AK Parti önce suç duyurusunda bulundu sonra teknik açıklama yaptı

...

AK Parti önce suç duyurusunda bulundu sonra teknik açıklama yaptı
  • 20 Eylül 2017, Çarşamba 0:18

1-    İmar planında Turizm Tesis Alanı niteliğindeki Antalya ili Konyaaltı ilçesi Hurma mahallesi Altınyaka Kavşağı 4216 ada 6 parsel ve Turizm ve II. Konut Alanı niteliğindeki 4216 Ada 5 parsel ile ilgili Konyaaltı Belediye Meclisinin 01.04.2011 tarih ve 41 sayılı kararı ile yapılan imar plan değişikliği Antalya Büyükşehir Belediye meclisinin 12.12.2011 tarih  ve 559 sayılı kararı ile değiştirilerek onanmış; plan değişikliği Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü’ nün 27.12.2011 tarih ve 250 sayılı kararı ile uygun bulunmuştur.  
Plan değişikliği ile 4216 Ada 6 Parseldeki Turizm Tesis alanının yapı haklarının 5 Parseldeki Turizm ve II. Konut alanına verilmiş; 4216 Ada 6 Parselin turizm tesis alanının da günübirlik ve park olarak belirlenmiştir. (Ek 1: Konyaaltı İlçesi İmar Planı Örneği.)
2-    Daha sonra 4216 Ada 5 ve 6 parselde yapılan tevhid ve ifraz işlemleri neticesinde 6 parseldeki günübirlik alanı da içerisinde bulunduran 5 parsel sayılı taşınmaz 4216 Ada 9 Parsel numarasını almıştır. İmar planında park olarak tahsis alan ise 4216 Ada 8 parsel numarasını almıştır. 4216 ada 8 Parseldeki park alanı belediye terk edilmesi gerekirken mülkiyeti vatandaş üzerinde bırakılmıştır. 
3-    4216 Ada 9 parsel de Oriza Park Sitesi inşa edilmiştir. Müteahhit firma ve Oriza Park Site Yönetimi imar planında tüm kamunun tasarruf ve kullanımına tahsis edilmiş olan park alanının etrafını duvarlar ile çevirmiş içine peyzaj düzenlemesi yapmış ve sadece Oriza Park Site sakinlerinin kullanıma tahsis etmiştir. (Ek 2: Fotoğraf 1)
4-    28.12.2016 tarihinde, yani imar değişikliğinden tam 5 yıl sonra 4216 ada 8 parseldeki park niteliğindeki taşınmazın malikler vekili Konyaaltı Belediye Başkanlığı’ na vermiş olduğu dilekçe ile ‘’bakımı,onarımı,koruma ve kontrolünün 4216 9 parselin site yönetimi tarafından sağlanması’’ şart koşularak 1014 m2 yüzölçümlü taşınmazı hibe etmek istediğini belirterek başvuru yapmış; Konyaaltı Belediye Başkanlığı da şartlı olarak taşınmazı devralmıştır. Aslında söz konusu devrin amacının fiili durumun korunması olduğu açıktır.
5-    Tüm bu eylemlerin suç olduğuna kanaat getiren biz müştekiler konu hakkında ilgili Konyaaltı Belediye Başkanlığı ile durumun düzeltilmesine ilişkin görüşmelerde bulunduk. 
6-    Konyaaltı Belediye Başkanlığı, yapılan tüm başvuruları savsaklamış ve sümen altı etmiştir. Girişimlerden sonuç alınamayınca konu tarafımızdan medyaya taşınmış ve kamuoyu bilgilendirilmiştir. (Ek 3: İlgili gazete küpürleri.)
7-    Konunun kamuoyuna aktarılmasının akabinde Konyaaltı Belediye Başkanlığı suça konu tahsisin düzeltilmesi yerine üstünün kapatılması çabasına girmiştir. Zaten sürecin işleyişi bütün olarak değerlendirildiğinde yapılan işlemlerin sehven yapılmasının ya da Belediye Başkanlığı’ nın bilgisi haricinde yapılmasının mümkün olmadığı anlaşılmaktadır. 
8-     Söz konusu alan halen Oriza Park Sitesinin işgali altındadır. Bu alandan hiçbir vatandaş istifade edememektedir. Konyaaltı Belediye Başkanlığı yapılan bu peşkeş niteliğinde hukuksuz ve kanunsuz idari işlemi düzeltmek için hiçbir eylemde bulunmamıştır. 
9-    İlçe vatandaşlarının en ufak bir yeşil alana ihtiyaç duyduğu  bir dönemde Konyaaltı Belediye Başkanlığı tarafından tüm halka ait olan bir alanı belli kişilerin kullanımına tahsis etmiştir. 
10-    Yapılan bu hukuksuzluğun altında herhangi bir menfaat temini olup olmadığı hakkında kesin bir malumatımız bulunmamakla birlikte böyle bir hukuksuzluğun birilerine menfaat sağlanmadan yapılmasının hayatın olağan akışına aykırı olacağı açıktır. 
11-    Kamusal alanın, şüpheliler tarafından uzun bir süredir özel şahısların işgallerine göz yumulmak suretiyle tahsis edilmesi ve tüm uyarılara rağmen kamu yararının korunması adına herhangi bir işlem yapılmayıp, konunun üzerinin örtülmeye çalışılması nedeniyle makamınıza başvuru zorunluluğu doğmuştur. 
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

sanalbasin.com üyesidir

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık