We could not find the verification ID on your homepage. Please add the verification id to the section of the HTML of your homepage.
Bugun...


Antalya SGK 4.6 milyon paranın sahibini arıyor
Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Selim EROL yaptığı açıklamada, İl Müdürlüğümüzden toplamda 4,6 milyon alacağı olan vatandaşlarımızın, paralarını almaları için öncelikle Antalya Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

Antalya SGK 4.6 milyon paranın sahibini arıyor
+ -
Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden vatandaşlarımızın adına gönderildiği halde hala alınmayan 4.582.678,55 TL parayı almalarını aksi takdirde bu rakamın 5 yıl içerisinde zaman aşımına uğrayacağını belirtti.

01.01.2007 tarihinden itibaren alınmayan bu paralar; 

- Rapor Parası Ödemeleri,(İş göremezlik, Analık ve Emzirme Ödemeleri)

- Tıbbi Malzeme Ödemeleri,

- Diş Parası Ödemeleri,

- Hasta Alt Bezi Ödemeleri,

-Cenaze Yardımı Ödemelerini v.b.  kapsamaktadır.

 

Bu rakam içinde yaklaşık 22.000 vatandaşımızın 15,00 TL ile 9.700 TL arasında alacakları bulunmaktadır..

 

İl Müdürü Selim EROL, açıklamalarına şöyle devam etti.

 

“SGK; ceza kesen, korkutan anlayış yerine, öğreten, yol gösteren, bilgi veren bir anlayışla çalışmalarına devam etmektedir. Öncelikli görevimiz vatandaşlarımızın hakkına sahip çıkmaktır. Daha önceleri bu tür meblağlar, zamanaşımından sonra direkt olarak devlete gelir (irad) kaydedilirdi. Biz. Antalya SGK İl Müdürlüğü olarak vatandaşımızın hakkı olan bu parayı yine vatandaşımızın eline geçmesini istiyoruz. Bu duyuru ile vatandaşımız SGK Antalya İl Müdürlüğünden daha önceleri yukarıda bahsedilen kalemlerle ilgili olarak bir işlem yapmış ve ödemesini almamış ise www.antalyasgk.gov.tr adresine girerek “ Antalya SGK 4,6 milyon paranın sahibini arıyor”  başlığı ile yayımlanan listeden isimlerine bakabilirler.” Dedi.

 

Alacaklı listesinde ismi olan vatandaşlarımız, konu ile ilgili olarak alacaklarının ödenmesi için, Antalya Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü’ne (TRT kavşağı Anafartalar Cad. No: 84) müracaat etmeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımız, müracaat dilekçesi örneğini de www.antalyasgk.gov.tr adresinden alabilirler.
Bu haber 687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI