Melih Gökçek 'Emir demiri keser' diyerek veda etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 8617 gündür sürdürdüğü görevini bıraktı.

Melih Gökçek 'Emir demiri keser' diyerek veda etti
  • 28 Ekim 2017, Cumartesi 22:51

Gökçek, 'İstifamı Recep Tayyip Erdoğan istedi. Emir demiri keser. Başarısız olduğumuz düşündüğüm yorgun olduğum için değil sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. Bana istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Recep Tayyip Erdoğan demek mazlumların sahipsiz kalmaması demektir. Ben Melih Gökçek olarak vebal altına giremem. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye Başkanlığını bırakıyorum' dedi. Gökçek veda konuşmasını 'Çok güzelsin Ankara' sözleriyle noktaladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen olağanüstü toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine istifa ettiğini açıkladı. Gökçek, "Yapılan değerlendirme ile genel başkanım ve liderim Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifam istenmiştir. Liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye başkanlığını bırakıyorum. 23 buçuk yıldır aralıksız sürdürdüğüm Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ediyorum. Başarısız, yorgun olduğumu düşündüğüm için değil veya başka bir kaygı nedeniyle değil sadece ve sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Recep Tayyip Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum" dedi. 

Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti
 

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, istifasını açıklamak üzere saat 14.00'de Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'na geldi. Toplantıya CHP ve MHP'nin meclis üyeleri katılmadı. Salona girişte meclis üyeleri tarafından ayakta alkışlanan Gökçek, 23 buçuk yıldır belediye başkanlığı yaptığını belirterek, ilk olarak belediye başkanlığı döneminde yapılan hizmetleri anlattı. Başkan Gökçek daha sonra yorulmadığını ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine istifa ettiğini açıkladı.

 

 "BENİM DAVAMDA EMİR DEMİRİ KESER. BENİM DAVAMDA LİDERİN TALİMATINA UYMAK GEREKTİR"

Gökçek, "Özellikle muhalif medya bazı milletvekilleri benim bu konuda yoğun bir tepki koyacağımı düşünüp devamlı olarak olayı sosyal medyada vs kaşıdılar. Melih Gökçek bir tek Twıtt atıp cevap bile vermedi. Sessiz kalışımın nedeni neydi: ben bir dava ahlakından geliyorum. Benim davamda nefise uymak yoktur. Şahsi çıkarlar için davaya zarar vermek yoktur. Benim davamda emir demiri keser. Benim davamda liderin talimatına uymak gerektir" dedi.

Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasını sunacağı olağanüstü meclis toplantısında 23.5 yılda yaptıkları çalışmaları 'Dünden bugüne Ankara' isimli bir sunumla anlattı. (Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Oğuz DEMİR-Mert Gökhan KOÇ / HÜRRİYET)


"BANA İSTİFA ETMEMEM KONUSUNDA ÇOK BASKI YAPAN OLDU"

Gökçek, "Bana istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Davama iğne ucu kadar zarar verme hakkını bulamam. Recep Tayyip Erdoğan demek Türkiye'de mazlumların sahipsiz kalmaması demektir. Ben Melih Gökçek olarak vebal altına giremem. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak belediye başkanlığını bırakıyorum" diye konuştu.

 

Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti
Meclis salonu yerine konferans salonunda yapılan toplantı öncesi salon K-9 köpekleriyle arandı. 

 "BAZILARI SORUŞTURMALARDAN KORKTU DİYEREK BÜYÜK DEDİKODULAR YAPMAYA DEVAM EDECEK"

Gökçek, "Bazıları soruşturmalardan korktu diyerek büyük dedikodular yapmaya devam edecek. Ben 1994'ten sonra 8 yıl muhalefette belediye başkanlığı yaptım. 500 civarında soruşturma ve araştırma geçirirdim. Soruşturmasız günümüz yok gibiydi. Hepsinden yüz akıyla çıktım tek bir ceza almadım. 23 yıldır dokunulmazlığı olmayan bir kişi olarak halkımın karşısındaydım. Tek bir cezam yok. Aileme ve halkıma karşı alnım aktır" açıklamasında bulundu.

 

Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti
BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifası nedeniyle olağanüstü toplanan Belediye Meclisi'ni, yeni dönemde başkanlık için adı geçen 3 isim takip etti. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’ndaki programda, kulislerde Gökçek’ten sonra belediye başkanlığı için ismi geçen Keçiören Belediye başkanı Mustafa Ak, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Elmadağ Belediye başkanı Gazi Şahin hazır bulundu. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise toplantıya katılmadı. (Oğuz DEMİR / HÜRRİYET)

"BENİM HAKKIMDA İFTİRA NİTELİĞİNDE HABER YAPANLARA SESLENİYORUM; BEN BİR DAVA ADAMIYIM"

Gökçek, "Benim hakkımda iftira niteliğinde haber yapanlara sesleniyorum; ben bir dava adamıyım. Benim duruşum 28 Şubat'ta da Gezi Parkı eylemelerinde de 17-25 Aralık'ta da 15 Temmuz FETÖ ihanetinde de hep aynı çizgide olmuştur. Ankara halkı benim bu duruşuma ve hizmet aşkıma 5 dönem oy vermiştir. Dün ki duruşum anlamı ne ise bugün ki istifamın anlamı da odur. Davamız için mücadele gerekiyorsa hazırız. Fedakarlık da gerekiyorsa yine hazırız. Davamıza olan sadakatimiz ve sevdamız tartışılamaz. Liderimize ve onun siyasetine zerre kadar zarar vermeyi mazlum insanlara ve tüm İslam alemine zarar olarak kabul ederim" ifadelerini kullandı.

Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti
Kalabalık bir basın ordusunun takip ettiği istifa toplantısına belediye meclis üyelerinin yanı sıra belediye bürokratları da katıldı. Toplantı öncesi Melih Gökçek'in son grup toplantısında meclis üyeleriyle çektirdiği fotoğraflar “Yüzünüzdeki gülümseme eksik olmasın sevgilerimle” yazılı imzasıyla çerçeveli bir şekilde Meclis üyelerine verildi. Belediye önüne gelen çalışanlar kimliklerini gösterdikten sonra belediye bahçesine alındı.(Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Oğuz DEMİR-Mert Gökhan KOÇ / HÜRRİYET)

"HAKLARINI HELAL ETSİNLER"

Gökçek, "23 yıl boyunca benimle birlikte Ankara için gecesini gündüzüne katan mesai arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum. bilmeyerek yanlışım olduysa haklarını helal etsinler. Eşim Nevin Gökçek'e de teşekkür ediyor hakkını helal etmesini istiyorum" dedi. 

"BİR DUAM OLACAK"

Gökçek, "Bir duam olacak; bizden görülüp bizden olmayan görevleri liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yakınlarının arasını açmak olan içimizdeki fitnecilere imkan verme onları helak et Yarabbi" dedi.

 

Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti
(Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Oğuz DEMİR-Mert Gökhan KOÇ / HÜRRİYET)

"BİRİLERİ ANKARA'YI MABETSİZ, RENKSİZ BİR ŞEHİR ŞEHİR OLARAK PLANLAMIŞTI"

Gökçek, "Birileri Ankara'yı mabetsiz, renksiz bir şehir şehir olarak planlamıştı. Geçmiş yıllarda Ankara'nın adı mabetsiz şehirdi. Hacı Bayram Cami ve çevresi Hacı Bayram Hazretlerine inat meyhane ve malum evler ile dolmuştu. Temizledik elhamdülillah. Camiler şehri İstanbul'u, 2 buçuk kat geçmişiz. Artık Ankara'nın adı mabetsiz bir şehir değil inanç şehri" dedi.

Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti
(Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Oğuz DEMİR-Mert Gökhan KOÇ / HÜRRİYET)

"BOZKIR ANKARA'NIN ADI ARTIK YEŞİL ANKARA OLDU"

Gökçek, ""Ankara'da 146 tane yeni bulvar açtık. 7 bin 255 kilometre yeni yol açmışız. Bölünmüş yolları yapıp trafik kazalarını önledik. Kentimize 5 giriş kapısı yaptık. Biz belediye başkanlığımıza geldiğimizde hava kirliliğinde kuşlar ağaçtan dökülürdü. Havayı temizledik. Toplam 15 bin 305 kilometre altyapı yapmışız. Bizden önce musluklardan çamur akardı. Biz geldiğimizde Mamak ve Çankaya çöp kokusundan geçilmezdi. Çöp bertaraf tesislerini kurduk. Bedava olarak toplatıyoruz. 1994 öncesinde Ankara'mızın adı bozkır Ankara idi. Bozkır Ankara'nın adı artık Yeşil Ankara oldu. Artık yeşilin içinde Ankara arıyoruz. Ankara'da aç ve açık bırakmadık yardımlarımız oldu. Avrupa Konseyi'nden Melih Gökçek 4 ödül alan belediye başkanı olmuştur. Bir defa olsa bile personelimin maaşını aksatmadım. Yatırımlarımız durmadı" diye konuştu.

Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti
(Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Oğuz DEMİR-Mert Gökhan KOÇ / HÜRRİYET)

 Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda etti

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

sanalbasin.com üyesidir

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık