TÜRKAV Antalya Şube Başkanı Hayati Peker; Eğitim insanı aklıyla, ruhuyla, bedeniyle bir bütün olarak yetiştirir,

TÜRKAV Antalya Şube Başkanı Hayati Peker, "Hep birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının huzur, hoşgörü, sevgi, barış ve dayanışma içinde başarılı bir şekilde geçirilmesini temenni ediyorum" dedi.

TÜRKAV Antalya Şube Başkanı Hayati Peker; Eğitim insanı aklıyla, ruhuyla, bedeniyle bir bütün olarak yetiştirir,

TÜRKAV Antalya Şubesi'nin 2018-2019 yılındaki eğitim öğretim yılıyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklaması aynen şöyle; Millî eğitim bir milletin mukadderatı ve geleceği konusunda askerî millî savunmadan bile etkindir, önemlidir. Çünkü her şeyin başı insandır. Eğitimdir ki insanı aklıyla, ruhuyla, bedeniyle bir bütün olarak yetiştirir, geleceğe hazırlar. Malzemesi de hedefi de insan olan eğitimin kaliteli, verimli olabilmesi için ilk şart; millî ve insanî hedefler doğrultusunda, gündelik politik hesaplardan bağımsız, sürekli bir devlet aklı ile yönetilmesidir. Bu anlamda nazarî ve pratik olarak eğitimin içinden gelen eğitimci bir Millî Eğitim Bakanımızın bulunmasını ülkemiz için bir şans olarak görüyoruz. Sayın Ziya Selçuk’un kadro, plan, program ve uygulamalarında özgür insiyatif kullanabileceği bir çalışma ortamında eğitim ordusuna taze bir heyecan kaynağı olacağı görülüyor. Dar kadrocu, partici zihniyetlerin yıkılması; öğretmen-öğrenci-veli üçgeninde verimli bir işbirliği sağlanması eğitimde yüksek başarının ilk şartı olduğuna inanıyoruz.

Eğitime gönül veren herkes biliyor ve inanıyor ki: Ülkemizin, ekonomi, bilim, sanayi, kültür, spor ve sosyal alanda dünyada adından söz ettirmesi siz öğrenciler, sizleri yetiştiren öğretmen ve anne babalarımız sayesinde olacaktır.

 Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizden beklentimiz ise, Türk milletinin millî, ahlâkî, manevî, tarihî ve kültürel değerlerini koruyan, geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yücelten, çalışkan bireyler yetiştirmeleridir. Çağdaş bilgi ve donanımına sahip, dünyanın gidişini iyi okuyan, memleket ve millet gerçeklerini kavramış, olaylara akıl ve millî şuur süzgecinden bakan ülkücü nesilleri aydınlık yol haritamızın ay-yıldızları olarak selamlıyoruz.

Hoşgörü, uzlaşma ve birlikte kardeşçe yaşamanın temeli millî çizgide bir eğitimdir. Küresel dayatmalara direnç gösterecek; akıl, beden ve ruh sağlığını israf etmeyecek, üretici, yaratıcı, inşa edici bir gençlik hayalimizin hayata geçirilmesini ümid ediyoruz.

Millî eğitimdeki açmaz ve sorunları eğitim hayatının tüm paydaşları ile istişare edip çözüm arayan eğitim yöneticilerini iş başında görmek istiyoruz.

Sorumlu Devlet adamına yakışan ismiyle müsemma bir parti liderimizin şu sözlerinin siyaset zemininde tüm  tarafların ortak hüküm cümleleri kabullenmesiyle çözüm odaklı girişimlerin daha kısa zamanda hedefe ulaşacağına inanıyoruz:

 “Bugün, siyasi ve ideolojik kamplaşmalar, taassup ve doğmalar, bölücü ve yıkıcı emeller yolumuz üzerine kurulmuş amansız tuzaklardır. Her krizin gerisinde, her anlaşmazlığın içinde, her çatışmanın merkezinde eğitimdeki ihmal ve inkârlar kuşağının bir yansıması hâkimdir. Doğrudan korkan diyalogdan kaçar. Namuslu ve sorumlu nesillerin yetişmesine kapalı duranlar nefislerine yenilenlerdir. Eğitim panzehirdir. Peşin hükümler, önyargılar, vicdanı dışlayan kararlar, milli ve manevi değerlerden uzak yorumlar milli eğitimdeki laçkalığın sonucudur. Hangi bunalımla sınanıyor, hangi gerilimde yoruluyorsak, zahmet edip eğitime kafa yormadığımızdandır. Eğitim huzur ve kardeşlik sigortasıdır. Mesele az öğrendim çok bildim konusu değildir. Vicdanlı, ahlaklı, hamiyetli, sorumlu, milli düşünen nesiller yetişiyorsa aşı tutmuş demektir”

Ülkücü kamu çalışanlarının örgütlü dayanışmasının en etkin adresi olan TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu adına fedakâr eğitim çalışanlarımızı, ümit çiçeklerimiz öğrencilerimizi, eğitime maddî manevî desteklerini esirgemeyen velîlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

Tüm zorluklarına rağmen yeni eğitim ve öğretim yılı hepimize hayırlı olsun.

Hayati PEKER

TÜRKAV Antalya Şube Başkanı

Beğendim 2 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık