bu konuların bir hafta ya da bir güne sığdırılamayacağını anlattı. Hz. Muhammed’i (sas) anlatmaya programların yetmeyeceğini vurgulayan Çelik, “O'nu (sas) anlatmaya programlar yetmez. Biz bu mesajları evlerimize taşımasak O’nu (sas) anlamamamız mümkün müdür? Efendimiz'in; ya rabbi senden seviyeli, onurlu ve izzetli bir hayat diliyorum duasıyla sizlere veda ediyorum. O’nun (sas) şefaati üzerinize olsun.” dedi.

Cahiliye dönemindeki insan onurunu yok sayan uygulamalara vurgu yapan Zekiye Demir’in, Hz. Peygamber'in (sas) teşrifi sonrasında bu uygulamaların terk edildiğini, aksine insanın yüceltildiğini, kadına verilen değerin arttığını, insanın onure edildiğini ifade etti. Konferans bitiminde katılımcılara 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' kitabı ve muhtelif kitaplar, gül ile karanfil dağıtımı gerçekleştirildi.
Bu haber 245 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI