SERİK'TE FETÖ-PDY KAVGASI BÜYÜYOR

Serik Belediye Başkanı Ramazan ÇALIK hakkındaki iddialara çok sert yanıt verdi

SERİK'TE FETÖ-PDY KAVGASI BÜYÜYOR

Ak Parti kucuru ilçe başkanı Avukat Yaşar Topal Serik Belediye Başkanı Ramazan ÇALIK'ın Fetö/pdy ile ilgili Sosyal Medyada yaptığı açıklamaların medyada geniş yankı bulması üzerine Çalık Belediyenin resmi sitesinden bülten yayınlayarak iddiaları yalanlayarak sert bir şekilde yanıt verdi. İşte O cevaplar
 
Saygıdeğer Basın mensupları, Değerli Serikli Hemşehrilerim
Bugün kamuoyuna böyle bir duyuru yapmaktan, ülkem adına insanlarım adına gerçekten çok üzgünüm. Bizler işimiz gücümüz Serik diye halkımıza hizmet yolunda gece gündüz koşarken, kifayetsiz muhterislerin, gözünü para ve makam bürümüşlerin beyinsizliklerini, cür’etlerini, açgözlülüklerini, tamahkarlıklarını, kem yüreklerini, ve şerlerini hesap edememişiz. Bu alçakları, haramzadeleri ihmal etmiş, gereğini yapmamış, yapamamışız. Bugün eksik bıraktığımız görevi tamamlamak, seviyesizlikte sınır tanımayan bu sülükleri ifşa etmek ve gerçek konumlarının kamuoyunca da bilinmesini sağlamak amacıyla harekete geçtim.
Uzun süredir Fetö ve olağanüstü hal istismarcısı bir çetenin ilçemizde etkin faaliyet gösterdiğini biliyor, hissediyor, ancak aldırmıyordum. Zira bunlarla uğraşacak vaktimiz yoktu. Son zamanlarda Ömer GÜRLER, Yaşar TOPAL ve Musa ARICI gibi partimizden görünen şahısların bazı insanlara para ve menfaat sağlayıp, aleyhimde iftira ettirmeye ikna ettikleri, bu kişileri, Antalya’da KOM’a veya Cumhuriyet Savcılığına, yanlarında bir avukat eşliğinde götürerek ifade aldırdıkları duyumlarını alıyordum. Yine bu çete ve bu çeteyi azmettirenler tarafından BİMER’e ve CİMER’e, Fetöye para sağlamak için yapıldığı iddia edilen yolsuzluk konulu ihbarlar yaptırıldığını da çokça işitiyordum. Yine aynı şahısların ve ismi bende mahfuz, bu tiplerle bağlantısı olan bir KOM polisinin ismini kullanarak kara propaganda yaptıklarını biliyorum. Biz canımızı dişimize takımı gece gündüz Refarandum çalışması yaparken, bu hainler, benim eşimin ve mesai arkadaşlarımın fetöden, alınacağını söylemekte, bugün, yarın, en sonunda 16 Nisandan sonra fetöteden içeri gireceğimiz propagandayla uğraşmaktalar.
Önceleri ne olduğunu anlamadığımı itiraf edeyim. Yaşananlara yakın zamanlara kadar bir anlam veremedim. Taa ki, Ömer GÜRLER ve Yaşar TOPAL’ın 15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilerek, 15 Temmuz sonrasında alçakça ihbarlara giriştiklerini gösteren belgelere ulaşana kadar! Av. Yaşar TOPAL Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’na sunduğu 30/09/2016 tarihli 2.5 sayfalık dilekçesinde, hangi iftiraların bulunduğunu kamuoyunun da bilmeye hakkı vardır.
Yaşar TOPAL bu dilekçesinde 15 Temmuzdan birbuçuk ay önce darbeden haberdar olduğumu, bunu Yavuz CANSIZ’a söylediğimi, 15 Temmuz gecesi darbe girişiminden önce 21-21.30 da telefonlarımı şoförüm Cemal’e verdiğimi, şoförüme “ne ben seni gördüm,ne sen beni gördün” diyerek bir otele gittiğimi, (O gece Dünya karması galası nedeniyle Regnum oteldeydim) Fetöden tutuklanan Serik Kaymakamı Rıfat ALTAN’la samimi görüntüler verdiğimi, eşimin de Rıfat ALTAN’ın eşiyle çok samimi olduğunu, fetöcü avukat Baki TOPÇU ve veteriner Hacı Kerim TOPÇU’nun kardeşi Ahmet TOPÇU’yu listeye koyduğumu, belediye meclis üyesi seçtiğimi,(Halen Ak Parti ilçe yönetiminde olan Ahmet TOPÇU belediye meclis üyesi seçilmemiştir) bir çok işi Ahmet TOPÇU üzerinden yürüttüğümü, Kaynak Kolejine ruhsat sağladığımı, Opçin Mobilya’ya yasadışı yardımda bulunduğumu ve belediye başkanlık mobilyalarını buradan aldığımı,(Burada Meclis üyemiz Ramazan ETLİ’yi tanık göstermişler-Ayrıca Opçin mobilyadan belediye tek kuruşluk mobilya satın alınmamıştır) Kimse yok mu Derneğinin Uşak Şubesine üye olduğumu, belediye başkanlığı adaylığım kesinleştikten sonra ayrıldığımı, İzmir’de bulunan dairemi Fethullah Gülen’in berberine sattığımı, (sekiz yıl önce 2008 yılında İzmir’den ayrılırken bir emlakçı vasıtasıyla sattığım ve kime satıldığını bugün dahi hatırlamadığım bir daireden bahsediyorlar) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında belediyeye ait tüm araçların otoparka çekilmesi talimatı verdiğimi, fetö terör örgütü mensubu olduğumu, Ak Partinin daha fazla zarar görmemesi ve gerekli tedbirlerin alınması için Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığına başvurduğunu söylüyor.
Bu onursuz ve şerefsiz adamın (adamların), bu kadar çok yalanı uydurmak ve dahası bunu üstlere göndermek cür’etleri , akıl ve ruh sağlıklarıyla ilgili şüpheye açıktır! Bu kişilerin ciddi hasta olduğuna inanıyorum. Bu iddialarını ispat etmezlerse, müfteri ve alçaktırlar ki, öyledirler! Zira yalanın iftiranın ispatı mümkün değildir.
Yaşar TOPAL ihbar dilekçesinde “Serik Belediye Meclis Üyesi Ömer GÜRLER tarafından Serik Belediyesi’nde yaşanan hukuka aykırı eylem ve işlemlere dair uzun bir bilgi notu bulunmaktadır”, diyor ve bu 11 sayfalık notu yazısına ekliyor.
Çift imzalı bu ihbar da, baştan aşağı iftiralarla dolu, Serik Belediyesi’ni FETÖ’ye para sağlayan bir kurum gibi gösteren, Ömer GÜRLER ve Yaşar TOPAL imzalı ibretlik dilekçedeki iddialar bize FETÖ usulü tasarlanmış bir kumpasın ipuçlarını vermektedir. Okuyunca nesepleri ve cibilliyetleri konusunda derin şüphelere düştüğüm müfteriler, bir kurumu, kişiyi veya kişileri değil de, adeta bir çeteyi ihbar etmişler!
İki sayfa örgüt sunumuna sahip bir albüm ve dokuz sayfa yazıdan müteşekkil ihbarda, şeytanın bile aklına gelmeyecek senaryolarla iftiralarda bulunmuşlardır. Buradaki iddialara göre Serik Belediyesi Ak Partili bir belediye değil, FETÖ üyesi suçlulardan oluşan bir çetedir. Ticari kurumları soymakta, devamlı suç niteliğinde imar belgeleri tanzim etmekte ve buralardan sağlanan paralar FETÖ’ye aktarılmaktadır. Ama yine de başkan (yani ben) yasadışı belgelere imza atmamakta, yasa dışı belgeleri başkalarına imzalatmaktadır! Yine bu ihbarlara göre yakın çalışma arkadaşlarımın hepsi fetöcüdür, Başkan yardımcılarım Yusuf KAYA, Erhan YILMAZ, Bünyamin OKUDAN, Mustafa TAŞKAYA fetöcüdür, Eşim fetöcüdür. Kardeşim Necmettin ÇALIK fetöcüdür, özel kalemim Emel DEMİR, fetöcüdür. Oğlum Yasin ÇALIK örgütçülüğün şahikasına varmıştır bu nedenle hem FETÖcü hem İŞİDcidir!!! Antalya Şubesi Başkanlığını yaptığım Yeni Dünya Vakfı’nın, mütevelli heyeti başkanı Mahmut GÖKSU fetöcüdür. Danışmanım Zekai DURSUN dahil çevremdeki herkes ama herkes fetöcüdür ve belediyeden fetöye para aktarılmaktadır. İhbara göre; çalışma arkadaşlarımdan çevremden geri kalan fetöcülerin isimleri şunlardır. Yavuz GÜNEY, Haluk DÖKMEZ, Efgan ATMACA, Şenay KARAYILDIRIM, Rıza KARAYILDIRIM, ENVER APUTKAN, İbrahim ALTINAY, Emine ALKAN, Turan İNCE, Abdullah AKGÜN, Hüseyin BEDEL, Fatih KABADAYI. vs.
Bu deli saçmalarını devletin her türlü makamına, hatta güvenlik kurumlarına bizzat şikâyet etmekte, bu konuda güvenlik güçlerini harekete geçirmeye çalışarak, insanların lekelenmeme hakkını alenen ihlal etmektedirler. İstedikleri istikamette fetöcü algısı yaratarak Devlete operasyon yaptırma derdine düşenler, gerçekte Ak Partili değildir ve olamaz! Başkan olarak şahsıma yönelen düşmanlıklarıyla, şahsımı siyaseten yok ettiklerinde, Serik’te başarılı olacaklarını, Serik’te Belediyeyi ele geçireceklerini düşünecek kadar akıl fikir yoksunu ve zeka fukarası oldukları açıktır. Belediyemizde yolsuzluk var, fetö var düşüncesini ve iftirasını yayarak, Partimizce Serik’te ilk defa yakalanmış hizmet fırsatını heba edeceklerini, hatta büyükşehir belediye seçimlerini dahi tehlikeye sokacaklarını göremeyecek kadar hırsları akıllarının önüne geçmiştir. Bunlar ve benzeri tipler ülkemizde, Fetö soruşturmalarını sulandırmakta, masum insanların sorguya alınmasını sağlamaya çalışmakta, Ak Partiye ve Devlete zarar vermekte, gerçekte ise FETÖ’ye hizmet etmektedirler.
Ömer GÜRLER ve Yaşar TOPAL, imzasını taşıyan iftiranameden, iki örnek vererek düştükleri çukuru ve utanmazlıklarındaki vahameti gözler önüne sermek istiyorum.
Diyorlar ki; BOĞAZKENT MAH. 273 ADA 01 PARSEL NATURE LUX otel 200 bin dolar karşılığında ruhsatlanmış, para fetöye aktarılmıştır.
Gerçek ise şudur. Bu otel 20.11.2012 tarihinde ruhsat almış. 27.03.2014 tarihinde iskan almıştır. Bizim dönemimizde otel hakkında hiç bir işlem yapılmamıştır.
Diyorlar ki, BOĞAZKENT MAH. 231 ADA 02 PARSEL BOĞAZKENT MAH. 81 ADA 11 PARSEL ALVA DONNA otelden yapı ve iskan ruhsatları verilirken “hain çete tarafından” (tabir aynen böyle) 1.000.000 TL alınmış ve bu para eski belediye başkan yardımcısı Mustafa AYDIN vasıtasıyla fetöye aktarılmış.
Gerçek ise şudur. Bu otel, 09.04.2013 tarihinde ruhsat almış. 16.09.2013 tarihinde ise iskân almıştır. Bizim dönemimizde hiçbir işlem yapılmamıştır.
Sonuç olarak bu hain ve şerefsiz insan müsveddelerinin tamamen yalan dolan ve iftiralardan oluşan hakkımızdaki tüm iddiaları, gerçekleri, ifade eden belgeleri ile beraber başta Cumhuriyet Savcılıkları olmak üzere devletimizin ilgili tüm kurumlarına gönderilecek, partimiz nezdinde de haklarında işlemler başlatılacaktır.
Bu hain kumpas ve olaylar bir başka boyutta şöyle geliştirilmektedir:
Bilindiği üzere, İçişleri Bakanlığı bünyesinde Mahalli İdareler kadrosunda Baş Kontrolör olarak görev yaparken, belediyemizde mesleki bilgilerinden faydalanmak amacıyla görevlendirilen Mustafa AYDIN, 15 Temmuz’dan altı ay öce 15.02.2016 da istifaen başkan yardımcılığından ayrılmış ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ndeki kadrosuna dönmüştür. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu kişinin FETÖ ile irtibatı tespit edildiğinden yargı makamlarınca tutuklanmıştır. Halen fetö şüphelisi olarak Antalya cezaevinde yatmaktadır.
Cezaevindeki bu şahsa gidilerek benim fetöcü olduğumu söylemesi karşılığında, cezaevinden kurtarılacağı vaat edildiği dedikodusunu çok önceleri duymuş, ancak gerçek olduğuna ihtimal vermemiştim. Zira insanlar bu kadar alçalamaz diye düşünmüştüm. Geçenlerde ilçemizde yapılan fetö operasyonundan sonra fetö şüphelisi olarak tutuklanan avukat Baki Topçu’nun, KOM’daki veya mahkemedeki ifadesinde ilçemiz avukatlarından Rasim DEMİRKAN’ın, cezaevinde yatan Mustafa AYDIN’a birçok kez giderek benim ismimi FETÖCÜ olarak vermesi karşılığından cezaevinden çıkmasını sağlayacaklarını zikrettiği duyumlarını aldım. Bu duyumlar ciddi kanallardan bana ulaştırıldı.
Gelinen noktada durumu gözden geçirdiğimde, darbe sonrası ülkemizdeki puslu havadan yararlanan, siyasi muhaliflerini, rakiplerini fetöyle mücadele kisvesinde bertaraf etmeye çalışan bir çeteyle karşı karşıya olduğumu farkettim. Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle at izini it izine karıştıran bu şerefsizleri, gerçekte fetöye hizmet eden ama fetö mücahidi geçinen bu sahte kahramanları, bu kansız, cibilliyetsiz, onursuz, sahtekarları afişe etmenin ve siyaset arenasından temizlemenin çok önemli bir memleket meselesi olduğunu gördüm.
Ben de yasal hazırlık yapıyorum ama şimdi öncelikle Sayın Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. İlçemiz avukatlarından Rasim DEMİRKAN fetö tutuklusu eski belediye başkanı yardımcısı Mustafa AYDIN’la görüşmüş müdür? Fetö tutuklusu, Baki TOPÇU’nun ifadelerinde böyle bir olay geçmekte midir? Görüşmüşse kaç kez görüşmüştür? Rasim DEMİRKAN şüphelinin avukatı mıdır? Değilse, bu fetö şüphelisiyle hangi sıfatla görüşme ihtiyacı duymuştur? Cezaevindeki şüpheliye “başkanın fetöcü olduğunu söyle seni etkin pişmanlıktan yararlandırıp çıkartalım” demiş midir? Avukat Rasim DEMİRKAN şüpheliyi iftira içerikli ifade almaya zorlamış ve sıkıştırmış mıdır? Olay doğruysa kim veya kimler adına sıkıştırmıştır? Bu işin içinde Belek grubu denilen kişi veya kişiler var mıdır? Şu an BİMER’e CİMER’e birilerinin tetikçiliğini yapan kişiler tarafından şahsım ve yakınlarımın gayrı meşru paralar edindiği ve bu parayı ABD’ye FETÖ’ gönderdiğim ihbarları yapılıyor, hesaplarımıza el koyulması talep edilerek adli makamlara yol gösteriliyor! İhbarlarında kimliklerini gizleyen bu gerçek kişiler kimlerdir? Bu kişilerin kimlerle yakınlıkları vardır? Bu kişilerin Eski Belek belediye başkanıyla, organik veya dolaylı bir bağları var mıdır? Bu kişilerin Ömer GÜRLER, Yaşar TOPAL, Musa ARICI gibi kişilerle herhangi bir bağlantıları var mıdır?
Bu melun çeteyi ve suç örgütünü bu saatten sonra devletimiz ve milletimiz adına Türkiye Cumhuriyeti Savcılarına emanet diyorum.
Ceza ve Hukuk mahkemelerinde bu ihbarları yapanlarla hesaplaşacağız. Sadece benim değil, bu müfterilerin gazabına uğrayan, ismi lekelenmeye çalışılan herkesin buna hakkı vardır. Bu nedenle asılsız ihbarlarda ismi fetöcü olarak geçen herkes ceza ve hukuk mahkemelerinde hakkını arayabilir. Burada ismi geçen vatandaşlar talep ederlerse, Ömer GÜRLER ve Yaşar TOPAL imzalı ihbar örneklerini kendilerine vereceğim.
Değerli kamuoyu, sevgili Serikli hemşerilerim,
Otuz küsur yıl akademisyenlik hayatından sonra Ak Parti saflarında siyasete atıldım. 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimleri sonucunda çok sevdiğim memleketime ve insanlarıma hizmet fırsatına kavuştum. Bu hizmetlerim sırasında bana en garip gelen hususlardan biri tescilli hırsızların muhataplarını ve muhaliflerini hırsız diye yaftalaması olmuştu. Biz bunlara takılmadık. İşimize gücümüze baktık. Ancak geldiğimiz noktada Serik’te siyaset yaptığını zanneden siyaset kalpazanlarının boylarından büyük işlere giriştiklerini gördüm. Bu tiplerin, Serik’te siyasete kazandırmaya çalıştığım nezaket, zarafet ve seviyeyi, maalesef zayıflık olarak algıladığını müşahede ettim Bizler gece gündüz milletimiz için çalışan, devletimizi ve milletimizi yüceltme davasının erleriyiz. Çalışıyoruz, bu nedenle hatamız, kusurumuz eksiğimiz olabilir, ama hırsızlığımız arsızlığımız yolsuzluğumuz ve hainliğimiz olmaz. Çalışmayan adamlar hata da yapmazlar. Biz de hata yapıyoruz. Örneğin bugün itibariyle, Ömer GÜRLER ahlakında birinin partimiz içinde bulunması, bizim ve partimizin bir eksiği ve hatası olarak görünüyor. Hatamızı telafi edeceğiz. Bu şahıs, geçen yıl grup kararına uymayarak MHP ve CHP ile anlaşarak belediye meclisinde aday olmuş, kendini İmar Komisyonuna seçtirmişti. Aslında o gün ihraç edilmesi gerekirdi. İhmal edildi. Hakkımda bu iftiraları ve ihbarları yapan Ömer GÜRLER, önümüzdeki hafta yapılacak İmar komisyonu seçimleri için, “bu yıl da beni imar komisyonuna seçin susayım” gibi ahlaksız teklifleri dolaylı yollarla ulaştırmaktadır. Ömer GÜRLER’e tavsiyem susmayıp bol bol konuşması, kendisini tetikçi olarak kullananlara hizmete devam etmesidir! Böylelikle önümüzdeki süreçte Hakka şahitlik etmekle, iftira etmek arasındaki farkı öğrenmesi mümkün olabilir! Serik’teki teşkilatımız ve Ak Parti grubu Emlakçılık işi yapan birinin imar komisyonunda olmasını etik bulmaz ve kendisini aday göstermez! Geçen yıl biz seçmemiştik, bu yıl da seçmeyeceğiz. Ömer GÜRLER, kendi ahlakına uygun mahallelerde kendisine müşteri aramalıdır!
Üç yıllık görevim sırasında ne encümenden ne imar komisyonundan özel veya kişisel bir tek dahi istekte bulunmadığımı, komisyonların işine karışmadığımı, başta bu kurullarda görev yapan arkadaşlarım olmak üzere herkes bilir.
Şu anda yaşadığım süreçte, devlet gücünü arkalarına almak ve kullanmak isteyen bir haydut sürüsüyle karşı karşıya kaldığımızı görüyorum. Fetöye kaynak sağlamak için belediyede yolsuzluk yapıldığı algısını, iftira belgeleri ile oluşturarak, bize karşı bir fetö operasyonuna zemin hazırlamak isteyenlere bir nasihatim var. Konfüçyus diyor ki; “Küçük insanlar adalet olmadan cesaret sahibi olunca haydut olurlar.” Allah’tan korkmayan, kuldan utanmayan, yüzlerine tükürseler yarabbi şükür diyecek tıynetteki, haya duygusundan mahrum haydutlara Serik’te geçit vermeyeceğim. Bu haydutlarda bilmelidir ki, Dünya Tarihi’nde hiçbir mücadeleyi haydutların kazandığı görülmemiştir.
Durumu kamuoyuna ve Serikli hemşerilerimin dikkatlerine sunuyorum
Sevgi ve saygılarımla

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

sanalbasin.com üyesidir

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık