Konyaaltı Belediyesi suçlu değil haklıyız

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Rıfat Durukan, Murat Sevinç ve bazı meclis üyelerinin katılımı ile AKP İlçe Teşkilatı bugün bir basın açıklaması yaparak müvekkilim Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in görevini kötüye kullandığı iddiası ile suç duyurusunda bulunduğunu basına bildirmiştir.

Konyaaltı Belediyesi suçlu değil haklıyız

BASINA   DUYURU 

Yapılan açıklamada ; Konyaaltı sahilinde Oriza Park Sitesi önünde kamuya ait alanın site içerisine dahil edilip site duvarlarıyla çevrilerek kamu yararının ihlal edildiği ile ilgili bir iddiada bulunulduğu görülmüştür. 

Söz konusu açıklama, gerçekleri halktan gizlemek ve çarpıtmak suretiyle hazırlanan, kötü niyetli ve müvekkilim tarafından daha önceden kendileri aleyhine yapılmış suç duyurularını ve yargıya intikal etmiş konuyu etkilemeye yönelik, kasıtlı  bir açıklamadır.

İddia konusu ile ilgili alan, Hurma Mahallesi 4216 ada 8 parseldir. İmar planında park olarak ayrılan bu alan tapu kaydı ile sabit olduğu üzere Güner Ülkü, Senay Ülkü, Sebahat Selda Ülkü, Günsel Ülkü, Sera Eral, Necmiye Nejla Ülkü, Füsun Özler, Nilgün Ülkü, Sebahat Canan Çiftçioğlu adlarına kayıtlı özel mülkiyete konu bir alan iken; parsel malikleri habere konu alanı Konyaaltı Belediyesi’ne “hiçbir şekil ve şartta Hurma 4216 ada 8 parsel park alanının bir ticari alana (büfe vs) tahsisi, kiralanmasının yapılmaması ile parkın bakımı, onarımı, koruma ve kontrolünün site yönetimi tarafından sağlanması”  şartı ile   Konyaaltı Belediye Meclisinin 05.01.2017 tarih ve 04 sayılı kararı ile hibe etmişlerdir.
 
Belediye adına hibeyi kabul etme yetkisi Belediye Meclisinin görev ve yetkileri arasında bulunmakta olup müvekkilimin  şahsi bir işlemi değildir. Anılan meclis kararında  AKP grubu  “Red” oyu değil , “Çekimser oy” kullanmıştır.  Bu  da konunun AKP grubu tarafından hukuka aykırı görülmediğinin bir ispati olup hukuka aykırı görülüyor ise o tarihte AKP grubunun başkanı konumundaki AKP ilçe Başkanı ve meclis üyeleri neden itiraz etmemiş, red oyu vermemişlerdir ? 

Sonuç  olarak söz konusu park alanı  3283 yevmiye ile 27.02.2017 tarihinde  Konyaaltı Belediyesi adına tapuda tescil edilmiştir. 

Halkın park alanının siteye dahil edilmesi gibi bir durum kesinlikle bulunmamakta, aksine tapu kaydında “Korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır” şerhi bulunması sebebi ile kamuya terk edilemeyen ve malikleri tarafından Konyaaltı Belediyesine parkın bakımı, onarımı, koruma ve kontrolünün site yönetimi tarafından sağlanması”  şartlı olarak hibe edilen  park alanı tapuda özel mülkiyete konu olmaktan  çıkarılmıştır. 
 
Bu şekilde GERÇEK DURUMA TAMAMEN AYKIRI ve kötüniyetli iddialar ile müvekkilimi toplum önünde küçük düşürmeye çalışan Mehmet Rıfat Durukan ve Murat Sevinç hakkında 18.09.2017 (dün) itibarı ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının 2017/ 66596 sayılı dosyası ile  tarafımızdan suç duyurusunda bulunulmuş  ve  ayrıca bu hususta kasıtlı ve kötüniyetli yayın yapan yayın kuruluşu hakkında da 15.08.2017 tarihinde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının 2017 / 59587 sayılı hazırlık dosyası ile suç duyurusunda bulunulmuştur. 

Ayrıca  AKP İlçe Teşkilatının bu beyanlarını içeren yayın hakkında Antalya 3. Sulh Ceza Mahkemesinin 28.07.2017 tarih ve 2017/ 5186 D.İş sayılı kararı ile ve bilahare Antalya 3. Sulh Ceza Mahkemesinin 23.08.2017 tarih ve 2017/5557 D.İş sayılı    kararları ile  müvekkilimin kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığı, görünür gerçekliğe uygun olmadığı gerekçesi ile 5651  sayılı Kanunun 9/1 maddesi  gereğince iki kez  ERİŞİMİN ENGELLENMESİ  kararı  verilmiştir.

Detayları ile açıklandığı üzere konu  tarafımızdan yargıya intikal ettirilmiş olup yargı süreci halen devam etmektedir. 

AKP İlçe Teşkilatının bugün yaptığı basın açıklamasını, müvekkilim tarafından İlçe Başkanı Mehmet Rıfat Durukan  ve  Murat Sevinç aleyhine  dün yapılan savcılık şikayetinden hemen sonra yapılması ise manidar olup kamuoyunun gerekli değerlendirmeyi yapacağına inanıyoruz. 

    Müvekkilim, Konyaaltı Belediye Başkanı ve hukuk devletinin bir bireyi olarak yasalara uygun davranmayı ve yasaların belirlediği sınırlar çerçevesinde hareket etmeyi ilke edinmiş bir kamu görevlisi olup bugüne kadar mevzuata aykırı hiçbir bir işlem yapmamıştır. 

Müvekkilimin Belediye Başkanı olarak başarılı hizmet ve projelere imza attığı, tüm iş ve işlemlerinin, her türlü mal ve hizmet alımlarının, yapılan tüm çalışmaların yasa ve yönetmeliklere uygun olduğu Mülkiye müfettişleri, Bakanlık kontrolörleri, Sayıştay denetçileri tarafından yapılan yıllık olağan denetimlerde verilen raporlar ile tespit edildiği gibi, müvekkilimin kamu vicdanında aklandığı ve gücünü halktan aldığı seçimlerde elde ettiği ` gibi yüksek oy oranını koruyarak dört dönemdir seçilme başarısı göstermesi sonucu sabit olup, başarı ile yürüttüğü belediye başkanlığı görevini, dördüncü dönemde de aynı özveri ile yürütmeye devam edecek ilçe halkının güvenine layık olacaktır. 

    Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur. 19.09.2017 
                            

                                          Muhittin BÖCEK
                                                 Vekili
                                H. Turan ATAOĞLU                        
                        

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

sanalbasin.com üyesidir

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık