We could not find the verification ID on your homepage. Please add the verification id to the section of the HTML of your homepage.
Bugun...


EKSPRES Gazetesi Saadet Zincirini Yazdı
.

EKSPRES Gazetesi Saadet Zincirini Yazdı
+ -
Aile dostları atamaları ile adı “Akraba Üniversitesi’ne çıkan Akdeniz Üniversitesi’nde bu kez Hastane’de bir dizi kıyak atama daha ortaya çıktı. Atamalar saadet zincirini akla getiriyor. EKSPRES’in Akdeniz Üniversitesi’nde ortaya çıkardığı kıyak atamaların devam ettiği belirlendi. Genel Sekreter Yardımcısı Lütfi Küçükkubaş’ın kızı Funda Küçükkubaş’ın SBMYO’na öğretim görevlisi olarak atanması ile başlayan atamalar zinciri üniversitenin “Akraba (AÜ) Üniversitesi” ne dönmesine yol açmıştı. Yeni atamalar ise üniversitede “Saadet zinciri” halkaları oluşturulmaya çalıştığı iddiasını gündeme getirdi. Rektör sessiz Yapılan atamalara sessiz kalan Rektör Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin bu tavrı akraba uygulamasının yaygınlaşmasını sağladığı ileri sürülüyor. Üniversitede son olarak Tıp Fakültesi Hastanesi’nin üst düzey yöneticilerinin birinci derece akrabalarını hastanenin çeşitli kademelerinde işe yerleştirdikleri ortaya çıktı. Örnek olarak, Hastane Müdürü Işık Özcan’ın eşi Yrd. Doç. Dr. İrfan Özcan’ın Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne atanması gösterildi. Kıyak atamalar Saadet zincirine dönüşen kıyak atama ve görevlendirmeler arasında, Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ünlüsayın’ın eşi Fatma Ünlüsayın Mediko bünyesindeki Engelliler Şubesi’ne Müdür, Hastane Müdürü Halime Taşkınsoy’un kardeşi Aysun Gürekkaya Fatura Tahakkuk Servisi’nde, Hastane Müdürü Hatice Sargın’ın kızı Kezban Nur Sargın Tıp Fakültesi Dekanlığı’na sekreter, Hastane Müdürü Hatice Özenç’in yeğeni Gülçin Şimşek Döner Sermeye İşletmesi Müdürlüğü’nde personel, Saymanlık Şube Müdürü İsmet Ülkü Yalçın’ın kızı Ezgi Yalçın Teknik Hizmetler Müdürlüğü Peyzaj Bölümü’ne personel, Eski Sayman Yardımcısı Eyüp Savaş’ın akrabası Sinem Savaş Fatura Tahakkuk Servisi’ne personel, Hastane Müdür Yardımcısı Sinan Durmuş’un kız kardeşi Keziban Durmuş Hastane Poliklinik Hizmetleri’ne sekreter, Ev İdaresi Gözetmeni Hasan Dilek’in kızı Hatice Özge Dilek Sekreterlik Hizmetlerine personel, S.:S. Kooperatifi Muhasebe Müdürü Necla Taş’ın kardeşi Erkan Taş Dönersermaye İşletmesine personel olarak işe alınması bulunuyor. Akdeniz Üniversitesi’nde sadet zincirine en son eklenen ise TÜBİTAK Gözlemevi yönetiminde bulunan üst düzel bir yöneticin eşi olan Kadriye Eken’in Poliklinik Hizmetlerine sekreter olarak işe yerleştirilme oldu. KAYNAK : Antalya Ekspres Gazetesi...Bu haber 789 defa okunmuştur.

YORUMLAR
11 Yorum

hürrem
01-01-1970 02:00:00
Allah Allah israfil hoca çok yaşa
hali
01-01-1970 02:00:00
bırakın bu saçmalıkları işinize bakın israfil kurtcephe rektördür. galiba boş zamanınız çok kolay gelsin
Akademisyen
01-01-1970 02:00:00
Antalya güncele tekrar teşekkürler iyi ki varsınız özellikle sabri kardeşimin bu ateşli yazısı içinde teşekkür ederim. Sabri kardeş aday gibi yazı yazmış tebrikler yazın için, şu dikkatime çekti. Akpartiyle bu yazılanların ne alakası var neden bu çirkin yakıştırmaların içine Akparti sokulmak isteniyor. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Türkiye Cumhuriyetinin en büyük ve çalışkan partisinin sabrinin sözleriylede hareket etmeyeceğini iyi biliyorum. Hükümete teşekkür ederim. Tabiiki onlar bu ülkeye Atatürkten sonra en iyi hizmeti eden gruptur. İnşallah Uzun süre bu ülkenin başında kalacak ve yaptıklarının üzerine daha fazlasını koyacaklardır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı düşünmeyeceğiz. Rektörde işte bu kampuste hükümete yakışacak görevler yapmaya devam edecek ve bütünü tamamlayacaktır. Şu an akdeniz bölgesindeki tüm üniversitelerdeki faaliyetleri toplasanız inanın akdeniz üniversitesindekinin yarısı kadar yoktur. Bu maillerdeki amacınız nedir bu bir yarış ise bence yanlış kulvarda koşuyorsunuz. Böyle yarış olmaz çok değil daha geçen hafta Almanyanın Rektörleri buradaydı incelemeler yaptılar. Japonyadanda Amerikadanda isveçtende gelenler var. Arkadaşlar kendimizi kandırmayalım İsrafil hoca ikinci dönemde başımızda iyi ki varsın sayın hocam allah yolunu açık etsin.
sabri
01-01-1970 02:00:00
2008de devralınan organ nakli sayısı 410 du şuanki sayı 250yi bulmuyor arasında fark tamı tamına 160dır. yani o dönemde yapılan organ nakli sayısı 1/3 oranında azalmıştır. Organ Nakli Merkez Müdürünün neden istifa ettiğini biliyormusunuz. Bakın kimseyi kandırmayın, Ömer hoca çok iyi bir çalışma ve iyi bir iş çıkarmıştır. Kendisini tebrik ederiz, inşallah bundan sonrada kendisinin deyimi ile fantastik uzuv transferi yapar. 29/01/2012 tarihli NTV haberlerinde Yüz nakli organ nakli bekleyenlere umut oldu diyor niye diyor insanlar eskisi gibi organ nakli olamadıkları için diyor. Peki 2008 yılında kaç organ nakli yapan doktor vardı şimdi kaçtane. ben söyleyim şimdi sadece dr.dinçkan var tebrik ederim bu doktorumuzu. Allah razı olsun onun çabalarınla organ nakli ayakta durmaya çalışıyor. şimdi esas meseleye gelelim, kimki ömer hocanın başarılarından yola çıkarak koltuğunu kurtarmaya çalışıyorsa şunu bilmeliki birileri bizi izliyor ve o birileri GERÇEKLERİ biliyor. Akaydının sayesinde rektörlüğü alanlar, akaydına saldırarak ve sanal akaydın taraftarı oluşturarak yine rektörlüğü hayal ediyorlarsa yanılırlar. çünkü esas akaydıncı olanlar onlar, akaydıncı daire başkanları ile, akaydının danışmanları ile çalışacaksın, idolojik yapıları akaydınla aynı olanlara olanaklar tanıyacaksın, onlara şube müdürlüğü, daire başkanlığı vereceksin,sonrada Birilerini akaydıncı ilan ederek koltuğu yine kapmaya çalışacaksın, sonra AKPye yakın görüneceksin. AKP liler sizin sandığınız kadar salak değiller, salak olmuş olsalardı on yıldır iktidarda olmazlardı. Anladınız siz benim ne demek istediğimi....
müge
01-01-1970 02:00:00
Ali Ekber kardeş hangi dergi yazıyor bunları şu on beşbin tane aldıkları dergimi.kendikendilerini yılın üniversitesi seçtirmişlerdi değilmi.ooo bak hele uzay çalışmaları başlamış ,hastanede randevu sistemini ayarlayamayan,üğrencilerini kayıt edemeyen üniversiteye bak.Rektörü, antalya Günceli okudukca teprik ediyoruz zaten,merak etme.
ali ekber
01-01-1970 02:00:00
Akdeniz üniversitesi bilindiği üzere; Teknik,Sanat ve Bilimde Ülkemizin sayılı üniversiteleri arasına girerek marka haline gelmiştir. Dünyada özellikle Amerika ve diğer tanınmış ülkelerde defalarca yapılan çift kol nakillerinden sadece 3 tanesinde başarılı olmuşlardır. Akdeniz üniversitesi ilk nakilde başarılı olmuş şuan hasta elleriyle araba kullanabilir hale gelmiştir. Dünyada ilk defa rahim nakli yine akdeniz üniversitesinde gerçekleşmiştir. Uzay Bilimleri kurulmuş ve şuan ABD ile ortaklaşa projeler gerçekleştirmek üzere anlaşmalar yapılmaktadır. Bunlar sadece bir kaç örnek akdeniz üniversitesinin başarılarıyla övünelim. Rektörü takdir edelim.
MEHMET
01-01-1970 02:00:00
Her birimdeki müdürün oğlu kızı gelini damadı yetmiyormuş gibi il ilçe köyünü toplamışlar. her bir hocanın veya müdürün en az on akrabası var.
Kerim
01-01-1970 02:00:00
Her konuya müdahale eden YOK Rektor beyin bu fütursuz icraatlarına neden sessiz kalıyor?
samet sam
01-01-1970 02:00:00
Akdeniz üniversitesi, 50 bin öğrencisi, 15 bin çalışanı ve 100 bin araştırma hastanesine muayene amaçlı gelen hastalarıyla birlikte toplam 170 bin kişinin yaşadığı orta büyüklükte bir ildir. Bu sayılar üniversitenin bölgedeki etkinliğini ve faaliyetini gözler önüne sermeye yetecektir. Bakınız son bir aydır. Antalya ya ait güncel haberlerde sürekli aynı kişilerin isimleri zikredilmekte ve gündemde tutulmak istenmektedir. İnanın her dönemde olduğundan belki bu dönemde biraz daha az akraba atamalar olmuştur. 170 Bin kişinin günlük yaşadığı yerde müsaade edinde 10-20 kişinin yakını atanıversin.. Neden bunların birde özelliklerine bakmıyorsun hiçbir işe yaramayan kişilere görev mi veriliyor böyle mi düşünüyorsunuz. Akdeniz Üniversitesinde bakan danışmanlığı yapmış kişiler görev yapamaz mı bu kişilerin performansından yararlanamaz mı rektör bu suç mu? Bütün ömrünü üniversitede geçirmiş dışarda hiçbir tanıdığı olmayan aylık 1250.tl.maaşla çalışan bir memur liseyi yada üniversiteyi biteren bir çocuğunu çalıştığı kurumda işe yerleştirmiş suç mu? kaldi bakarsanız habere bilgi veren kişi suretli aynı kişilerden söz ediyor.. Rektörün talimatıyla mı yapılmış bu şirket üzerinden yapılan görevlendirmeler nedir müdür olarak nitelendirilen kişilerin aldığı maaş 750.lt.dir. ne yapılmalı şimdi işlerine son mu verilsin doğrusu bu mudur. Akdeniz üniversitesine böyle bir rektör atandığı için kaybetmemek için yaptıklarıyla eş değer olarak herkez üzerine düşeni yapsın bir dönem daha onun rektörlüğüne ihtiyaç var. Yoksa üniversiteniz eski durumuna döner hizmetler durur. Antalya güncelede burdan teşekkür ederim bu yorumu yayınladığı için iyi günler
Suat
01-01-1970 02:00:00
Bu haber doğru olamaz.
adibin zeynel
01-01-1970 02:00:00
orada neler var. herkez akraba..

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI